Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

Ludwig Göransson nie skomponuje muzyki do 3. sezonu „The Mandalorian”.

Maciej Wawrzyniec Olech | 07-02-2023 r.

Szwedzki kompozytor Ludwig Göransson nie powróci do Odległej Galaktyki i nie skomponuje muzyki do nadchodzącego 3. sezonu serialu The MandalorianZastąpi go Joseph Shirley, który stworzył oprawę dźwiękową do innego serialu ze świata Gwiezdnych wojen, dokładnie The Book Of Boba Fett .

Wybór ten nie powinien być zaskoczeniem. Joseph Shirley współpracował w przeszłości przy większości ścieżek dźwiękowych Ludwiga Göranssona. Także przy poprzednich dwóch sezonach Mandalorianina odpowiadał za muzyczne aranże i muzykę dodatkową. Potem przyszedł mini-serial The Book of Boba Fett, który zilustrował w oparciu o tematy Göranssona. I aż trudno sobie wyobrazić, aby przy 3. sezonie „Mando” Shirley nie sięgnął po motywy Szweda. Tak też mimo formalnej zmiany na stanowisku kompozytora,  muzyczna ciągłość, pod względem stylu i brzmienia, powinna zostać zachowana.

Nie jest to zresztą pierwszy przypadek, gdzie Joseph Shirley wychodzi z cienia swojego mentora i zastępuje go na stanowisku kompozytora. Niedługo ukaże się Creed III, gdzie za muzykę też odpowiadać będzie Shirley. I gdzie podobnie, do poprzednich dwóch części jej autorem był Göransson.

Miłośnicy Ludwiga Göranssona, oczekujący kolejnych jego prac, nie powinni być jednak zawiedzeni. Wręcz przeciwnie szwedzki kompozytor odpowiadać będzie za muzykę do najnowszego filmu Christophera Nolana Oppenheimer, który wejdzie do kin w okresie letnim. Panowie współpracowali już wcześniej przy filmie Tenet.

Nowy sezon The Mandalorian zadebiutuje na platformie  Disney+  1 marca.

Najnowsze newsy

Komentarze