Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

„I’m Just Ken” – świąteczny prezent od Ryana Goslinga i Marka Ronsona

Maciej Wawrzyniec Olech | 22-12-2023 r.

Na święta Bożego Narodzenia Ryan Gosling oraz Mark Ronson przygotowali dla fanów filmów Barbie specjalny prezent. Aktor oraz kompozytor wydali specjalną EP-kę z hitem „I’m Just Ken”, który doczekał się trzech nowych wersji, w tym i jednej świątecznej.

W sieci ukazała się świąteczna wersja popularnej piosenki „I’m Just Ken” stworzonej na potrzeby  Barbie Grety GerwigWchodzi ona w skład niedawno wydanej EP-ki za którą odpowiada Mark Ronson jeden z kompozytorów odpowiedzialnym za oprawę dźwiękową do tego filmu oraz aktor Ryan Gosling który wcielił się w nim rolę Kena.  Poza omawianej tu świątecznej wersji na  „Ken the EP” znalazła się także akustyczna („In My Feelings Acoustic”), taneczna („Purple Disco Machine Cover”) oraz „klasyczna” wersja „I’m Just Ken”, która ukazała się wcześniej na oficjalnym soundtracku do filmu Barbie.

Na YouTubie można także obejrzeć teledysk do tego świątecznego kawałka o oficjalnej nazwie „I’m Just Ken (Merry Kristmas Barbie)”. Naturalnie pojawił się w nim jego wykonawca Ken/Ryan Gosling, a także kompozytor Mark Ronson, który gra w nim na gitarze.

Resztę utworów też można przesłuchać na YouTubie (bez teledysków) jak i na Spotify, gdzie ta EP-ka już cieszy się dużą popularnością. I można się zastanawiać jak wpłynie ona na oscarowe szansę tego kawałka? W ogłoszonych nie tak dawno nominacjach do Złotych Globów w kategorii „Najlepsza piosenka” znalazły się aż trzy z filmu Barbie.  Dokładniej “What Was I Made For?” Billie Eilish”, „Dance the Night” Duy Lipy oraz  właśnie „I’m just Ken” w wykonaniu Ryana Goslinga, autorstwa Marka Ronsona i Andrew Wyatta.  Te same utwory znalazły się na skróconej liście piętnastu piosenek, z których zostanie wyłoniona finałowa piątka, która powalczy o Oscara.

1. I’m Just Ken (Merry Kristmas Barbie) (3:16)
2. I’m Just Ken (In My Feelings Acoustic) (4:00)
3. I’m Just Ken (Purple Disco Machine Remix) (2:55)
4. I’m Just Ken – Ryan Gosling (3:43)

Najnowsze newsy

Komentarze