Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

The Sounds of the Fireflies: Koncert muzyki z gier „The Last of Us”

Tomasz Ludward | 21-04-2024 r.

Fundacja Game Music prezentuje The Sounds of the Fireflies – symfoniczny koncert muzyki z gier The Last of Us. Wrocławskie Narodowe Forum Muzyki będzie gościć nagrodzonego Oscarami kompozytora, Gustavo Santaolallę, który wystąpi na żywo podczas tego emocjonującego spektaklu!

Plakat The Last of Us

Już 28 kwietnia 2024 roku Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu ponownie stanie się miejscem celebrowania tej gałęzi sztuki, jaką jest muzyka z gier wideo, dzięki koncertowi z gier The Last of Us oraz The Last of Us Part II. Poza samym koncertem, spotkanie i warsztaty z kompozytorem Gustavo Santaolallą pozwolą najbardziej zapalonym fanom oraz aspirującym muzykom na zadanie nurtujących mu ich pytań osobiście!

Bilety są dostępne na stronie gmfest.com.

The Sounds of the Fireflies to muzyczna podróż przez bezlitosny, choć niepozbawiony nadziei świat z gier The Last of Us. Ponad 80 nagród, 17 milionów sprzedanych egzemplarzy oraz telewizyjna adaptacja będąca najchętniej oglądanym serialem HBO Max – obydwie części arcydzieła studia Naughty Dog zdecydowanie odcisnęły piętno na sercach graczy na całym świecie. Nominowane do nagrody BAFTA ścieżki dźwiękowe, skomponowane przez nagrodzonego Oscarami kompozytora i wirtuoza gitary Gustavo Santaollalę idealnie rezonują z pełnym napięcia klimatem gry. Od budzących grozę, zagrażających życiu sytuacji, do melancholijnych momentów i trudnych decyzji – jego twórczość wzmacnia każdą scenę, tworząc synergiczny emocjonalno-muzyczny spektakl. Aby dodać wagi temu fantastycznemu wydarzeniu, Gustavo Santaolalla pojawi się na scenie osobiście, akompaniując NFM Filharmonii Wrocławskiej na gitarze podczas wykonywania swoich utworów. To wyjątkowe doświadczenie z pewnością chwyci za serca całą zgromadzoną widownię.

Gustavo Santaolalla jest prawdziwie wyjątkową postacią w świecie muzyki. Nominowany do prestiżowych nagród (BAFTA, Grammy, Złote Globy), zdobył wiele z nich, w tym dwa Oscary za muzykę do filmów Tajemnica Brokeback Mountain oraz Babel. Jak sam powiedział o sobie:

Nie patrzę na siebie jak na kompozytora muzyki filmowej. Widzę siebie bardziej jako artystę, który wyraża siebie poprzez różne formy ekspresji.

Między współpracą z rozpoznawalnymi reżyserami jak Alejandro González Iñárritu oraz komponowaniem muzyki do seriali, gra The Last of Us była jego pierwszym i wyjątkowo udanym projektem gamingowym. Po pierwszej części stworzył on również ścieżkę dźwiękową do The Last of Us Part II oraz współtworzył muzykę do serialowej adaptacji. „Bardzo cieszy nas powrót do Wrocławia!” komentują założyciele Fundacji Game Music. „Wrocław wraz z Narodowym Forum Muzyki zajmują w naszych sercach specjalne miejsce, w końcu współpracujemy od lat. Międzynarodowy Game Music Festival miał swój początek właśnie tutaj, więc jesteśmy szczęśliwi, mogąc zaprosić tak szanownego gościa jak Gustavo do miejsca, w którym cała nasza przygoda się zaczęła.”

Obserwuj stronę wydarzenia na Facebooku oraz subskrybuj oficjalny newsletter, aby być na bieżąco.

O Fundacji Game Music

Fundacja Game Music założona została przez grupę pasjonatów połączonych miłością do muzyki z gier wideo. Nasz zespół założył gamemusic.pl, jeden z najaktywniejszych portali poświęconych w całości muzyce z gier, działający bez przerwy od 2006 roku. Pochodzimy z Polski, ale nasza misja oraz działalność jest międzynarodowa. Fundacja prowadzi również Gamemusic Records, wytwórnię płyt winylowych z muzyką do gier (m.in. Frostpunk czy Heroes of Might & Magic) oraz Gamemusic Magazine, pierwszy drukowany magazyn w pełni poświęcony muzyce z gier.

Link do profilu FB: https://www.facebook.com/gamemusicfestival

Najnowsze newsy

Komentarze