Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

„And” Yorgosa Lanthimosa z muzyką Thomasa Newmana?

Maciej Wawrzyniec Olech | 13-11-2023 r.

Thomas Newman najwyraźniej skomponuje muzykę do kolejnego filmu Yorgosa Lanthimosa And, który ukaże się w przyszłym roku. 

Jak co roku magazyn IndieWire przygotował listę filmów, które ich zdaniem, powinny zadebiutować podczas Festiwalu Filmowego Sundance. Wśród nich znalazł się tajemniczy projekt nagradzanego greckiego reżysera Yorgosa Lanthimosa (Zabicie Świętego Jelenia, Lobster, Faworyta, Biedne Istoty) o równie enigmatycznym tytule And. Podobno mamy mieć tutaj do czynienia z kilkoma krótkimi historiami. Film produkuje Searchilight Pictures, które odpowiada także za najnowszy film Lanthimosa Biedne Istoty. W ekipie ponownie znalazła się Emma Stone, dla której będzie to już czwarty występ (Faworyta, krótkometrażowy Bleat i Biedne Istoty) u Greka. Na pokładzie znalazł się także jego zaufany operator Robbie Ryan i (wierzyć artykułowi IndieWire) Thomas Newman. 

Zapowiada się bardzo ciekawa współpraca na linii reżyser kompozytor. Mamy do czynienia z dwójką naprawdę nietuzinkowych artystów. Co więcej, dotychczasowe filmy Lanthimosa nie posiadały tradycyjnych ścieżek dźwiękowych. Ani nie współpracował on z kompozytorami, których moglibyśmy określić mianem „mainstreamowych”.

Na razie nie mamy dodatkowych informacji odnośnie tego angażu i projektu. Przy czym  The Internet Movie Database aka IMDb oraz Wikipedia wymieniają Thomasa Newmana, jako kompozytora And. Co naturalnie nie jest jeszcze stuprocentowym potwierdzeniem tego angażu, ale powiedzmy, że coś jest na rzeczy.

Najnowsze newsy

Komentarze