Netflix Music rozszerzyło katalog oficjalnych wydawnictw związanych z serialem Stranger Things o nową, pięcioutworową EP-kę prezentującą orkiestrowe kompozycje Roba Simonsena (sezon 4) oraz Dana Romera (finał serialu). Stanowi to okazję do zapoznania się z symfoniczną odsłoną muzycznego świata Stranger Things, dotychczas kojarzonego głównie z elektroniką Kyle’a Dixona i Michaela Steina.
6 lutego Netflix Music udostępniło cyfrowo mini-album zawierający pięć orkiestrowych utworów skomponowanych na potrzeby czwartego i piątego sezonu serialu Stranger Things. Materiał obejmuje muzykę Roba Simonsena, wykorzystaną w sezonie czwartym, oraz kompozycje Dana Romera stworzone na potrzeby piątego sezonu/finału całej serii.
Dan Romer odniósł się do premiery EP-ki w opublikowanym wpisie na swoim Instagramie, podkreślając znaczenie pracy nad serialem:
„Muzyka orkiestrowa, którą stworzyłem do 5. sezonu, oraz ta, którą Rob Simonsen skomponował do 4. sezonu Stranger Things, została dziś wydana ✨ Nie potrafię wyrazić, jak wielkim zaszczytem było być częścią tego świata i pracować z niesamowitymi tematami stworzonymi przez Kyle’a DIxona i Michaela Steina.”
Kompozytor podziękował również twórcom serialu oraz platformie Netflix:
„Dziękuję braciom Duffer oraz Netflix za zaproszenie do tego projektu.”


