Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

Natalie Holt niezadowolona z tegorocznych nominacji do Oscara

Maciej Wawrzyniec Olech | 25-01-2023 r.

Wczoraj w Los Angeles Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowe ogłosiła nominacje do 95. edycji Oscarów.            Wśród nominowanych w kategorii „Najlepsza Ścieżka Dźwiękowa” znaleźli się: John Williams (The Fabelmans), Justin Hurwitz (Babylon), Volker Bertelmann (All Quiet On The Western Front), Carter Burwell (The Banshees Of Inisherin) oraz zespół Son Lux (Everything Everywhere All at Once), dla których jest to pierwsza nominacja do złotej statuetki. Jednak nie wszystkim osobom w branży spodobały się tegoroczne nominacje. Na Twitterze swoje niezadowolenie wyraziła Natalie Holt.

Brytyjska kompozytorka (LokiObi-Wan Kenobi) skrytykowała Akademię, że wśród nominowanych w kategorii „Najlepsza Ścieżka Dźwiękowa” nie znalazła się ani jedna kobieta. Zapytała też, kiedy w końcu dojdzie do zmian w branży i dane będzie usłyszeć inne muzyczne głosy. W swoim wpisie Natalie Holt nie sprecyzowała jednak o jakie zmiany jej dokładnie chodzi, ani który z wymienionych przez nią kompozytorów,  nie zasłużył w tym roku na nominację do Oscara.

https://twitter.com/filmmusicholt/status/1618016293877125122?cxt=HHwWhMC41eTPrPQsAAAA

Poniżej prezentujemy raz jeszcze tegorocznych nominowanych w kategoriach muzycznych.

Laureatów, którym Natalie Holt raczej nie pogratuluje, poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się w niedzielę 12 marca w Dolby Teathre w Hollywood i transmitowana będzie w ponad 200 krajach na całym świecie.

Najnowsze newsy

Bear McCreary, Sparks & Shadows

Imaginary (Urojenie)

Tomek Goska | 29-03-2024 r.

Komentarze