Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

Lista newsów

Nie żyje Michel Legrand (1932 – 2019)

Dotarły do nas smutne wieści. Dziś w wieku 86 lat zmarł Michel Legrand, jeden z najsłynniejszych kompozytorów znad Sekwany, trzykrotny laureat Oscara. Otrzymał statuetkę za muzykę do filmów Summer of '42 i Yentl oraz piosenkę The Windmills of Your Mind z filmu The Thomas Crowne Affair.

Maciej Wawrzyniec Olech | 26-01-2019 r.

Nominacje do Oscarów ogłoszone! 3

W Los Angeles, w Hollywood, w mieście aniołów i filmów ogłoszone zostały nominacje do 90. edycji nagród Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Muzyka w Filmie Fabularnym Black Panther - Ludwig Göransson Isle of Dogs - Alexandre Desplat BlackkKlansman - Terence Blanchard If Beale Street Could Talk - Nicholas Britell Mary Poppins Returns - Marc Shaiman Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 24 lutego.

Maciej Wawrzyniec Olech | 24-01-2019 r.

Wygraj bilety na Hans Zimmer Tribute Show!

Już za niespełna dwa tygodnie w krakowskiej Tauron Arenie wybrzmią najpiękniejsze tematy w dorobku Hansa Zimmera! Polska Orkiestra Radiowa oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości niemieckiego kompozytora. Wraz z organizatorem koncertu mamy możliwość rozdać naszym czytelnikom podwójne zaproszenia na ten koncert. Co należy zrobić aby wziąć udział w losowaniu?

Tomek Goska | 21-01-2019 r.

Nominacje do nagród BAFTA 2

Sezon nagród trwa w najlepsze. Ledwo poznaliśmy zwycięzców Złotych Globów, a dzień później Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych BAFTA podała listę nominowanych ścieżek dźwiękowych za rok 2017. Poniżej prezentujemy kompletną listę prac, które będą rywalizować o tę prestiżową nagrodę: BLACKkKLANSMAN Terence Blanchard IF BEALE STREET COULD TALK Nicholas Britell ISLE OF DOGS Alexandre Desplat MARY POPPINS RETURNS Marc Shaiman A STAR IS BORN Bradley Cooper, Lady Gaga, Lukas Nelson

Maciej Wawrzyniec Olech | 09-01-2019 r.

76. Złote Globy w kategoriach muzycznych idą do…

Pora ogłosić zwycięzców tegorocznych Złotych Globów w kategorii score i piosenka: Justin Hurwitz za First Man oraz Lady Gaga za piosenkę Shallow do filmu A Star is Born. Gratulujuemy zwycięzcom i jeszcze raz przypominamy nominowanych:

Maciej Wawrzyniec Olech | 09-01-2019 r.

Mary Poppins powraca – rozwiązanie konkursu

Nowy rok zaczynamy od zawsze miłej dla nas powinności – rozstrzygnięcia zabawy konkursowej, która tym razem tyczyła się ścieżki dźwiękowej do filmu Mary Poppins powraca. Album soundtrackowy od kilku tygodni jest dostępny w sprzedaży, a w kinach można jeszcze obejrzeć film, do którego powstała. Tymczasem sprawdźmy do kogo powędrują trzy krążki ufundowane przez Universal Music Polska. Zanim poznamy nazwiska zwycięzców, przypomnijmy sobie pytanie konkursowe.

Tomek Goska | 01-01-2019 r.

Debiutancka płyta Jeffa Goldbluma – rozwiązanie konkursu

Czas zakończyć nasz konkurs związany z premierą jazzowej płyty Jaffa Goldbluma. Przypomnijmy, że krążek trafił na nasz rynek nakładem Universal Music Polska, a portal FilmMusic.pl jest patronem medialnym tego albumu. Do kogo powędrują egzemplarze ufundowane przez wydawcę? Przypomnijmy na początku pytanie konkursowe.

Tomek Goska | 28-12-2018 r.

Wesołych Świąt! 5

Redakcja FilmMusic.pl życzy naszym czytelnikom wesołych Świąt Bożego Narodzenia! Niech worki z prezentami będą pełne najlepszych soundtracków!

Maciej Wawrzyniec Olech | 24-12-2018 r.

”Mary Poppins powraca” – wygraj oryginalny soundtrack!

Na ekrany naszych kin trafiła właśnie kolejna produkcja studia Disneya. Tym razem jest to kontynuacja przygód słynnej Mary Poppins. A my dzięki uprzejmości polskiego dystrybutora ścieżki dźwiękowej, Universal Music Polska, mamy do rozdania egzemplarze tego soundtracku. Co należy zrobić, aby wziąć udział w losowaniu?

Tomek Goska | 22-12-2018 r.

