Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

John Williams honorowym Rycerzem Imperium Brytyjskiego

Maciej Wawrzyniec Olech | 26-09-2022 r.

Legendarny kompozytor John Williams został wybrany przez królową Elżbietę II do honorowych laurów KBE ( Knight (Commander of the Order) of the British Empire) w 2022 roku, jak na początku ujawniły brytyjskie media, a potem potwierdził  rząd Wielkiej Brytanii.

Honorowy dowódca rycerski Imperium Brytyjskiego dla Johna Williamsa był zaledwie częścią wielu nagród honorowych dla cudzoziemców (innym nagrodzony jest były prezes Disneya Bob Iger) , które zostały zatwierdzone na rok 2022 przez monarchinię, który zmarła 8 września w wieku 96 lat po historycznych 70 latach panowaniu.

Jako, że John Williams nie ma brytyjskiego obywatelstwa, nie może używać przedrostka „sir”, może za to po swoim nazwisku pisać skrót K.B.E., który oznacza Rycerza Imperium Brytyjskiego. Podobny honor otrzymał 20 lat temu Steven Spielberg. O równie legendarnej współpracy i przyjaźni tych obu dżentelmenów nie musimy wspominać.

Nawet jeżeli John Williams nie może używać przedrostka „sir”, dla wielu już od dawna jest Rycerzem… Jedi. A dla wielu wręcz Królem Muzyki Filmowej.

Serdecznie gratulujemy tego w pełni zasłużonego odznaczenia.

Najnowsze newsy

Komentarze