Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

Elements – nowy album Pawła Pudło już dostępny! KONKURS!

Tomek Goska | 24-04-2021 r.

Żywioły, to poemat symfoniczny autorstwa Pawła Pudło (Violami, War Horns), który miał swoją premierę w 2018 roku w Filharmonii Sudeckiej. Jest to opowieść o siłach natury, które od wieków tworzą świat wokół nas. Z jednej strony nawiązuje w swojej symbolice do żywiołów naturalnych, jak ziemia, woda, powietrze, czy ogień. Z drugiej rozszerza to pojęcie o dodatkowe elementy związane z działalnością człowieka. Jest to również ujęcie w formie muzycznej historii ludzkości i jej wynalazków. Wszystko to wsparte mocnym przesłaniem zwracającym uwagę odbiorcy na kwestie związane z ochroną środowiska naturalnego. Połączenie klasycznych idei oraz otaczającej nas rzeczywistości odbywa się przy akompaniamencie tradycyjnej orkiestry symfonicznej, instrumentów etnicznych, elektroniki, jak i zaimprowizowanych instrumentów zbudowanych… ze śmieci.Choć album od pewnego czasu dostępny był już w formie elektronicznej, to jednak premiera płyty odbyła się 22 kwietnia. Data nie jest przypadkowa, ponieważ wiąże się z obchodzonym w tym czasie Międzynarodowym Dniem Ziemi. Na płycie znajdziemy 15 utworów symfonicznych tworzonych w stylistyce muzyki do filmów dokumentalnych z instrumentami etnicznymi i elektronicznymi oraz chórami śpiewającymi w językach suahili i po łacinie. Dodatkowo we wkładce do płyty znajdują się grafiki wykonane przez samego kompozytora, które ilustrują każdą z części tej godzinnej symfonii. Poniżej prezentujemy tracklistę oraz okładkę wydania: • 1. The Rock (3:43)
 • 2. The Tribe (5:06)
 • 3. Earthquake (3:12)
 • 4. Ocean Surface (3:59)
 • 5. From the Sky (2:46)
 • 6. Abyss (3:24)
 • 7. Industrial Revolution (4:22)
 • 8. Bolt (3:41)
 • 9. Dome of the World (2:40)
 • 10. Technopolis (3:05)
 • 11. Equilibrium (5:38)
 • 12. Random Access Memory (3:50)
 • 13. Artificial Mind (2:32)
 • 14. Swarm of Drones (2:23)
 • 15. In Flames (5:02)Album „Elements” w postaci ekskluzywnie wydanych płyt winylowych oraz CD dostępny jest w sklepach muzycznych w Polsce i na świecie. Także na stronie kompozytora https://www.PawelPudlo.com/sklep

Albumu mozna również posłuchać za pośrednictwem serwisów streamingowych: https://smarturl.it/ElementsPudloPaweł Pudło to polski kompozytor muzyki symfonicznej, kameralnej i filmowej. Reżyser przedsięwzięć multidyscyplinarnych łączących muzykę, sztuki wizualne i edukację. Jego muzykę mogliśmy poznać przy okazji premiery projektu Violami, o którym możecie przeczytać w naszej recenzji. Muzykę Pawła Pudło wykonywali wybitni muzycy polscy i zagraniczni współpracujący m.in. Berliner Philharmoniker, Filharmonią Narodową, Teatrem Wielkim czy NOSPR. Jego płyta War Horns została wyróżniona w kategorii „Płyta roku 2018 – muzyka klasyczna” przez czasopismo „HI-FI i Muzyka”.


UWAGA! KONKURS!Wraz z kompozytorem przygotowaliśmy dla naszych czytelników specjalną zabawę konkursową, w której do wygrania będzie jeden egzemplarz płyty CD Elements. Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w losowaniu nagrody? Przed Wami jedno pytanie konkursowe:Ile razy podczas trwania całej kompozycji, pojawia się motyw przewodni, od którego rozpoczyna się album Elements?Osoby, które trafnie wytypują ilość lub (jeżeli nie otrzymamy żadnej poprawnej odpowiedzi) będą najbliżej, wezmą udział w losowaniu nagrody. Powodzenia!


Regulamin konkursu:

1. Każdy uczestnik może nadesłać tylko jedno zgłoszenie konkursowe. Zgłoszenia wysyłane z kilku skrzynek pocztowych będą automatycznie kasowane.

2. Zgłoszenia należy nadsyłać do 3 maja na adres goska.tomasz@filmmusic.pl w tytule wiadomości wpisując „Konkurs – Elements”. Nie bierzemy pod uwagę wiadomości bez tytułu sformułowanego w powyższy sposób, jak i tych, które nie są podpisane imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu.

3. Przed wysłaniem wiadomości prosimy o dokładne sprawdzenie odpowiedzi i danych. Jakiekolwiek poprawki nadsyłane w kolejnych wiadomościach nie będą uznawane.

4. Laureatów konkursu wyłaniamy drogą losowania pośród tych, którzy poprawnie uporali się z pytaniem konkursowym.

5. O wynikach konkursu poinformujemy w specjalnym newsie na stronie głównej FilmMusic.pl w ciągu dwóch dni po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń konkursowych.

6. Laureaci konkursu zostaną poinformowani o wygranej drogą mailową.

7. Przesyłając swoje zgłoszenie konkursowe wyrażasz zgodę na publikację imienia i nazwiska w przypadku zwycięstwa w konkursie FilmMusic.pl.
Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby chronić dane osób nadsyłających swoje zgłoszenia.

Najnowsze newsy

Komentarze