Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

Nowe angaże w muzyce filmowej 11

Paweł Stroiński | 18-06-2014 r.

Howard Shore napisze muzykę do dramatu politycznego Rosewater, będącego debiutem reżyserskim znanego amerykańskiego komika i komentatora politycznego Jona Stewarta. Film, w którym główną rolę gra Gael Garcia Bernal i towarzyszą mu inni znani aktorzy, opowiada opartą na faktach historię przesłuchiwanego przez cztery miesiące w Iranie dziennikarza. Kanadyjczyk ma jeszcze w drodze najnowsze dzieło Davida Cronenberga, Map to the Stars, które zadebiutowało w Cannes, ale nie ma jeszcze dystrybutora w USA, oraz ostatnią część trylogii Hobbita.

Współpracujący z Rupertem Gregsonem-Williamsem Christopher Willis stworzy oprawę do telewizyjnego sequela Disneyowskiego Króla lwa, pt. The Lion Guard. To nie jedyne wydarzenie związane z dwudziestoleciem Disneyowskiego klasyka, na które to przygotowano specjalną rozszerzoną edycję Oscarowej ścieżki Hansa Zimmera w ramach serii Disney Legacy. Nad tym wydaniem pracował sam kompozytor.

Zdobywca Oscara Stephen Warbeck natomiast zajmie się Yellowbird, animowaną opowieścią o młodym ptaku, który nigdy nie opuścił gniazda i zostaje obarczony odpowiedzialnością za przelot całego stada swoich pobratymców do Afryki.

The Coup, thriller z Piercem Brosnanem i Owenem Wilsonem na temat rodziny, która w trakcie wakacji natrafia na krwawy zamach stanu w Azji Południowo-Wschodniej dostanie ścieżkę dźwiękową stworzoną przez Marco Beltramiego, który wrócił do łask recenzentów po świetnie przyjętej ścieżce do Snowpiercera: Arki przyszłości.

Nowy film czeka także innego kompozytora, który, jak się zdaje, wrócił do formy. James Newton Howard został zatrudniony do zilustrowania debiutu reżyserskiego Dana Gilroya, pt. Nightcrawler. Młodego dziennikarza, który trafia do światka niezależnych dziennikarzy kryminalnych zagrać ma Jake Gyllenhaal, a obok niego wystąpią m.in. Rene Russo, Bill Baxton, Riz Ahmed oraz Kevin Rahm.

Aarona Zigmana natomiast czeka dramat Addicted, poświęcony seksoholizmowi. Związany ze studiem Briana Tylera Tony Morales zaś zilustruje oparty na faktach dramat telewizyjny Outlaw Project: Warren Jeffs o liderze Mormonów niesłusznie oskarżonym o organizowanie małżeństw z nieletnimi dziewczynami.

Najnowsze newsy

Komentarze