Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

Znachor – rozwiązanie konkursu

Tomek Goska | 24-01-2024 r.

Czas rozwiązać nasz konkurs, w którym do wygrania był egzemplarze ścieżki dźwiękowej do filmu Znachor. Cieszy nas olbrzymie zainteresowanie konkursem i fakt, że mimo błędnie podanego przez nas adresu e-mail w pierwszych dniach publikacji, potrafiliście odnaleźć poprawne dane i równie poprawnie zmierzyć się z konkursowym pytaniem. Autorem powieści Znachor był oczywiście Tadeusz Dołęga-Mostowicz. Do kogo więc powędrują płyty ufundowane przez wydawcę?

 

– Michał Polański

– Anna Kamińska

 

Gratulujemy!

 

O filmie i muzyce:

Znachor to film oparty na motywach powieści o tym samym tytule wyprodukowany dla platformy streamingowej Netflix. Za ścieżkę dźwiękową do tego obrazu odpowiada Paweł Lucewicz – polski kompozytor muzyki filmowej, który od prawie dwóch dekad aktywnie działa w rodzimej branży filmowej. Autor oparł swoją muzykę na melancholijnych dźwiękach smyczków oraz fortepianu, a linia melodyczna prowadzona jest przed zapadające w pamięć tematy. Siłą nośną oprawy do Znachora jest klimat oraz muzyczne barwy, jakimi Lucewicz maluje swój dźwiękowy pejzaż. Kameralne wykonawstwo przekonuje swoją emocjonalną głębią.

O wydaniu:

Ścieżka dźwiękowa do Znachora została pierwotnie wydana w formie cyfrowej, ale dzięki staraniom samego kompozytora oraz wytwórni Magnetic Records, soundtrack ukazał się też na płytach CD oraz winylach. Na rynku dostępne są aż 4 wydania tego soundtracku: płyty w limicie 2000 egzemplarzy i winyl ograniczony nakładem do 1000 sztuk – oba warianty w wersji polskojęzycznej i anglojęzycznej. Dodatkowo CD tłoczone są na unikatowych krążkach GOLD.

Najnowsze newsy

Komentarze