Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.
Typy treści:
Artykuły
Kompozytorzy
Newsy
Recenzje
Kategorie:
Autorzy:
Wojtek Wieczorek
Tagi:

Recenzje (49)

Newsy (16)

John Williams – relacja z trzech koncertów w Berlinie

Wrzucaliśmy już na portal osobistą relację redaktora Maćka Olech, teraz zapraszamy do zapoznania się z kolejnym punktem widzenia na wydarzenie – relacją Wojtka Wieczorka, który miał okazję uczestniczyć we wszystkich trzech berlińskich koncertach!

Wojtek Wieczorek | 14-01-2022 r.

Gwiezdne Wojny Koncertowo w Zabrzu – Relacja z koncertu!

Gwiezdne Wojny Koncertowo, koncert muzyki Johna Williamsa i nietypowe wydarzenie dla fanów Gwiezdnych Wojen, już wkrótce zabrzmi w Szczecinie i Poznaniu, tymczasem zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją z zabrzańskiego koncertu!

Wojtek Wieczorek | 11-11-2017 r.

Gwiezdne Wojny Koncertowo – Rozwiązanie konkursu!

Zgodnie z obietnicą, ogłaszamy zwycięzce konkursu, w którym wygrać można było podwójne zaproszenie na wydarzenie Gwiezdne Wojny Koncertowo, które odbędzie się 4 listopada w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Przypominamy, że aby wziąć udział w losowaniu, trzeba było poprawnie odpowiedzieć na pytanie: Do której części Gwiezdnych Wojen został skomponowany The Imperial March?

Wojtek Wieczorek | 02-11-2017 r.

Gwiezdne Wojny Koncertowo w Zabrzu – Konkurs!

Z okazji zbliżającej się serii koncertów Gwiezdne Wojny Koncertowo przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym można wygrać dwa bilety na koncert odbywający się 4 listopada w Zabrzu!

Wojtek Wieczorek | 27-10-2017 r.

Gwiezdne Wojny Koncertowo w Zabrzu!

Już 4 listopada o godzinie 19:00 w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca zabrzmią słynne tematy Johna Williamsa! Koncert w wykonaniu orkiestry Alla Vienna i Hollyłódzkiej Orkiestry Filmowej pod batutą Jana Niedźwieckiego zostanie uświetniony wizualizacjami i show świetlnym. Ponadto przed koncertem w foyer wystawione na pokaz zostaną modele pojazdów i robotów ze świata Gwiezdnych Wojen.

Wojtek Wieczorek | 24-10-2017 r.

John Powell kompozytorem Hana Solo!

Przed chwilą oficjalna strona Star Wars ogłosiła nazwisko kompozytora, który napisze muzykę do antologii o Hanie Solo. Wybór padł na Johna Powella, znanego z trylogii Bourne'a, czy takich animacji jak Jak Wytresować Smoka i Shrek.

Wojtek Wieczorek | 26-07-2017 r.

10 FMF w Krakowie – Relacja i KONKURS z płytami FMF do wygrania!

Dziesiąta edycja Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie już za nami! Choć minęło już parę dni, nasze emocje jeszcze nie opadły - jeśli i Wy nie macie jeszcze dość wspominania koncertów, lub z jakichś przyczyn nie mogliście w nich uczestniczyć, zapraszamy do zapoznania się naszą relacją! A dzięki uprzejmości wytwórni Universal Music Polska mamy okazję przeznaczyć na ręce czytelników aż cztery egzemplarze okolicznościowego, festiwalowego albumu. Więcej w rozwinięciu newsa!

Wojtek Wieczorek | 03-06-2017 r.

Artykuły (6)

John Williams – relacja z trzech koncertów w Berlinie

Historia stopniowo rosnącej estymy muzyki filmowej i coraz częstsze jej koncerty wiążą się z osobistymi historiami spełnienia marzeń jej słuchaczy. W ciągu ostatnich paru lat, Europejscy słuchacze muzyki filmowej mogli uczestniczyć w koncertach, o jakichś śnić im się nie mogło jeszcze dekadę temu – oto żywa legenda muzyki filmowej, John Williams, na stare lata koncertuje z najwybitniejszymi orkiestrami starego kontynentu. Zapraszamy na relację Wojtka Wieczorka z trzech dni koncertów w Berlinie.

Wojtek Wieczorek | 21-04-2022 r.

A Celebration of John Williams in Concert – Relacja z koncertu w Royal Albert Hall

Pod koniec października John Williams miał poprowadzić swój pierwszy od ponad dwudziestu lat koncert, co więcej, z dyrygować miał samą Londyńską Orkiestrą Symfoniczną, rozsławioną w dużej mierze przez jego ścieżki dźwiękowe. Niestety, chwilowe problemy zdrowotne nie pozwoliły mu dyrygować, zmuszając go najpierw na pobyt w szpitalu, a następnie na powrót do Stanów. Poprosił jednak swojego przyjaciela, Dirka Brosse, o zastąpienie go za pulpitem. Jak wypadł zatem koncert Johna Williamsa bez Johna Williamsa? Dowiecie się z naszej relacji.

Wojtek Wieczorek | 21-04-2022 r.

Gwiezdne Wojny Koncertowo w Zabrzu – Relacja z koncertu!

Czwartego listopada w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca odbyło się multimedialne wydarzenie Gwiezdne Wojny Koncertowo, opracowane przez Adama Celińskiego, a wykonane przez orkiestrę Alla Vienna oraz Hollyłódzką Orkiestrę Filmową pod batutą Jana Niedźwieckiego. Muzyka Johna Williamsa napisana do sagi stworzonej przez George’a Lucasa jest jedną z najchętniej, ale niekoniecznie najlepiej wykonywanych partytur filmowych. Również pokazany świetlne i multimedialne pozostawiają wiele do życzenia. Jak do tej opinii ma się zabrzański koncert? Przekonajcie się sami...

Wojtek Wieczorek | 21-04-2022 r.

10. FESTIWAL MUZYKI FILMOWEJ W KRAKOWIE – relacja

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wrażeniami po dziesiątej już edycji krakowskiego Festiwalu Muzyki Filmowej. Jak więc wypadła ta okrągła rocznica, podczas której tradycyjnie nie zabrakło ciekawych nazwisk w branży. Szczególnie mocno zróżnicowany program w tym roku skłaniał ku wielu pytań, wysokich oczekiwań, ale też i wątpliwości. A oto i nasze krótkie podsumowanie wszystkich wydarzeń, w jakich dane nam było jak co roku od samego początku trwania festiwalu uczestniczyć...

Ennio Morricone – 60 Years of Music Tour – Relacja z koncertu w Krakowie!

Szóstego lutego w Krakowie odbył się koncert Ennio Morricone, który stanowił część trasy "60 Years of Music Tour". Przedstawiamy naszą relację z wydarzenia!

Wojtek Wieczorek | 21-04-2022 r.

Kompozytorzy (1)