Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.
Loading

Lista newsów

Hans Zimmer Tribute Show w Szczecinie – wygraj bilety!

Już 17 listopada po raz pierwszy w szczecińskiej Netto Arenie Polska Orkiestra Radiowa oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera. Partie solowe zaśpiewa Anna Lasota, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Całość wzbogacą fragmenty filmów na ekranie kinowym. Wraz z organizatorem koncertu mamy możliwość przekazania aż trzech podwójnych zaproszeń na koncert Hans Zimmer Tribute Show w Szczecinie. Co należy zrobić, aby wziąć udział w losowaniu tych wejściówek? Przed Wami jedno proste pytanie...

Tomek Goska | 07-11-2018 r.

”Dziadek do orzechów i cztery królestwa” – wygraj soundtrack!

2 listopada na naszych ekranach debiutuje najnowsza produkcja studia Disneya. Film Dziadek do orzechów i cztery królestwa to barwna opowieść o dziewczynie, która przenosi się do baśniowej krainy, by tam przeżyć swoją przygodę życia. Filmowa produkcja została głęboko zakorzeniona w klasyku baletowym, do którego muzykę napisała wielka persona muzyki klasycznej, Piotr Czajkowski. I już od samego początku wiadomym było, że tworzący ścieżkę dźwiękową, James Newton Howard, bardzo mocno opierał się będzie na wybranych fragmentach tej wspaniałej pracy. Jaki jest efekt końcowy tych starań?

Tomek Goska | 02-11-2018 r.

”Planety” Holsta w Warszawie – UPDATE!

Koncert "Planet" Gustawa Holsta organizowany w ramach cyklu Moc Klasyki już za niewiele ponad miesiąc! Pojawiły się nowe, ważne informacje związane z tym wydarzeniem. A więcej w rozwinięciu newsa...

Tomek Goska | 31-10-2018 r.

My Memory of Us – rozwiązanie konkursu

Z lekkim opóźnieniem ale przystępujemy w końcu do losowania szczęśliwców, do których powędrują obiecane przez kompozytora elektroniczne egzemplarze soundtracku do My Memory of Us. A są nimi..

Tomek Goska | 30-10-2018 r.

Poznaj muzykę do nietuzinkowej gry! [UWAGA KONKURS!]

Kilka dni temu na rynku gamingowym zadebiutowała ciekawa, polska produkcja.My Memory of Us to bajeczna i emocjonalna opowieść inspirowana tragicznymi wydarzenia z okresu drugiej wojny światowej, w szczególności holokaustu i środowiska warszawskiego getta. Pomimo ponurego tła historycznego, jest to pozytywna, pełna emocji opowieść dwójki dzieci, które starają się przetrwać okrutny czas dzięki wzajemnej przyjaźni. Gra stworzona została pod szyldem studia Juggler Games. Autorem muzyki do tego przedsięwzięcia jest młody polkski kompozytor, Patryk Scelina. W rozwinięciu newsa więcej za równo o samym projekcie, jak i muzyce...

Tomek Goska | 21-10-2018 r.

Star Wars in Concert – rozwiązanie konkursu!

Czas zakończyć naszą okolicznościową zabawę konkursową, w której dzięki uprzejmości firmy JVS Group mieliśmy do rozdania podwójne wejściówki na Star Wars in Koncert. Pokazy z kultową muzyką Johna Williamsa wykonywaną na żywo już niedługo zawitają do czterech polskich miast: Krakowa, Wrocławia, Gdańska i Warszawy. A kto z naszych czytelników będzie miał okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu? Zanim poznamy laureatów spróbujmy zmierzyć się z zadaniami konkursowymi…

Tomek Goska | 06-10-2018 r.

Muzyczne Pejzaże – SYNTHEMBER III(2018)(Audycja o muzyce elektronicznej)

Trzecią edycję Synthemberu podsumowujemy audycją, którą można było usłyszeć 30 września na antenie Radia Podlasie. Redaktorzy Tomasz Goska i Maciej Wawrzyniec Olech omawiają najciekawsze, elektroniczne ścieżki dźwiękowe 2018 roku. Zapraszamy serdecznie!

Maciej Wawrzyniec Olech | 04-10-2018 r.

Hans Zimmer z najwyższym odznaczeniem Republiki Federalnej Niemiec!

Z okazji Dnia Zjednoczenia Niemiec, Prezydent Frank Walter Steinmeier odznaczył Hansa Zimmera Związkowym Krzyżem Zasług ("Bundesverdientskreuz") za zasługi na rzecz kultury Jest to najwyższe odznaczenie państwa niemieckiego. Ceremonia odbyła się w Berlinie w Pałacu Bellevue. Gratulujemy!

