Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.
Typy treści:
Artykuły
Kompozytorzy
Newsy
Recenzje
Kategorie:
Autorzy:
Adam Siennica
Tagi:

Recenzje (0)

BRAK WYNIKÓW

Newsy (106)

5. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie – rozwiązanie konkursu

Wraz z portalem Hatak.pl oraz organizatorami 5. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie przygotowaliśmy dla Was atrakcyjny konkurs, w którym można było wygrać podwójne bilety na tegoroczne koncerty oraz płyty z komplizacją muzyki z poprzednich edycji! Tym samym ogłaszamy rozwiązanie naszej zabawy i wyniki!

Adam Siennica | 19-05-2012 r.

Co będziemy oglądać po wakacjach?

Upfronty powoli dobiegają końca, czas więc przejrzeć nowe ramówkii zobaczyć, na co będzie warto zwrócić uwagę w przyszłym sezonie. Analizę rozpoczniemy o 19.00 w audycji "Serialowe wrota" w eLO RMF. FilmMusic.pl jest patronem medialnym audycji.

Adam Siennica | 17-05-2012 r.

Hans Rudolf Giger udostępnia swoje dzieła dla FMF!

To będzie wielkie wydarzenie! Prace Hansa Rudolfa Gigera - surrealistycznego malarza, rzeźbiarza, projektanta i architekta wnętrz, od lat elektryzującego wyobraźnię fanów filmu jako twórca słynnej postaci Obcego – będą częścią oprawy wizualnej pierwszej części finałowego koncertu FMF Obcy – Symfonia Biomechaniczna.

Adam Siennica | 14-05-2012 r.

Posłuchaj piosenki z filmu „Królewna Śnieżka i łowca”

Florence and The Machine śpiewa piosenkę "Breath of Life", która została specjalnie skomponowana do jedynej w sezonie letnim superprodukcji fantasy pod tytułem "Królewna Śnieżka i łowca". Pojawił się teledysk promujący utwór i film!

Adam Siennica | 14-05-2012 r.

„Serialowe wrota” namierzają Avengersów!

Zanim wejdą na ekrany, najpierw zagoszczą na naszej antenie - o drużynie Avengersów będzie można posłuchać od 19.00 do 21.00 w eLO RMF.

Adam Siennica | 10-05-2012 r.

5. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie – wygraj bilety!

Wraz z portalem Hatak.pl oraz organizatorami 5. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie przygotowaliśmy dla Was atrakcyjny konkurs, w którym można wygrać podwójne bilety na tegoroczne koncerty oraz płyty z komplizacją muzyki z poprzednich edycji!

Adam Siennica | 10-05-2012 r.

Gwiazdy kina gośćmi Akademii Festiwalowych FMF

Wśród gości 5. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie znajdą się m.in. Ray Costa, hollywodzki PR-owiec, kompozytor Elliot Goldenthal czy Nancy Knutsen, wieloletnia asystentka Johna Williamsa.

Adam Siennica | 09-05-2012 r.

Polskie producje w Serialowych Wrotach

Było już o serialach amerykańskich, było o brytyjskich, czas na nasze własne podwórko. Święto 3 maja będziemy świętować, dyskutując o kultowych polskich produkcjach - zaczynamy w czwartek o 19.00 w eLO RMF. FilmMusic.pl jest patronem medialnym audycji.

Adam Siennica | 03-05-2012 r.

15 maja kompilacja „Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie”

To kompilacja (2CD) z muzyką filmową podsumowująca 5 letnią historię Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Jej repertuar nawiązuje do utworów prezentowanych w poprzednich edycjach Festiwalu jak również do programu piątej edycji. Premiera 15 maja.

Adam Siennica | 02-05-2012 r.

Joel Goldsmith nie żyje

Smutna wiadomość dla wszystkich wielbicieli "Gwiezdnych Wrót"! Wczoraj, 29 kwietnia zmarł Joel Goldsmith, kompozytor odpowiedzialny za muzykę do wszystkich serii.

Adam Siennica | 30-04-2012 r.

Artykuły (3)

Kino i telewizja nie istnieją bez muzyki

Odkąd istnieje kino, a później i telewizja, pokolenia przeżywają przygody bohaterów, wzruszenia, pełne emocji sytuacje. Podziwiają kunszt aktorów, operatorów i reżyserię. Wszystkie te podstawy produkcji filmowej są niczym tort bez wisienki, który bez tej jednej, jedynej rzeczy nie może stać się doskonały. Mowa oczywiście o muzyce – od początku kina stanowiącej podstawę odbioru obrazu. Przy niemych filmach, aby zagłuszyć odgłosy projektora, grano na żywo muzykę, później zaczęła ona ilustrować obraz i panować na emocjami widza.

Adam Siennica | 21-04-2022 r.

”Wojny Klonów” muzycznie mało ”starwarsowe”

O partyturach Williamsa z Gwiezdne Wojny mówi się dużo. O projektach muzycznych okalających te kultowe pełnometraże już raczej mało. Aby nadrobić nieco owe zaległości, redaktor portalu Hatak24.pl, Adam Siennica, przygotował ciekawy artykuł poświęcony muzyce do serialu Wojny Klonów. Krótki, ale treściwy, prezentujący okiem fana i krytyka zarazem całokształt dokonań na tym polu Kevina Kinera. Zachęcamy do lektury!

Adam Siennica | 21-04-2022 r.

Kompozytorzy (0)

BRAK WYNIKÓW