Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.
Typy treści:
Artykuły
Kompozytorzy
Newsy
Recenzje
Kategorie:
Autorzy:
Redakcja portalu filmmusic.pl
Tagi:

Recenzje (0)

BRAK WYNIKÓW

Newsy (194)

GENESIS – premiera autorskiego albumu Tomasza Goski + KONKURS!

Redakcja FilmMusic.pl, to przede wszystkim ludzie z pasją. Dążymy nie tylko do rozwoju swojej wiedzy o muzyce filmowej, ale i siebie samych poprzez realizację muzycznych marzeń. Miło nam poinformować, że jeden z naszych redaktorów opublikował właśnie autorski album z muzyką. Jego treść, choć odwołuje się do zjawisk przyrodniczych i teoretycznie z filmem nie ma nic wspólnego, to jednak pod względem podejmowanych stylów i brzmień bardzo mocno osadzona jest w hollywoodzkiej muzyce filmowej. FilmMusic.pl jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami projektu. Będzie również możliwość zdobycia darmowych egzemplarzy albumu!

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara – wygraj soundtrack!

Co prawda premiera filmu Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara już dawno za nami, ale dzięki wytwórni Universal Music Polska, od piątku 23 maja na naszym rynku dostępna jest już ścieżka dźwiękowa do tego obrazu. Przypomnijmy tylko, że piątą odsłonę serii zilustrował muzycznie Geoff Zanelli. Z jakim skutkiem? O tym możecie przeczytać w obszernej recenzji Tomka Goski. My natomiast wraz z wydawcą soundtracku zapraszamy serdecznie wszystkich czytelników FilmMusic.pl do wspólnej zabawy konkursowej, w której do wygrania będą egzemplarze tego albumu!

Mumia – wygraj niedostępny w Polsce soundtrack!!

Tydzień temu na ekranach kin całego świata zagościł reboot kultowego filmu Mumia. W planach studia Universal Pictures ma być początkiem rozległego, filmowego "Dark Universe". Czy ambitne plany producentów przetrwają ciężką próbę krytyki i niezbyt dobrej sprzedaży Mumii Alexa Kurtzmana? O tym przekonamy się w najbliższych tygodniach. W przeciwieństwie jednak do średnio udanego filmu, większość miłośników muzyki filmowej zwraca uwagę na całkiem dobrą ścieżkę dźwiękową autorstwa Briana Tylera. O walorach tej pracy przeczytać możecie w obszernej recenzji Tomka Goski. A dzięki wytwórni Back Lot Music, która odpowiedzialna jest za publikację zarówno fizycznego, jak i cyfrowego, rozszerzonego wydania ścieżki dźwiękowej do Mumii, mamy możliwość przekazania na ręce naszych czytelników jeden egzemplarz tego soundtracku – płyty, która w Polsce nie ma swojej dystrybucji! Co należy zrobić, aby wziąć udział w losowaniu tego krążka?

Koncerty muzyki z filmów o superbohaterach

W Kwietniu we Wrocławiu i Krakowie, zaś w Październiku w Gdańsku muzyczne widowisko z koncertowymi wykonaniami tematów przewodnich z popularnych filów o superbohaterach. Więcej w rozwinięciu newsa...

Rogue One – wygraj soundtrack!!

Nie jest żadnym zaskoczeniem, że Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie okazał się gigantycznym sukcesem finansowym. Po fenomenalnym przyjęciu Przebudzenia Mocy, disnejowska machina produkcyjna ruszyła z pełną parą. Pierwszy spin-off popularnej gwiezdnowojennej Sagi, a zarazem prequel Nowej nadziei, zbiera obecnie bardzo dobre opinie, choć jeszcze kilka miesięcy temu wszystko wskazywało na to, że będziemy mieli do czynienia z chaotycznym i klejonym naprędce widowiskiem. Szumnie komentowane dokrętki nie wpłynęły bynajmniej na pogorszenie jakości tego dzieła. Czy zrobiła to zmiana na stanowisku kompozytorskim dokonana na kilkanaście tygodni przed premierą? O tym możecie przekonać się w obszernej recenzji Tomka Goski. Recenzji, która to właśnie została opublikowana na naszym portalu. Od kilku dni na stronie widnieją również poprawione teksty dotyczące dwóch gwiezdnowojennych ścieżek Williamsa - Ataku klonów oraz Zemsty Sithów. Dzisiaj w sposób szczególny naszą uwagę kierujemy jednak w stronę Łotra, bo dzięki uprzejmości wytwórni Universal Music Polska mamy możliwość rozdania kilku egzemplarzy tego soundtracku. Co należy zrobić, aby otrzymać jeden z tych krążków?

