Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

Dario Marianelli skomponuje muzykę do Ghostbusters: Frozen Empire

Maciej Wawrzyniec Olech | 20-01-2024 r.

Sony Pictures Studios potwierdziło, że Dario Marianelli będzie odpowiadał za oprawę muzyczną do kolejnej części Pogromców duchów, zatytułowanej Ghostbusters: Frozen Empire (Pogromcy duchów: Imperium lodu). 

Brytyjski kompozytor Dario Marianelli (Atonement, Pride and PrejudiceDarkest Hour, Bumblebee, Anna Karenina, Jane Eyre, V For Vendetta) nagrywa aktualnie ścieżkę dźwiękowej do kolejnej odsłony słynnych Pogromców duchów – Ghostbusters: Frozen Empire (Pogromcy duchów: Imperium lodu). Reżyserem filmu jest Gil Kenan (Monster HouseCity of Ember), który współpracował już z Dario Marianellim przy filmie A Boy Called Christmas (Chłopiec zwany Gwiazdką). 

Pojawienie się nowego kompozytora wraz z kolejną częścią, nie jest niczym nowym w uniwersum Pogromców duchów. Muzykę do oryginalnych Ghostbusters (Pogromców duchów) z 1984 roku skomponował Elmer Bernstein. Nie powrócił on jednak do kontynuacji Ghosbusters II (Pogromcy duchów 2) (1989), z obaw, że zostanie zaszufladkowany jako kompozytor od komedii. Dlatego do tego filmu za muzykę odpowiadał Randy Edelman. Do długo wyczekiwanej następnej części Ghostbusters: Afterlife (Pogromcy duchów: Dziedzictwo(2021) muzykę skomponował Rob Simonsen, który sięgnął także po oryginalne tematy Bernsteina.  Tę pracę wybraliśmy jako jedną z pięciu najlepszych ścieżek dźwiękowych 2021 roku  w naszych corocznych „Filmmuzach” – Nagrodach portalu Filmmusic.pl .

Mimo, że do każdej części za oprawę dźwiękową odpowiadał inny kompozytor, wygląda na to, że zostanie zachowana muzyczna ciągłość serii. Jak dowiedzieliśmy się z grupy dyskusyjnej portalu MovieScore Media, Peter Bernstein (syn Elmera Bernsteina, który pracował z nim przy niektórych jego pracach), został poproszony o pełnienie funkcji konsultanta muzycznego przy pracach nad ścieżką dźwiękową do Ghostbusters: Frozen Empire. Przypominamy, że już przy Ghostbusters: Afterlife pełnił podobną funkcją i dbał w jaki sposób muzyka jego ojca prezentowana jest w obrazie.

Światowa premiera Ghostbusters: Frozen Empire (Pogromcy duchów: Imperium Lodu) zapowiedziana jest na 22 marca 2024 roku. Do polskich kin film ma trafić 5 kwietnia 2024.

Najnowsze newsy

Komentarze