Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

Hans Zimmer skomponuje muzykę do filmu sportowego F1 z Bradem Pittem!

Maciej Wawrzyniec Olech | 08-07-2024 r.

Hans Zimmer stworzy oprawę dźwiękową do nadchodzącego filmu Josepha Kosinskiego o wyścigach Formuły 1. F1 będzie po Rush (Wyścig) Rona Howarda, kolejnym obrazem o najsłynniejszym sporcie motorowym, do którego niemiecki kompozytor skomponował muzykę. 

F1 powstał we współpracy z Formułą 1 i został nakręcony podczas rzeczywistych weekendów Grand Prix. Film opowiada historię byłego kierowcy (w tej roli Brad Pitt), który powraca do Formuły 1 w APXGP, fikcyjnym zespole startowym, aby zostać mentorem dla młodszego kolegi po fachu.

Reżyserem obrazu jest Joseph Kosinski, który ma na swoim koncie takie hity jak Tron Legacy, Oblivion, czy Top Gun: Maverick. Wśród producentów obok Jerry’ego Bruckheimera i Brada Pitta znalazł się też kierowcy Formuły 1 Lewis Hamilton. Premiera F1 zapowiedziana jest na 27 czerwca 2025 roku, a niedługo później film się ukazać na kanale streamingowym Apple TV+.

Hans Zimmer ma już na swoim koncie jeden film, który koncentruje się wokół wyścigów Formuły 1. Chodzi o oparty na faktach Rush (Wyścig)  Rona Howarda z 2013 roku, który opowiadał o rywalizacji dwóch słynnych kierowców Formuły 1: Jamesa Hunta i Nikiego Laudy. Jego obecność przy F1 nie powinna być zaskoczeniem zważywszy,  że mamy do czynienia z produkcją Jerry’ego Bruckheimera, z którym współpracował przez większość swojej kariery. Pracował on też wcześniej z reżyserem Josephem Kosinskim, przy jego ostatnim wielkim hicie Top Gun: Maverick, też wyprodukowanym przez Jerry’ego Bruckheimera. Warto też dodać, że prywatnie Hans Zimmer jest wielkim miłośnikiem Formuły 1, a Lewis Hamilton, którego już gościł w swoim studio, jest jego ulubionym kierowcą. Co więcej informację o swoim angażu podał podczas Grand Prix Austrii, gdzie nie tylko był on honorowym gościem, ale wziął udział w ceremonii przyznania nagród i wraz z zespołem zagrał rockową wersję austriackiego hymnu.


 

Jak na prawdziwego fana Formuły 1 przystało, Hans Zimmer pojawił się także na torze Silvestrone. Tam osobiście pogratulował zwycięstwa Lewisowi Hamiltoni, jego ulubionemu kierowcy.

Na oficjalnym kanale Formuły 1, pojawiła się też pierwsza zapowiedź F1. Muzycznie niestety, nie usłyszymy w niej kompozycji Hansa Zimmera. Zamiast tego wybrano, bardzo mało oryginalnie, We Will Rock You zespołu Queen. Pozostaje mieć nadzieję, że gotowym filmie, podobnie jak w Rush usłyszymy sporo muzyki niemieckiego kompozytora.

Najnowsze newsy

Komentarze