Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

„Jesień – Tańcuj” – premiera pierwszego singla do malowanej adaptacji „Chłopów”

Maciej Wawrzyniec Olech | 06-10-2023 r.

Ukazał się pierwszy singiel „Jesień – Tańcuj” do malowanej adaptacji Chłopów, która będzie polskim kandydatem do Oscara. Jej autorem jest Łukasz L.U.C Rostkowski, który stworzył go przy współpracy z Laboratorium Pieśni, Rebel, Babel Film Orchestra, oraz takimi artystami jak Kayah, Tęgie Chłopy oraz Dagadana.

Jest to jeden z pierwszych singli, których łącznie ma być cztery. Każdy z nich, zgodnie z duchem powieści Reymonta, ma nawiązywać do jednej z czterech pór roku.

 

Oficjalny opis:

Jesienią odbyło się wesele Boryny i Jagny i właśnie do tego wydarzenia nawiązuje roztańczony utwór, stworzony w duchu łączenia pokoleń i gatunków muzycznych. Hipnotyzujące głosy Kayah, Laboratorium Pieśni i Dagadana połączone zostały z brzmieniem tradycyjnej kapeli Tęgie Chłopy w ramach międzynarodowej orkiestry RBFO. Tak, jak Reymont zbudował językową katedrę barokową z chłopskich słów i powiedzeń, tak L.U.C. stworzył bogatą i barwną muzykę filmową, wykorzystując wyłącznie autentyczne i akustyczne instrumenty historyczne. Tekst do utworu Rostkowski stworzył w oparciu o setki słów i cytatów z nagrodzonej Noblem powieści „Chłopi”. Singiel, podobnie jak i cały projekt, ma też wiele elementów impresjonistycznych, łącząc tradycyjne melodie z nowoczesną formą producencką, opartą na zapętlaniu i współczesnych artykulacjach brzmieniowych bębnów dwumembranowych czy tuby, która gra tu niczym basowy syntezator. Całość, w nawiązaniu do międzynarodowego charakteru produkcji (film malowany był w 4 krajach słowiańskich), stanowić będzie bogate kompendium muzyki słowiańskiej stworzone przez prawie 100 muzyków z Polski, Ukrainy i Białorusi pod batutą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego.

Chłopi to polski animowany dramat filmowy z 2023 roku w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana, twórców Twój Vincent. Jest on już trzecią pełnometrażową adaptacją nagrodzonej Literacką Nagrodą Nobla powieści Władysława Reymonta pod tym samym tytułem, ukazującej cykl życia wiejskiego pod koniec XIX wieku.

Premiera filmu zapowiedziana jest na 10 października. Szczegóły odnośnie premiery tej ścieżki dźwiękowej, poznamy już niebawem.

P.S. Plus podobno możemy liczyć na fizyczne wydanie tego soundtracka.

Jeszcze raz LINK do teledysku, jak i platform streamingowych:

agoramuzyka.ffm.to L.U.C.,Kayah & Dagadana & Laboratorium Pieśni – Jesień – Tańcuj

Najnowsze newsy

Komentarze