Maciej Wawrzyniec Olech | 04-10-2018 r.

Kamerdyner – rozwiązanie konkursu.

Czas rozwiązać naszą zabawę konkursową, w której do wygrania był egzemplarz ścieżki dźwiękowej od filmu Kamerdyner ufundowany przez wydawcę albumu, Agorę. Do kogo powędruje płyta? Zanim poznamy laureata spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie konkursowe.

Tomek Goska | 02-10-2018 r.

Wygraj bilety na pokaz ”Gwiezdnych Wojen” z muzyką na żywo!!!

Już za kilka dni, na czterech polskich arenach będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie - pokaz filmu Gwiezdne Wojny - Nowa Nadzieja z muzyką wykonywaną na żywo. Na ogromnym ekranie widzowie zobaczą kultowy film, który zapoczątkował serię Gwiezdne Wojny. Równie kultową muzykę Johna Williamsa na żywo będzie wykonywać Praska Orkiestra Symfoniczna. Bilety na to wydarzenie są jeszcze dostępne w sprzedaży na portalu Eventim. A my dzięki uprzejmości organizatora, JVS Group, mamy możliwość rozdania po jednym podwójnym zaproszeniu na każdy z koncertów! Co należy zrobić aby wziać udział w losowaniu nagród? O tym w dalszej części newsa...

Tomek Goska | 27-09-2018 r.

Kamerdyner – wygraj oryginalny soundtrack!

W miniony piątek na ekrany naszych kin trafił najnowszy film Filipa Bajona, Kamerdyner. Obraz przedstawiający historię miłości dwójki młodych ludzi w niezwykle burzliwych dla naszego kraju czasach przypadła do gustu widzom i jury tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Jurorzy docenili również muzykę autorstwa Antoniego Komasy-Łazarkiewicza, który wyróżniony został Złotym Lwem między innymi właśnie za tą ścieżkę dźwiękową. A my dzięki wydawcy soundtracku, Agora, mamy możliwość oddać na ręce czytelników FilmMusic.pl jeden egzemplarz tego soundtracku.

Tomek Goska | 23-09-2018 r.

Usłyszeć Wszechświat. ”Planety” Holsta w Warszawie!

Już 2 grudnia w budynku Focus w Warszawie 120 artystów Polskiej Orkiestry Radiowej i Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego pod dyrekcją Michała Klauzy wykona suitę „Planety” Gustawa Holsta oraz fragmenty poematu symfonicznego Ryszarda Straussa „Tako rzecze Zaratustra”. Narrację w trakcie koncertu poprowadzą znani popularyzatorzy astronomii z Torunia: Jerzy Rafalski i Piotr Majewski. W kulisy powstania muzyki wprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Wydarzenie będzie drugą odsłoną cyklu koncertów Moc Klasyki.

Tomek Goska | 14-09-2018 r.

Koncert Muzyki Filmowej Wojciecha Kilara!

9 grudnia 2018 roku, na warszawskim Torwarze Polska Orkiestra Radiowa, Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej i Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają premierowy Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości wybitnego polskiego kompozytora, Wojciecha Kilara. Partie solowe zaśpiewają Anna Lasota i Jasin Rammal-Rykała, a całość poprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Koncert najbardziej znanych tematów filmowych skomponowanych przez Wojciecha Kilara wzbogaci projekcja na wielkim ekranie kinowym fragmentów filmów oraz najsłynniejszych filmowych kadrów. Portal FilmMusic.pl jest partonem medialnym tego wydarzenia. A więcej informacji w rozwinięciu newsa!

Tomek Goska | 06-09-2018 r.

SYNTHEMBER: Episode III – Revenge of the Synths – Miesiąc z muzyką elektroniczną

Sezon wakacyjny powoli zbliża się ku końcowi. Dzieci, młodzież i nauczyciele wracają do szkół. Studenci stresują się przed egzaminami poprawkowymi. Dni robią się coraz krótsze, liście żółknieją na drzewach... Tak wszyscy wiemy co to oznacza... SYNTHEMBER!!! Tak jest już po raz trzeci na portalu FilmMusic.pl wkraczamy w miesiąc poświęcony elektronice w muzyce filmowej. Oto:

Maciej Wawrzyniec Olech | 05-09-2018 r.

James Horner- The Classics – rozwiązanie konursu

Czas rozstrzygnąć naszą zabawę konkursową związaną z albumem James Horner- The Classics, któremu patronuje medialnie portal FilmMusic.pl. Wśród nadesłanych zgłoszeń wylosujemy aż pięć osób, do których powędrują albumy od Sony Classical. Zanim jednak poznamy szczęśliwców, przypomnijmy sobie pytania i spróbujmy sobie na nie odpowiedzieć.

