Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

Nowe angaże w muzyce filmowej 10

Paweł Stroiński | 14-05-2014 r.

Już od dawno huczano, że w przygotowaniu jest nowa część Parku Jurajskiego i prace nad Jurassic World ruszyły pełną parą. Do skomponowania muzyki zaproszono Michaela Giacchino, dla którego jest to już kolejny, po grze opartej na Zaginionym świecie, serii Medal of Honor i Super 8 projekt powiązany z osobą Stevena Spielberga. Tymczasem w tej chwili intensywnie pracuje nad nagrywaniem muzyki do Dawn of the Planet of the Apes w reżyserii Matta Reevesa.

Mark Isham natomiast zilustruje film Giny Prince-Bythewood, pt. Blackbird. Dramat ten opowiada historię nagradzanego artysty, który ma szansę zostać wielką gwiazdą. W filmie wystąpić mają Gugu Mbatha-Raw, Nate Parker, Minnie Driver, Colson “MGK” Baker i Danny Glover. Jest to druga współpraca Ishama z tą reżyser, wcześniej stworzył dla niej oprawę muzyczną do The Secret Life of Bees.

Dziecko Rosemary pozostaje w polskich rękach. Legendarny już film Romana Polańskiego zawierał słynną muzykę Krzysztofa Komedy. Przygotowująca nową adaptację książki Iry Levina Agnieszka Holland zatrudniła, po raz kolejny już, Antoniego Komasę-Łazarkiewicza. W miniserialu HBO główną bohaterkę gra znana chociażby z nowego Star Treka i Avatara Zoe Saldana.

Nowy projekt czeka także cenionego przez wielu fanów i recenzentów Andrew Lockingtona. Thriller Incarnate opowiada o niekonwencjonalnym egzorcyście, który wgłębia się w podświadomość opętanego przez demony chłopca. W rolach głównych występują Aaron Eckhart i Carice van Houten.

Johnowi Debneyowi przypadła natomiast dwuczęściowa biografia najsłynniejszego chyba prestidigitatora świata. Houdini, bo tak się nazywa ten projekt, produkowane jest przez telewizyjne History Channel, a rolę magika i jego żony zagrali Adrien Brody i Kristen Connolly.

Najnowsze newsy

Bear McCreary, Sparks & Shadows

Imaginary (Urojenie)

Tomek Goska | 29-03-2024 r.

Komentarze