Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

Król Lew – muzyka z filmu już w sprzedaży [KONKURS!]

Tomek Goska | 19-07-2019 r.

Dokładnie dzisiaj, czyli 19 lipca na nasze ekrany trafia nowa produkcja od studia Disneya – film w reżyserii Jona Favreau, który przywraca na ekran ulubione postacie w całkiem nowym wymiarze! Nowa adaptacja Króla Lwa, podobnie jak oryginał filmu z 1994 roku, to doskonała mieszanka akcji i humoru w przepięknej oprawie muzycznej! Ścieżkę dźwiękową do filmu tworzą kultowe piosenki oraz muzyka ilustracyjna, którą na nowo zaaranżował autor kompozycji z animowanego klasyka, Hans Zimmer. Jak to wszystko prezentuje się w starciu z obrazem O tym napiszemy w niedługim czasie. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wydania płytowego.

Tradycyjnie już na naszym rynku pojawia się polskie wydanie tej ścieżki dźwiękowej od Universal Music Polska. Zawiera ono wszystkie utwory ilustracyjne i promujące widowisko z międzynarodowej edycji soundtracku oraz piosenki z polskiej wersji językowej filmu. Jak mówi reżyser obrazu, Jon Favreau – Już sama muzyka ma na Ciebie ogromny wpływ. „Nawet jeżeli ktoś nie widział filmu czy przedstawienia (teatralnego), to i tak będzie w stanie poczuć magiczną moc, która z niej płynie. Jeżeli jednak ktoś widział film i dorastał z jego muzyką, to słuchając jej, może nagle i bezwarunkowo przywołać historię Simby oraz wszystkie wspomnienia i emocje z przeszłości. Nie tylko z czasów dzieciństwa, ale także wszystkich wydarzeń związanych z własnym doświadczeniem z filmem Król Lew.Ścieżka dźwiękowa do filmu Król Lew zawiera nowe wersje piosenek, które znamy już od lat z animacji Disneya z 1994 roku. Nowe aranżacje opracował południowo-afrykański kompozytor i wykonawca Lebo M, odpowiedzialny za partie wokalne i afrykański chór. Produkcję muzyczną wspierał też Pharrell Williams, popularny wokalista, autor tekstów i producent. W polskiej wersji ścieżki dźwiękowej znajdziemy znane piosenki w tłumaczeniu Filipa Łobodzińskiego i Michała Wojnarowskiego zaśpiewane przez obsadę nowej wersji filmu. Wśród odtwórców głównych ról, usłyszymy: Wiktora Zborowskiego, Artura Żmijewskiego, Danutę Stenkę, Jerzego Stuhra, Macieja Stuhra, Michała Pielę, Piotra Polka, Natalię Sikorę, Eryka Lubosa, Adama Woronowicza, Marcina Januszkiewicza, Zofię Nowakowską, Polę Piłat i Pawła Szymańskiego.

Hans Zimmer, wiedząc że to motywy muzyczne, które napisał do animacji tworzyły emocjonalną podstawę opowiadanej historii, ponownie zaprosił do współpracy osoby, z którymi pracował w 1994 roku. Wśród nich byli między innymi Lebo M, orkiestrator Bruce Fowler, dyrygent Nick Glennie-Smith, aranżer Mark Mancina oraz Carmen Twillie – chórzystka, która pierwotnie wykonywała piosenkę „Circle of Life” („Krąg życia”). Poniżej prezentujemy okładkę i tracklistę polskiego wydania ścieżki dźwiękowej do Króla Lwa.

Tracklista:

 • 01. Krąg życia
 • 02. Życie nie jest sprawiedliwe (instr)
 • 03. Świetliki Rafikiego (instr)
 • 04. Strasznie już być tym królem chcę
 • 05. Cmentarzysko słoni (instr)
 • 06. Dam wam znak
 • 07. Pędzące stado (instr)
 • 08. Skaza przejmuje tron (instr)
 • 09. Hakuna Matata
 • 10. Simba żyje! (instr)
 • 11. Lew stary mocno śpi
 • 12. Pieśń o miłości
 • 13. Odbicie Mufasy (instr)
 • 14. Spirit
 • 15. Bitwa o Lwią Skałę (instr)
 • 16. Pamięć (instr)
 • 17. Never Too Late
 • 18. He Lives in You
 • 19. Mbube

A oto jak prezentuje się fragment piosenki w polskim wykonawstwie. Muzyka udostępniona na oficjalnym kanale Disney Polska:


Portal FilmMusic.pl jest patronem medialnym tego albumu soundtrackowego. W związku z tym razem z wydawcą proponujemy naszym czytelnikom zabawę konkursową, w której do wygrania będzie aż 10(!) egzemplarzy ścieżki dźwiękowej do Króla Lwa. Co należy zrobić aby wziąć udział w losowaniu nagród? Przed Wami jedno proste pytanie.

Animacja Król Lew z 1994 roku nagrodzona została dwoma Oscarami. Jedną statuetkę zgarnął Hans Zimmer za oryginalną muzykę. Do kogo i w jakiej kategorii powędrowała druga?


Regulamin konkursu:

1. Każdy uczestnik może nadesłać tylko jedno zgłoszenie konkursowe. Zgłoszenia wysyłane z kilku skrzynek pocztowych będą automatycznie kasowane.

2. Zgłoszenia należy nadsyłać do 28 lipca na adres goska.tomasz@filmmusic.pl w tytule wiadomości wpisując „Konkurs – Król Lew”. Nie bierzemy pod uwagę wiadomości bez tytułu sformułowanego w powyższy sposób, jak i tych, które nie są podpisane imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu.

3. Przed wysłaniem wiadomości prosimy o dokładne sprawdzenie odpowiedzi i danych. Jakiekolwiek poprawki nadsyłane w kolejnych wiadomościach nie będą uznawane.

4. Laureatów konkursu wyłaniamy drogą losowania pośród tych, którzy poprawnie uporali się z pytaniem konkursowym.

5. O wynikach konkursu poinformujemy w specjalnym newsie na stronie głównej FilmMusic.pl w ciągu dwóch dni po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń konkursowych.

6. Laureaci konkursu zostaną poinformowani o wygranej drogą mailową.

Powodzenia!

Najnowsze newsy

Komentarze