Szukaj: w


biografie

Maciej Staniecki

Maciej Staniecki urodził się w 1967 w Łodzi. Muzyk± interesował się od dawna. Już jako mały chłopiec uległ urokowi kręc±cych się szpul magnetofonu ojca oraz muzyki, któr± słuchał. Nie zdobył żadnego wykształcenia muzycznego, a komponowaniem muzyki na poważnie zaj±ł się stosunkowo póĽno, bo w wieku 28 lat. Wcze¶niej pasja wielokrotnie popychała go do eksperymentowania na tym polu głównie jednak na własny użytek...

Wszystko do momentu, kiedy nawi±zał współpracę z łódzkim teatrem offowym - Teatrem Im Róży Van Der Blaast. Stworzył wówczas muzykę do kilku spektakli. Następnym krokiem otwieraj±cym Maciejowi drogę do przemysłu filmowego było skomponowanie muzyki do ambitnego i poruszaj±cego obrazu Przemysława "Shemie" Reuta, Pardox Lake. Podczas pracy nad zgraniem dĽwięku tego filmu (w upadaj±cej wówczas Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi) w ekipie technicznej znalazł się między innymi Marek Wronko - "nadworny" dĽwiękowiec Juliusza Machulskiego. Muzyka oraz zaangażowanie Macieja zostało zauważone i docenione. Do tego stopnia, że Marek Wronko polecił Juliuszowi Machulskiemu nieznanego jeszcze nikomu w branży kompozytora i tak zawi±zała się współpraca, która przyniosła muzykowi pierwszy poważny projekt - Superprodukcję. Stworzona na potrzeby tego filmu ilustracja na tyle spodobała się reżyserowi, że postanowił jeszcze niejednokrotnie skorzystać z talentu Stanieckiego. Kilka lat póĽniej powstała oprawa muzyczna do filmu Vinci, a w 2008 roku panowie ci spotkali się po raz kolejny przy okazji realizacji kręconej dla teatru TV, sztuki, 19 Południk.

W tym samym czasie tworzył i wydawał płyty z muzyk± instrumentaln±. Jedna z nich zatytułowana "To co nieokre¶lone" została nagrodzona przez wydawnictwo Hi FI Muzyka wyróżnieniem "Płyta Roku 2004". Współpracował i współpracuję nadal z innymi artystami współtworz±c m.in. projekty z muzyk± elektroniczn± i eksperymentaln±. Jeden z utworów wydanych na płytach Nemezis zwrócił uwagę słynnego twórcy muzyki elektronicznej Geira Jensena (Biosphere), który zaproponował umieszczenie go na wspólnej płycie. Zajmuje się również produkcj± muzyczn±. Wyprodukował ostatni± płytę Hedone, "Playboy", i przez jaki¶ czas zwi±zany był z grup± jako współkompozytor i basista. Od lat wraz z Krzysztofem Tonnem produkuje i współprodukuje płyty zespołów nagrywaj±cych w TonnStudio oraz zrzeszonych w MegaTotal - pierwszym w Polsce społeczno¶ciowym portalu finansuj±cym artystom nagrywanie i wydawanie płyt.

Jego głównym instrumentem jest gitara, aczkolwiek u progu działalno¶ci muzycznej, bardziej od grania klasyczny riffów czy tematów, poci±gało go budowanie dĽwiękowych struktur i klimatów przy użyciu efektów, zwłaszcza harmonizera. Z czasem poszerzył swój warsztat, ale pewne rzeczy się nie zmieniły: lubi eksperymentować z brzmieniem.

Autor biografii:  Tomek Goska
Filmografia
2005:
 • Moja wina

  2004:
 • Vinci

  2003:
 • Superprodukcja

  2002
 • Paradox Lake
 • Maciej Staniecki

  Data urodzenia:

  1967-04-27

  Miejsce urodzenia:

  ŁódĽ, Polska

  R E K L A M A

  NASI PARTNERZY:  Poki.pl
  Grydladzieci.pl


   
  Strona hostowana przez
  www.twojastrona.pl
  Copyright © 2005-2020 FilmMusic.pl.
  Wszelkie materiały multimedialne wykorzystane na tej stronie służ± jedynie celom informacyjnym.
  Projekt i wykonanie