Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

Akademia dyskwalifikuje Bruce’a Broughtona!

Wojtek Wieczorek | 30-01-2014 r.

Nominowana do Oscara piosenka Alone Yet Not Alone z filmu o tym samym tytule, została zdyskwalifikowana i nie może już się ubiegać o statuetkę Złotego Rycerza.

Kompozytor Bruce Broughton, będąc aktywnym członkiem Akademii odpowiedzialnym za kategorie muzyczne, miał rozsyłać do niektórych jej członków maile promujące piosenkę. Zdaniem Akademii, było to nieuczciwe wykorzystywanie znajomości, dlatego też zdyskwalifikowano Broughtona i autora słów – Dennisa Spiegela.

Sam Broughton powiedział, że jest załamany werdyktem Akademii. Wyraził również ubolewanie, że zaangażował się w najbardziej podstawową formę promocji, jaką było proszenie o zwrócenie uwagi na piosenkę, nie mogącą konkurować z machinami promocyjnymi innych piosenek, obróciło się przeciwko niemu.

W całej historii Oscarów, zdyskwalifikowanie nominowanego dzieła miało miejsce zaledwie parę razy. W kategorii muzycznej podobna sytuacja przydarzyła się Nino Rocie, którego score do Ojca Chrzestnego został zdyskwalifikowany za zbytnie podobieństwo do jego starszej pracy – Fortunelli.

Najnowsze newsy

Komentarze