Tomek Goska | 20-08-2018 r.

James Horner- The Classics – premiera płyty + konkurs!!

3 lata. Tyle czasu upłynęło od śmierci wybitnego kompozytora muzyki filmowej, Jamesa Hornera. Artysty, który pozostawił po sobie setki ścieżek dźwiękowych z niezliczoną ilością pamiętnych melodii. Są one przedmiotem wielu kompilacji i koncertowych wykonań prezentujących wyjątkową twórczość tego muzyka. Dzisiaj nakładem Sony Classical na naszym rynku pojawia się nietuzinkowe wydawnictwo, angażujące do uczczenia pamięci tego twórcy wielu współczesnych, wybitnych solistów. Przy akompaniamencie czeskich symfoników swoje wersje tematów Hornera zaprezentowali między innymi 2 Cellos, Lindsey Stirling, Amy Dickson, Tina Guo, The Piano Guys i inni. A płyta, o której mowa zatytułowana jest: James Horner – The Classics. Miło nam poinformować, że portal FilmMusic.pl objął patronatem medialnym to wydawnictwo. I z tej właśnie okazji mamy możliwość przekazania na ręce naszych czytelników aż 5 egzemplarzy tego wyjątkowego albumu. Szczegóły w dalszej części newsa...

Tomek Goska | 09-08-2018 r.

Tydzień z muzyką Jerry’ego Goldsmitha

Ależ ten czas leci... Właśnie mija 14 lat od śmierci wybitnego kompozytora muzyki filmowej, Jerry'ego Goldsmitha. Jego twórczości nie trzeba szczegółowo przedstawiać, co nie znaczy, że nie powinniśmy o niej pisać i rozmawiać. Każda rocznica, to idealna okazja, by przypomnieć te bardziej i mniej znane akcenty jego kariery....

Tomek Goska | 21-07-2018 r.

FilmMusic.pl na Instagramie i innych platfromach

Zapraszamy serdecznie do śledzenia naszego nowego profilu na Instagramie. Regularnie prezentujemy na nim zdjęcia i filmiki z koncertów, najnowsze wieści związane z muzyką filmową, jak i też informacje o naszych najnowszych recenzjach i ich najciekawsze fragmenty. Profil prowadzimy w dwóch językach, naturalnie po polsku, ale też po angielsku. Jeszcze raz zapraszamy serdecznie i używając nowomowy cieszymy się jeżeli zechcie nas "follołować"!

Maciej Wawrzyniec Olech | 16-07-2018 r.

11. FESTIWAL MUZYKI FILMOWEJ W KRAKOWIE – Fotorelacja z elementami wideo

Podobnie jak rok temu do naszej tradycyjnej relacji z Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, postanowiliśmy dołączyć naszą fotorelację. Tym razem jednak postanowiliśmy ją wzbogacić krótkimi elementami wideo. Są to krótkie, miejscami króciutkie fragmenty, które jeszcze lepiej pozwolą oddać wrażenia z tego minionego 11. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Materiały prezentujemy w formie chronologicznej od pierwszego do ostatniego dnia festiwalu, z drobnymi komentarzami. Tak też niechaj te wybrane zdjęcia i filmiki, pozwolą Wam lepiej sobie przybliżyć jak wyglądały te kilka dni ze Święta Muzyki Filmowej. Zapraszamy...

Maciej Wawrzyniec Olech | 02-07-2018 r.

11. FESTIWAL MUZYKI FILMOWEJ W KRAKOWIE – relacja 2

"To miasto ma najlepszy festiwal muzyki filmowej na świecie!" - takie słowa miał Hans Zimmer powiedzieć goszcząc w Krakowie podczas 7. Festiwalu Muzyki Filmowej. Cztery lata minęły i wraz z kolejnymi edycjami ów cytat powraca jak bumerang. Jak on się miał do tegorocznej już 11. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie? Zapraszamy. do zapoznania się z naszą tradycyjną festiwalową relacją, aby dowiedzieć się więcej...

Maciej Wawrzyniec Olech | 23-06-2018 r.

Han Solo – rozwiązanie konkursu.

