Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

APOCALYPSIS – muzyczna opowieść o końcu świata + KONKURS!

Tomek Goska | 31-01-2023 r.

Dokładnie rok po premierze albumu GENESIS traktującym o początku wszechświata, Tomek Goska proponuje kolejną muzyczną opowieść. Tym razem o apokaliptycznej wizji końca świata. FilmMusic.pl jest patronem medialnym tego albumu.

Wizje końca świata z jednej strony napawają trwogą, a z drugiej fascynują swoim spektakularnym przebiegiem. Dlatego filmowcy tak często sięga po ten wątek tworząc widowiska naszpikowane akcją oraz epicką muzyką. APOCALYPSIS to autorski projekt Tomka Goski, który biblijny tekst Apokalipsy św. Jana konfrontuje z hollywoodzkim patosem. Jak mówi autor, „Potężne, symfoniczne brzmienia pojawiały się w mojej wyobraźni ilekroć sięgałem po ten tekst. To miłość do kina oraz muzyki filmowej skłoniła mnie do realizacji tego projektu.”

40-minutowa opowieść o czasach ostatecznych podzielona została umownie na pięć rozdziałów. Zaczyna się od prologu zwiastującego to, co nadejdzie. Sercem kompozycji jest dwudziestominutowe, podzielone na dwie frakcje, Dies Irae, opisujące tytułową apokalipsę. Natomiast dwa kolejne utwory to wyobrażenie biblijnego Sądu Ostatecznego oraz wieczności. Na płycie znalazły się także dwa bonusowe fragmenty, których nie będzie można usłyszeć w wersji streamingowej. Poszerzają one podstawowy program kompozycji o dodatkowe wątki. Alpha et Omega jest niewykorzystaną wersją utworu otwierającego kompozycję. Natomiast Interitus jest skrótowym miksem fragmentów Dies Irae. A oto jak prezentuje się tracklista wydania:

  1. Plenitudo Temporis (5:19)
  2. Dies Irae Pars I (9:25)
  3. Dies Irae Pars II: (10:16)
  4. Iudicium Supremum (10:14)
  5. Aeternitas (2:10)

Bonus:

  1. Alpha et Omega (7:41)
  2. Interitus (Suita) (5:44)

 

A tutaj możecie posłuchać fragmentów:

Płyta została opublikowana w limitowanym nakładzie 300 egzemplarzy nakładem wydawnictwa Unitas i można ją nabyć między innymi w internetowym sklepie wydawnictwa:

https://www.wydawnictwo-unitas.pl/apocalypsis.html

KONKURS!

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy 4 egzemplarze tego albumu. Co należy zrobić aby wziąć udział w losowaniu? Należy wysłać wiadomość na adres goska.tomasz@filmmusic.pl podpisując się imieniem i nazwiskiem. Zwycięzców wylosujemy 10 lutego.

Najnowsze newsy

Komentarze