Jeff Goldblum jako muzyk jazzowy – wygraj debiutancki album tego artysty

Wszyscy doskonale znamy Jeffa Goldbluma z wielu jego wspaniałych kreacji filmowych. Nie każdy wie natomiast, że ów aktor ma również inny talent muzyczny. Kilka tygodni temu nakładem wytwórni Decca / Universal Music, ukazała się debiutancka płyta tego artysty w roli jazzowego pianisty. Album The Capitol Studios Sessions zarejestrowany został z udziałem The Mildred Snitzer Orchestra i gości takich jak: Imelda May, Hailey Reinhard. Poznajcie szczegóły tego wydawnictwa, którego patronem medialnym jest portal FilmMusic.pl. W rozwinięciu newsa również konkurs, w którym do wygrania egzemplarze tego albumu.

Tomek Goska | 18-12-2018 r.

Znamy program 12. edycji FMF w Krakowie!

Alexandre Desplat, Craig Armstrong, Bruno Coulais, Antonio Sánchez, Don Davis, Krzysztof Zanussi, Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Bartosz Chajdecki i Marcin Masecki znajdą się w gronie gości najbliższej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Program 12. FMF to eksplozja różnorodności! Źródło: Informacja prasowa

Tomek Goska | 18-12-2018 r.

„Górecki. Geniusz i upór” – rozwiązanie konkursu!

Kolejny konkurs za nami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Tym razem pytaliśmy o nazwisko hollywoodzkiego reżysera, dla którego komponowania muzyki Henryk Mikołaj Górecki się nie podjął. Nagrodą jest biografia kompozytora "Górecki. Geniusz i upór", a poprawną odpowiedź oraz zwycięzców poznacie w rozwinięciu newsa.

Tomasz Ludward | 16-12-2018 r.

„Górecki. Geniusz i upór” – recenzja książki

Niejaki Simon The Bard, użytkownik YouTube, trzy miesiące temu umieścił pod jednym z filmów dotyczących Henryka Mikołaja Góreckiego taki oto komentarz: “Świetny program. Brakuje mi książki biograficznej o Góreckim, na miarę tej o Kilarze.” Myśląc o Kilarze, miał pewnie na uwadzę tą autorstwa Marii Wilczek-Krupy. Simon nie wiedział jeszcze, że komentarz to w istocie proroctwo, bo Wilczek-Krupa właśnie skończyła swoją nową książkę - Geniusz i upór, biografię Henryka Mikołaja Góreckiego właśnie. Zapraszamy do recenzji książki.

Tomasz Ludward | 11-12-2018 r.

”Górecki. Geniusz i upór” – wygraj książkę!

Z okazji premiery pierwszej biografii Henryka Mikołaja Góreckiego, a także dzięki uprzejmości wydawnictwa Znak, chcielibyśmy rozdać 4 egzemplarze tej wyjątkowej biografii. My już czytaliśmy i ogromnie polecamy. Aby ją otrzymać, odpowiedzcie na jedno nietrudne pytanie, które zadajemy w dalszej części newsa.

Tomasz Ludward | 06-12-2018 r.

Złote Globy 2019 – Nominacje muzyczne

Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej ogłosiło swoje nominacje do Złotych Globów. Oto nominacje w kategoriach muzycznych, gdzie nie zabrakło zaskoczeń. I pewnie tak samo jak w kategoriach filmowych, wiele będzie uradowanych, zaskoczonych, czy wręcz zażenowanych i złych. Cóż tak to jest z nagrodami. A oto lista nominowanych za muzykę filmową jak i piosenkę:

Maciej Wawrzyniec Olech | 06-12-2018 r.

Hans Zimmer Tribute Show z dodatkowym koncertem w Krakowie

Ze względu na duże zainteresowanie koncertem Hans Zimmer Tribute Show odbędzie się dodatkowy koncert w dniu 2.02.2019 o godzinie 15:30. Poznajcie więcej szczegółów w rozwinięciu newsa...

Tomek Goska | 01-12-2018 r.

PLANETY – rozwiązanie konkursu!

Już w najbliższą niedzielę w warszawskim budynku Focus odbędzie się koncert „Planet” Gistawa Holsta. A my dzięki uprzejmości organizatora mieliśmy okazję rozdać dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Do kogo one powędrują? Zanim poznamy zwycięzców, przypomnijmy pytania konkursowe.

Tomek Goska | 26-11-2018 r.

Koncert Filmowy muzyki Wojciecha Kilara – rozwiązanie konkursu!

Poznajemy zwycięzców konkursu związanego ze zbliżającym się koncertem muzyki Wojciecha Kilara. Do kogo powędrują podwójne zaproszenia ufundowane przez organizatora eventu, Trinity Group? Zanim poznamy laureatów, przypomnijmy pytania konkursowe...

Tomek Goska | 21-11-2018 r.

PLANETY – wygraj bilety na niezwykły koncert muzyki G. Holsta!

Półtora tygodnia – tyle dzieli nas od koncertu „Planety”Gustawa Holsta prezentowanego w ramach cyklu „Moc Klasyki”. 170 artystów Polskiej Orkiestry Radiowej, Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego, Chóru Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, Chóru Tibi Domine i Zespołu Wokalistyki Chóralnej UMFC pod dyrekcją Michała Klauzy wykona tą słynną suitę w budynku Focus w Warszawie. Utwór ten stał się inspiracją dla wielu współczesnych kompozytorów muzyki filmowej. A my jako patron medialny tego wydarzenia i dzięki uprzejmości organizatora, mamy do rozdania dwa podwójne zaproszenia na to wyjątkowe wydarzenie. Co należy zrobić aby wziąć udział w zabawie?