Artykuły (39)

FILMMUZY – podsumowanie roku 2018

Zanim całkowicie pochłonie nas 2019 rok ze swoimi ścieżkami dźwiękowymi tymi lepszymi i gorszymi, spójrzmy jeszcze raz na ten miniony. Oto Filmmuzy, czyli nagrody portalu FilmMusic.pl za rok 2018! I nie będziemy ukrywać, że jak co roku nie było to łatwe zadanie. Nie obyło się bez kontrowersji i ostrych, ale jak zawsze profesjonalnych i merytorycznych dyskusji w naszej redakcji. Jesteśmy dość różnorodną grupką jeżeli chodzi o gust muzyczne, co jest dobrą rzeczą, ale staje się problemem właśnie podczas takich podsumowań. Jeżeli chodzi o KOMPOZYTORA, ODKRYCIE, UTWÓR, czy w końcu GNIOT ROKU, bardzo łatwo i wręcz jednogłośnie udało nam się wyłonić naszych zwycięzców. Jeżeli jednak chodzi o najważniejszą kategorię SCORE ROKU, walka między dwoma pracami była zacięta aż do samego końca, gdzie nawet zastanawialiśmy czy po raz pierwszy historii naszych nagród nie dojdzie do remisu. W ostateczności udało nam się wyłonić zwycięzców w każdej kategorii. Oto oni, plus nominowani, o których też nie można zapomnieć:

Star Wars in Concert – relacja!

Wykonanie symultaniczne muzyki do takiego klasyka, jakim są Gwiezdne Wojny powinno być wydarzeniem, do którego przykłada się szczególną wagę – tak od strony organizacyjnej jak i wykonawczej. Niedawno w czterech polskich miastach mieliśmy okazję uczestniczyć w długo wyczekiwanym Star Wars in Concert. Jakie były nasze wrażenia?

Alexandre Desplat – TOP 30

Półtora miesiąca temu kolejny Oscar powędrował w ręce Alexandre'a Desplata. Uznaliśmy, że to dobry moment, aby podsumować jego dotychczasową twórczość. Oto kolejna odsłona naszego cyklu TOP30!

JAMES NEWTON HOWARD – TOP 30

Z okazji nadchodzących koncertów Jamesa Newtona Howarda postanowiliśmy wrócić do naszego dawnego cyklu TOP 30. Oto przygotowana przez nas lista najlepszych utworów Amerykanina!

Harry Potter In Concert – relacje z koncertów w Polsce!

W drugim tygodniu kwietnia czarodzieje i czarodziejki ze Szkoły Magii Hogwarts przybyli na Ersamusa do Polski. A dokładniej przez ten czas w największych polskich miastach widzowie mogli zobaczyć pierwszą część przygód młodego czarodzieja Harry Potter i Kamień Filozoficzny z muzyką legendarnego Johna Williamsa na żywo. Zapraszamy do naszej relacji z tych wydarzeń.

FILMMUZY – podsumowanie roku 2016

Jubileuszowe, dziesiąte rozdanie Filmmuz - wyróżnień redakcji Filmmusic.pl tradycyjnie przyniosło kilka niespodzianek...

9. FESTIWAL MUZYKI FILMOWEJ W KRAKOWIE – relacja

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wrażeniami po dziewiątej edycji krakowskiego Festiwalu Muzyki Filmowej. Z roku na rok festiwal umacnia swoją międzynarodową markę i trzeba przyznać, że poczucie prestiżu i wyjątkowości całego przedsięwzięcia jest w powietrzu wręcz namacalne. Nie zabrakło w tym roku najgorętszych nazwisk w branży, a poziom zróżnicowania poszczególnych koncertów nie pozwalał na choćby chwilę nudy. A oto krótkie podsumowanie wszystkich wydarzeń, w jakich dane nam było uczestniczyć...

FILMMUZY – podsumowanie roku 2015

Dziewiąte spotkanie z Filmmuzami, wyróżnieniami naszej redakcji dla najlepszych dzieł muzyki filmowej oraz ich autorów, przynosi drobne zmiany w sposobie ich prezentacji. Pozwoliliśmy sobie zrezygnować z prezentowania wpierw nominacji a dopiero po kilku dniach wskazywania tych „najlepszych z najlepszych”. Skoro nie towarzyszą temu wielkie gale, ani dodatkowe atrakcje postanowiliśmy ująć wszystko w jednym, podsumowującym ubiegły rok artykule. W nim bez zbędnej zwłoki przedstawiamy i zwycięzców, i pozostałych nominowanych, ale także pozostałe wyróżniające się prace i artystów, którym nie udało się przebić do ścisłej czołówki, lecz zasługują co najmniej na wzmiankę. Tym samym Filmmuzy stają się, jak sądzimy, w większym jeszcze stopniu zamknięciem i omówieniem minionego roku.

Kompozytorzy (0)

BRAK WYNIKÓW