Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

Naoki Sato skomponuje muzykę do „Godzilla: Minus One” Takashiego Yamazakiego

Maciej Wawrzyniec Olech | 07-09-2023 r.

Studio Toho potwierdziło, że Naoki Sato ponownie współpracuje z reżyserem Takashim Yamazakim, i stworzy muzykę do nadchodzącego japońskiego filmu o Godzilla Minus One (japoński tytuł: Gojira: Mainasu Wan) Jego rozgrywa się w powojennej Japonii i właśnie w tym momencie  pojawia się tytułowy potwór siejąc zniszczenie i pogrążając kraj w jeszcze większym kryzysie. Czy też bardziej trafnie, jak sugeruje tytuł, kraj znajdzie się „na minusie”.

Naoki Sato współpracował wcześniej z Yamazakim przy takich filmach, jak Space Battleship Yamato, filmy akcji na żywo Parasyte, Destiny: The Tale of Kamakura, The Great War of Archimedes, The Fighter Pilot oraz Ghost Book.

Godzilla: Minus One jest już 33 (!). filmem cyklu o „Królu Potworów”, powstałym w Japonii. Dokładniej piątym powstałym w tzw. epoce „Reiwa”. Przy czym jeden z czterech wcześniejszych tytułów -„Shin Gojira – był aktorską produkcją. Pozostałe trzy stanowiły animowaną trylogię. Warto też zaznaczyć, że ten Godzilla nie ma nic wspólnego z amerykańską wersją. I to nie on będzie walczył w zapowiedzianym na następny rok filmie Godzilla x Kong: The New Empire, do którego muzykę skomponuje Tom Holkenborg. To „amerykański Godzilla”, a tutaj mówimy o „japońskim Godzilli”, czy też jak fani „kaiju” (japońskich potworach)  by powiedzieli o „oryginalnym Godzilli”.  

Godzilla: Minus One zadebiutuje w japońskich kinach 3 listopada tego roku. Zaś Amerykańska premiera, przewidziana jest 1 grudnia. Na razie nie mamy jeszcze informacji o polskiej premierze i możliwych pokazach w naszym kraju. Podobnie jak wieści o wydaniu tej muzyki.

 

P.S. Swego czasu nasi redaktorzy Dominik Chomiczewski i Wojciech Wieczorek postawili sobie ambitne zadanie zrecenzowanie wszystkich ścieżek dźwiękowych do filmów z „Królem Potworów”. Prace dalej trwają, ale już teraz miłośnicy Godzilli mogą zapoznać się z opublikowanymi tekstami, których z czasem będzie coraz więcej:  Godzilla – Filmmusic.pl – Recenzje

 

Najnowsze newsy

Bear McCreary, Sparks & Shadows

Imaginary (Urojenie)

Tomek Goska | 29-03-2024 r.

Komentarze