Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

„The Creator” Garetha Edwardsa z muzyką Hansa Zimmera

Maciej Wawrzyniec Olech | 18-07-2023 r.

Hans Zimmer skomponował  muzykę do nadchodzącego thrillera science-fiction The Creator. Film wyreżyserował Gareth Edwards (Godzilla, Łotr 1: Gwiezdne wojny – historie), a w rolach głównych występują John David Washington, Gemma Chan, Ken Watanabe, Sturgill Simpson, Madeleine Yuna Voyles i Allison Janney. Akcja filmu rozgrywa się w trakcie przyszłej wojny między rasą ludzką a siłami sztucznej inteligencji.  Podążamy za agentem sił specjalnych X opłakującym zniknięcie swojej żony. Zostaje on zwerbowany do wytropienia i zabicia Stwórcy, nieuchwytnego architekta zaawansowanej sztucznej inteligencji, który opracował tajemniczą broń, który może zakończyć wojnę.

Edwards jest także współautorem scenariusza wraz Chrisem Weitzem (About a Boy, American Pie), opartym na jego opowiadaniu. Światowa premiera The Creator  (polskie tłumaczenie Twórca) zapowiedziana jest na 29 września 2023 roku.

Nie jest to jedyny film science-fiction, który w tym roku otrzyma muzykę Hansa Zimmera. 3 listopada do kin wejdzie druga część Dune: Part II Denisa Villeneuve’a, gdzie podobnie jak do pierwszej części, oprawę dźwiękową stworzył słynny niemiecki kompozytor.


Najnowsze newsy

Bear McCreary, Sparks & Shadows

Imaginary (Urojenie)

Tomek Goska | 29-03-2024 r.

Komentarze