Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

GENESIS – premiera autorskiego albumu Tomasza Goski + KONKURS!

Jedną z największych zagadek ludzkości jest pochodzenie wszechświata. Tematem tym fascynują się zarówno środowiska naukowe, jak i ci, którzy w malowniczych opisach zawartych na kartach Księgi Rodzaju dopatrują się pewnej symboliki. Album Genesis próbuje zarzucić pomost między nauką a religią, tworząc fascynujący, muzyczny obraz narodzin wszechświata. W iście hollywoodzkich, symfoniczno-elektronicznych brzmieniach, przedstawia skomplikowany proces powstawania czasu, przestrzeni, materii oraz życia. Czterdziestominutowy album podzielony umownie na siedem części skłania do refleksji nad potęgą i ogromem kosmosu. Czasami również przeraża i przytłacza, ale przede wszystkim zachęca do odbycia tej muzycznej podróży na swój własny, kreatywny sposób. A jak prezentuje się całość od strony praktycznej? Posłuchajcie fragmentów i oceńcie sami!

Autorem muzyki jest Tomasz Goska: redaktor naczelny portalu FilmMusic.pl, felietonista Presto, a z zawodu realizator dźwięku i producent muzyczny pracujący w Radio Podlasie. Album Genesis jest urzeczywistnieniem jego wieloletnich marzeń. Jak sam mówi: Odkąd pamiętam marzyłem, aby stworzyć dwa utwory, które odnosiłyby się do tematów, które najbardziej mnie fascynują – początków oraz końca wszechświata. Pierwszy z tych dwóch projektów właśnie został zrealizowany i z nieskrywaną dumą mogę zaprezentować go na płycie. I to jest kolejne marzenie, które właśnie się spełnia – prezentacja własnej twórczości na nośniku, który jest czymś trwalszym niż cyfrowy ślad na serwisie streamingowym. Chciałem aby ta muzyka – bardzo wyjątkowa dla mnie – była również wyjątkowo potraktowana pod względem wydawniczym.

Całość jest profesjonalnie wyprodukowana i wytłoczona. Natomiast wnętrze okładki zdobi obszerny opis dotyczący tego projektu.

A tak prezentuje się lista utworów albumu Genesis:

  • 1. IN PRINCIPIO (3:05)
  • 2. VOX (4:31)
  • 3. TEMPUS ET SPATIUM (9:18)
  • 4. LUX (3:43)
  • 5. MATERIA (8:23)
  • 6. VITA (8:42)
  • 7. DIES SEPTIMUS (4:43)

Na serwisach streamingowych możecie posłuchać jedynego opublikowanego w całości utworu TEMPUS ET SPATIUM
Całość natomiast opublikowana została na płytach CD nakładem Unitas i są one dostępna do kupienia w internetowym sklepie tegoż wydawnictwa pod linkiem:
https://www.wydawnictwo-unitas.pl/genesis-cd.htmlUWAGA! Dla czytelników FilmMusic.pl przygotowaliśmy cztery darmowe egzemplarze tej płyty. Co należy zrobić aby otrzymać jeden z nich? Wystarczy tylko wysłać wiadomość e-mail z imieniem i nazwiskiem na adres goska.tomasz@filmmusic.pl. W tytule wiadomości prosimy wpisać GENESIS Spośród nadesłanych zgłoszeń 14 stycznia wylosujemy czterech szczęśliwców.

Powodzenia!

Najnowsze newsy

Komentarze