A jednak. Film Han Solo: Gwiezdne wojny – historie nie poradził sobie w kinach tak dobrze jak poprzednie gwiezdnowojenne produkcje tworzone pod szyldem Disneya. Szkoda, bo praca, jaką wykonali John Powell i John Williams, tworząc ścieżkę dźwiękową trafiła na podatny grunt. Widać to na przykładzie nie tylko Waszych opinii, ale i ilości zgłoszeń konkursowych, jakie do nas trafiły. Do kogo trafią ufundowane przez Universal Music Polska, trzy egzemplarze ścieżki dźwiękowej do Hana Solo? Laureatów poznamy za chwilę. Najpierw przypomnijmy sobie pytanie konkursowe.

Tomek Goska | 06-06-2018 r.

Solo: A Star Wars Story – wygraj soundtrack!

Po wielu miesiącach oczekiwania film Han Solo: Gwiezdne wojny – historie w końcu zawitał na ekrany naszych kin. Widowisko Rona Howarda zbiera raczej pozytywne recenzje, choć zdarzają się i słowa krytyki względem słabo dopracowanej strony fabularnej. Jedno jest pewne. Film traktujący o młodzieńczych latach Hana Solo jest powrotem do lekkiego, zabawowego tonu, z jakiego przecież Gwiezdne wojny się zrodziły. W podobny sposób musiała więc przemawiać muzyka stworzona przez Johna Powella i Johna Williamsa, który skomponował temat dla głównego bohatera. Więcej zarówno o filmie jak i o muzyce możecie przeczytać w recenzji opublikowanej na portalu FilmMusic.pl.

Tomek Goska | 28-05-2018 r.

John Williams. A Life in Music – rozwiązanie konkursu.

Czas zakończyć nasz kolejny konkurs, w którym do wygrania były ufundowane przez Universal Music Polska egzemplarze albumu kompilacyjnego John Williams. A Life in Music. Do kogo powędrują nagrody? Zanim poznamy laureatów, przypomnijmy nasze pytanie konkursowe.

Tomek Goska | 28-05-2018 r.

Płyta kompilacyjna 11. FMF w Krakowie – rozwiązanie konkursu!

Już za niespełna tydzień startuje 11. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. Jak co roku na uczestników czekać będzie mnóstwo muzycznych atrakcji w otoczeniu znanych i cenionych kompozytorów. Kilka tygodni temu pisaliśmy o wydanym wspólnymi siłami przez Varese Sarabande i Universal Music Polska, albumie kompilacyjnym, zawierającym utwory, jakie można będzie usłyszeć na Festiwalu. Jako patron medialny tego wydawnictwa proponowaliśmy Wam zabawę konkursową, w której do wygrania były egzemplarze tej płyty. Dzisiaj poznajemy laureatów tego konkursu.

Tomek Goska | 24-05-2018 r.

Star Wars Remastered Soundtracks – rozwiązanie konkursu

W niedzielę zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do naszego gwiezdnowojennego konkursu, w którym do wygrania były zestawy remasterowanych soundtracków do pierwszych sześciu epizodów serii. Dzisiaj poznajemy laureatów tej zabawy. Zanim to jednak nastąpi przypomnijmy sobie pytania i spróbujmy sobie na nie odpowiedzieć.

Tomek Goska | 22-05-2018 r.

Album z nowymi nagraniami tematów Johna Williamsa już w sprzedaży! [KONKURS!]

Decca Records i Classic FM – najpopularniejsze brytyjskie radio poświęcone muzyce poważnej - prezentują album John Williams: A Life In Music. Jest to nowy krążek zawierający najsłynniejsze dzieła jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej. FilmMusic.pl jest patronem medialnym tego wydawnictwa, które na polskim rynku ukazuje się nakładem Universal Music Polska. W dalszej części newsa prezentacja albumu oraz konkurs, w którym do wygrania będą egzemplarze owej kompilacji!

Tomek Goska | 20-05-2018 r.

Gra o Tron: Live Concert Experiance – Relacja z koncertu w Berlinie

Game of Thrones Live Concert Experience, taka jest oficjalna nazwa tego stworzonego przez HBO i Live Nation, przedsięwzięcia i doskonale oddaje ona z czym mamy do czynienia. Nie jest to zwykły koncert, ale prawdziwy spektakl z wszystkimi najnowocześniejszymi osiągnięciami techniki. I tak po sukcesach w Stanach Zjednoczonych przyszła pora na trasę koncertową po Europie. Dokładnie 23 koncerty zaplanowane są w największych europejskich miastach od Madrytu, przez Londyn, Paryż, aż po Łódź. My jednak nie zdajemy relacji z łódzkiej Atlas Areny (15 Maja) ale z Mercedes-Benz Areny w Berlinie (14 Maja), gdzie nasz redakcyjny kolega miał okazję zobaczyć przygotowane przez Ramina Djawadiego show

Maciej Wawrzyniec Olech | 18-05-2018 r.