Tomek Goska | 19-11-2018 r.

„Moje życie, moja muzyka” Ennio Morricone – rozwiązanie konkursu!

Nasz konkurs dotyczący Ennio Morricone dobiegł końca. Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi. Pytaliśmy was o ścieżkę dźwiękową, za którą Włoch odebrał statuetkę Oskara. Chodziło oczywiście o "Nienawistną ósemkę" (The Hateful Eight) w reżyserii Quentina Tarantino. W dalszej części newsa prezentujemy zwycięzców, a nagrodą jest autobiografia kompozytora "Moje życie, moja muzyka" wydawnictwa Mando.

Tomasz Ludward | 18-11-2018 r.

Koncert Muzyki Filmowej Wojciecha Kilara – WYGRAJ BILETY!

Już 9 grudnia na warszawskim Torwarze, Polska Orkiestra Radiowa, Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej i Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają premierowy Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości wybitnego polskiego kompozytora, Wojciecha Kilara. Portal FilmMusic.pl jest partonem medialnym tego wydarzenia. I dzięki uprzejmości organizatora mamy przyjemność rozdać na ręce naszych czytelników aż trzy podwójne zaproszenia na to wspaniale zapowiadające się wydarzenie! Co należy zrobić aby wziąć udział w losowaniu nagród?

Tomek Goska | 14-11-2018 r.

Dziadek do orzechów – rozwiązanie konkursu!

Czas zakończyć naszą zabawę konkursową zawiązaną z premierą ścieżki dźwiękowej do filmu Dziadek do orzechów i cztery któlestwa. Wraz z wytwórnią Universal Music Polska. mieliśmy do rozdania trzy egzemplarze albumu z muzyką Jamesa Newtona Howarda. Do kogo one powędrują? Zanim się o tym przekonamy, zmierzmy się z pytaniami konkursowymi.

Tomek Goska | 12-11-2018 r.

Hans Zimmer Tribute Show – rozwiązanie konkursu. 3

Już za niespełna tydzień w szczecińskiej Atlas Arenie wybrzmią najbardziej popularne tematy z dorobku Hansa Zimmera. W konkursie organizowanym wraz z Trinity Group mieliśmy do rozdania trzy podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Do kogo one powędrują?

Tomek Goska | 12-11-2018 r.

”Ennio Morricone. Moje życie, moja muzyka” – wygraj książkę!

Na polskim rynku, nakładem wydawnictwa Mando ukazała się właśnie autobiografia Ennio Morricone, obszerna, pełna niuansów opowieść o kompozytorze-legendzie. Mamy dla was 4 egzemplarze tej wyjątkowej książki. Aby ją otrzymać, wystarczy opwiedzieć na pytanie w rozwinięciu newsa.

Tomasz Ludward | 10-11-2018 r.

Zmarł Francis Lai (1932 – 2018)

Dotarły do nas smutne wieści - w wieku 86 lat zmarł Francis Lai, francuski twórca muzyki filmowej, autor min. niezapomnianej ścieżki dźwiękowej z Love Story, za którą otrzymał Oscara. Skomponował muzykę do ponad stu filmów, w tym między innymi, do wspomnianego Love Story, jak A Man and Woman, Live for Live, Bilitis, Boler i wielu innych. O śmierci muzyka poinformowała jego najbliższa rodzina, czyli żona i dwójka dzieci.

Maciej Wawrzyniec Olech | 08-11-2018 r.

Hans Zimmer Tribute Show w Szczecinie – wygraj bilety!

Już 17 listopada po raz pierwszy w szczecińskiej Netto Arenie Polska Orkiestra Radiowa oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera. Partie solowe zaśpiewa Anna Lasota, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Całość wzbogacą fragmenty filmów na ekranie kinowym. Wraz z organizatorem koncertu mamy możliwość przekazania aż trzech podwójnych zaproszeń na koncert Hans Zimmer Tribute Show w Szczecinie. Co należy zrobić, aby wziąć udział w losowaniu tych wejściówek? Przed Wami jedno proste pytanie...

Tomek Goska | 07-11-2018 r.

”Dziadek do orzechów i cztery królestwa” – wygraj soundtrack!

2 listopada na naszych ekranach debiutuje najnowsza produkcja studia Disneya. Film Dziadek do orzechów i cztery królestwa to barwna opowieść o dziewczynie, która przenosi się do baśniowej krainy, by tam przeżyć swoją przygodę życia. Filmowa produkcja została głęboko zakorzeniona w klasyku baletowym, do którego muzykę napisała wielka persona muzyki klasycznej, Piotr Czajkowski. I już od samego początku wiadomym było, że tworzący ścieżkę dźwiękową, James Newton Howard, bardzo mocno opierał się będzie na wybranych fragmentach tej wspaniałej pracy. Jaki jest efekt końcowy tych starań?

Tomek Goska | 02-11-2018 r.