Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

„Gladiator 2” Ridleya Scotta z muzyką Harry’ego Gregsona-Williamsa

Maciej Wawrzyniec Olech | 05-01-2024 r.

Jak podaje prestiżowy i bliski branży magazyn Variety, nie Hans Zimmer, a Harry Gregson-Williams skomponuje muzykę do „Gladiatora 2” Ridleya Scotta. 

Trudno znaleźć miłośnika muzyki filmowej, który nie znałby, albo nie rozpoczął przygody z tym gatunkiem, od Gladiatora Hansa Zimmera. Niemiecki kompozytor otrzymał za nią wraz z Lisą Gerrard Złotego Globa i nominację do Oscara. Przy czym wielu po dziś uważa, że za tę muzykę zasługiwał także na złotą statuetkę od Akademii. Ale nawet bez złotego rycerzyka, muzykę z Gladiatora należy uznać za kultową. I teraz z jej sławą będzie się musiał zmierzać dawny protegowany Hansa Zimmera, Harry Gregson-Williams.

Niespodziewanie prawie 25 lat od premiery Gladiatora jego reżyser, Ridley Scott przygotowuje jego kontynuację.  Aktualnie brytyjski reżyser pracuje na planie filmowym tej produkcji. Na razie wiemy jedynie, że historia ma się skupiać dorosłym Lucjuszu, który w pierwszej części był dzieckiem i siostrzeńcem Commodusa. Paul Mescal wciela się  tę rolę. W obsadzie znaleźli Denzel Washington, Connie Nielsen, Derek Jacobi, Joseph Quinn, Fred Hechinger oraz Pedro Pascal.

Na swoim profilu na Instagramie Harry Gregson-Williams potwierdził swój udział przy tym projekcie i podzielił się paroma przemyśleniami.

W przeszłości Harry Gregson-Williams wielokrotnie już współpracował z Ridleyem Scottem, chociażby przy takich jego filmach jak Królestwo Niebieskie (nominacja do Złotego Globa), Marsjanin, Dom Gucci, Ostatni Pojedynek. Miał też swój wkład przy ścieżkach dźwiękowych do innych filmów Scotta jak Prometeusz czy Exodus: Bogowie i królowie

Siłą”pierwszego” Gladiatora był Russel Crowe jako generał Maximus Decimus Meridius, oraz właśnie muzyka Hansa Zimmera. Jak poradzi sobie Gladiator 2 bez tych dwóch gwiazd? Przekonamy się w listopadzie tego roku, kiedy zaplanowana jest premiera tego filmu.

Harry Gregson-Williams i Ridley Scott podczas sesji nagraniowej do „Marsjanina”.

Najnowsze newsy

Komentarze