Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

PSZCZÓŁKA MAJA WRACA… NA PŁYCIE CD!

Marek Łach | 18-08-2016 r.

Czeska muzyka z ponadczasowego japońskiego serialu animowanego zrealizowanego na podstawie niemieckiej książki! A do tego polskie piosenki śpiewane przez Zbigniewa Wodeckiego i Jana Kociniaka.

Choć Zbigniew Wodecki przyznaje, że zaśpiewał „Pszczółkę Maję” przypadkiem, to związał z tym przebojem całe swoje życie. Oryginalna wersja piosenki, znana z czołówki animowanego serialu oraz małej płyty winylowej wydanej w 1981 roku, nie była jednak nigdy dostępna na CD. Teraz wraca z mniej znanymi „Piosenką Konika Polnego” i „Piosenką Gucia” (śpiewa filmowy Gucio – Jan Kociniak), ale przede wszystkim z oryginalną muzyką ilustracyjną Karela Svobody – dostępnej w Polsce po raz pierwszy!

To doskonały przykład, jak napisać tematy przyjazne młodszemu odbiorcy, ale dalekie od banału. Są tutaj i liryczne momenty, zdominowane przez fortepian i słodką sekcję smyczkową, i żywe, skoczne tematy eksponujące m.in. analogowe syntezatory. Barwna i spójna całość, spowita w nostalgicznej mgle – niegdyś słyszana jedynie na dalekim planie, schowana za dialogami i efektami dźwiękowymi, teraz powraca w pełnym blasku.

Płyta „Pszczółka Maja” to kolejne wydawnictwo oficyny GAD Records, która w swojej serii muzyki filmowej opublikowała m.in. soundtrack z kultowego serialu kryminalnego „07 zgłoś się” oraz kompletną muzykę z „W pustyni i w puszczy” Władysława Ślesickiego. Okładkę ozdobiła ilustracja Dawida Ryskiego – uznanego grafika młodego pokolenia, współpracującego m.in. z „Esquire”, „The New York Observer” i wieloma polskimi magazynami. W książeczce dołączonej do płyty znalazł się tekst śledzący losy kolejnych adaptacji „Pszczółki Mai”.

Album ukazuje się jako jednorazowa, limitowana edycja – 500 sztuk.

# # #

PRÓBKA MUZYKI DO POSŁUCHANIA pod tym linkiem!!

Źródło: Informacja dystrybutora

Najnowsze newsy

Komentarze