Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

Ramin Djawadi zostanie uhonorowany nagrodą Icon Award podczas dorocznej ceremonii nagród BMI

Maciej Wawrzyniec Olech | 05-05-2024 r.

Broadcast Music, Inc. (BMI) uhonoruje kompozytora Ramina Djawadiego nagrodą Icon Award za jego pracę nad muzyką do filmów, produkcji telewizyjnych i gier wideo. 

Niemiecki kompozytor, irańskiego pochodzenia, Ramin Djawadi, który skomponował muzykę do tak znanych seriali oraz filmów jak Gra o tron, Westworld, Pacific Rim, Iron Man, Clash of the Titans, otrzyma to wyróżnienie podczas 40. dorocznej ceremonii rozdania nagród BMI Film, TV and Visual Media Awards, która odbędzie się 5 czerwca w Beverly Hills.

Nagrodzony nagrodą Emmy kompozytor ma w swoim dorobku także soundtracki do takich seriali jak  Prison Break i Person of Interest. Ostatnio Djawadi współpracował ponownie z Jonathanem Nolanem i Lisą Joy przy serialu Fallou” dla Amazon Prime, a także z Davidem Benioffem i D.B. Weiss przy serialu Netflixa Problem trzech ciał.

BMI Film & TV Awards to nagrody przyznawane corocznie przez Broadcast Music, Inc., honorujące autorów piosenek, kompozytorów i wydawców muzycznych w różnych gatunkach. W ciągu 25 lat pracy w branży Ramin Djawadi zdobył 15 nagród BMI za muzykę do filmów i programów telewizyjnych. Otrzymując nagrodę BMI Icon, Djwadi dołączy do prestiżowej listy dotychczasowych laureatów, na której znajdują się tacy kompozytorzy jak Terence Blanchard, Mychael Danna, Alexandre Desplat, Harry Gregson-Williams, James Newton Howard, Christopher Lennertz, Thomas Newman, Rachel Portman, Mike Post, Alan Silvestri, Briana Tylera i Johna Williamsa.

Najnowsze newsy

Komentarze