Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

Kącik kolekcjonera: marzec-kwiecień 2017

Tomek Rokita | 28-04-2017 r.

Kącik kolekcjonera: marzec-kwiecień 2017


Ostatnie dwa miesiące to „wysyp” sporej ilości tytułów, choć może nie były to soundtracki z filmów, które doprowadzałyby fanów muzyki filmowej do jakiejś białej gorączki. Wytwórnia Roberta Townsona wznowiła wydanie muzyki do animacji fantasy Taran i magiczny kocioł autorstwa Elmera Bernstein’a, a także rozszerzyła pół-godzinne do tej pory i przeważnie trudno dostępne Stanley i Iris Williamsa oraz Liberatora 2 Poledourisa. Wartym uwagi jest fakt, że na albumie Williamsa dodatkowo znalazła się po raz pierwszy oficjalnie muzyka z Pete ‘N’Tillie. Inną premierą jest nominowane do Oscara Nad złotym stawem Dave’a Grusina. Dużą aktywność przejawiały również wytwórnie europejskie. Hiszpański Quartet jak zwykle proponuje kompozytorów włoskich (min. Ortolani, Rustichelli) a także rozszerzenie Białego bizona Johna Barry, gdzie obok partytury Anglika po raz pierwszy światu została przedstawiona odrzucona muzyka Davida Shire, pochodząca z jego prywatnych archiwów. Z kolei francuskie MBR zaprezentowało min. nowy tytuł od popularnego tam Serge’a Franklina, jak również wznowienie od dawna niedostępnej Orki Morricone. Niestety (a stety dla wytwórni) nakład wyprzedał się „na pniu”.

Liderzy rekonstrukcji, czyli Tadlow we współpracy z praskimi filharmonikami oraz Niciem Raine dokonali nagrania muzyki z serialu Thriller Jerry Goldsmitha, co jest z pewnością nie lada gratką dla fanów kompozytora. Album będzie dostępny do sprzedaży od 19 maja. Pojedyncze tytuły z innych wytwórni, jak np. Księżyc 44 jego syna Joela, Timemaster Harry Manfediniego, Jules Verne’s Rocket to the Moon Johna Scotta pewnie też znajdą swoich adoratorów. Dość „cichy” był to z kolei okres dla Intrady, która zadowoliła się w zasadzie nazwiskami, które swoimi wydaniami wspiera od dawna – Broughton, Band i Rosenman – które zainteresują głównie chyba amerykańskich kolekcjonerów. Również dość spokojnie minął on dla wytwórni spod trzech literek L, która wznowiła szalenie popularną w czasie jej premiery przed kilku laty 2-płytową Szklaną pułapkę Kamena a także wypuściła na rynek wielo-płytowe pozycje dotyczące muzyki serialowej (Star Trek, Z Archiwum X). Przy Star Treku należy jeszcze wspomnieć o ekskluzywnym wydaniu winylowym muzyki z kinowej wersji z 1979 roku. Zakończymy również akcentem związanym z Elmerem Bernsteinem, którego westernowe Synowie Katie Elder po raz pierwszy ukazało się na nośniku CD.


Buysoundtrax Records:

  • Moon 44 (Joel Goldsmith, 1990) – wznowienie; zremasterowane; limit (1500 szt.)


Caldera Records:

  • A Esmorga (Zeltia Montes, 2014) – premiera na CD


Dragon’s Domain Records:

  • Timemaster (Harry Manfredini, 1995) – premiera na CD; limit (1000 szt.)


Intrada Records:

  • Baby’s Day Out (Bruce Broughton, 1994) – premiera na CD; zremasterowane; limit (do wyczerpania nakładu/zainteresowania)
  • From Beyond (Richard Band, 1986) – rozszerzenie; zremasterowane; limit (do wyczerpania nakładu/zainteresowania)
  • Race With the Devil/Making Love (Leonard Rosenman, 1975/1982) – premiera na CD; zremasterowane; limit (do wyczerpania nakładu/zainteresowania)


Kritzerland:


La-La Land Records:


Music Box Records:

  • Le Gitan/3 hommes a abattre (Claude Bolling, 1975/1980) – rozszerzenie; zremasterowane; limit (300 szt.)
  • Orca (Ennio Morricone, 1976) – rozszerzenie; zremasterowane; limit (500 szt.)
  • Princesse Alexandra (Serge Franklin, 1992) – premiera na CD; zremasterowane; limit (300 szt.)


Quartet Records:

  • The 5th Musketeer (Riz Ortolani, 1979) – premiera na CD; zremasterowane; limit (500 szt.)
  • RoGoPaG (Carlo Rustichelli, 1963) – rozszerzenie; zremasterowane; limit (300 szt.)
  • Sotto il segno dello scorpione (Vittorio Gelmetti, 1969) – premiera na CD; zremasterowane; limit (300 szt.)
  • La terrazza/Telefoni Bianchi (Armando Trovajoli, 1980/1976) – premiera CD/rozszerzenie; limit (300 szt.)
  • The White Buffalo (John Barry/David Shire, 1977) – rozszerzenie/premiera; zremasterowane; limit (1000 szt.)


Tadlow Music:

  • Thriller (Jerry Goldsmith, 1960) – premiera na CD; re-recording; wyk. The City of Prague Philharmonic Orchestra; dyr. Nic Raine


Varese Sarabande:


Wydania specjalne/kompilacje/re-recordingi/muzyka okołofilmowa itp.:


Najnowsze newsy

Komentarze