Rozdano nagrody Grammy, w których również nagradzani byli twórcy muzyki filmowej. O statuetki walczyli Hans Zimmer, James Horner, Randy Newman i Danny Elfman – kto wygrał?
Za najlepszy score uznano pracę Randy’ego Newmana przy „Toy Story 3”. Pokonał on Jamesa Hornera („Avatar”), Hansa Zimmera („Incepcja”, „Sherlock Holmes”) oraz Danny’ego Elfmana („Alicja w Krainie Czarów”)
Za najlepszy album z piosenkami do filmu uznano „Szalone serce”. Album został wyprodukowany przez Stephena Brutona i T Bone Burnetta. „Szalone serce” wygrało również w kategorii najlepsza piosenka filmowa za utwór „The Weary Kind”.
Natomiast w świecie gier uhonorowano „Sid Meier’s Civilization IV” w kategorii „Najlepszy utwór instrumentalny z akompaniamentem wokalistów”. Chodzi oczywiście o „Baba Yetu”, który został skompowany przez Christophera Tina i nagrany przez chór gospel z Soweto.