Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

Lista newsów

Złote Globy 2019 – Nominacje muzyczne

Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej ogłosiło swoje nominacje do Złotych Globów. Oto nominacje w kategoriach muzycznych, gdzie nie zabrakło zaskoczeń. I pewnie tak samo jak w kategoriach filmowych, wiele będzie uradowanych, zaskoczonych, czy wręcz zażenowanych i złych. Cóż tak to jest z nagrodami. A oto lista nominowanych za muzykę filmową jak i piosenkę:

Maciej Wawrzyniec Olech | 06-12-2018 r.

Hans Zimmer Tribute Show z dodatkowym koncertem w Krakowie

Ze względu na duże zainteresowanie koncertem Hans Zimmer Tribute Show odbędzie się dodatkowy koncert w dniu 2.02.2019 o godzinie 15:30. Poznajcie więcej szczegółów w rozwinięciu newsa...

Tomek Goska | 01-12-2018 r.

PLANETY – rozwiązanie konkursu!

Już w najbliższą niedzielę w warszawskim budynku Focus odbędzie się koncert „Planet” Gistawa Holsta. A my dzięki uprzejmości organizatora mieliśmy okazję rozdać dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Do kogo one powędrują? Zanim poznamy zwycięzców, przypomnijmy pytania konkursowe.

Tomek Goska | 26-11-2018 r.

Koncert Filmowy muzyki Wojciecha Kilara – rozwiązanie konkursu!

Poznajemy zwycięzców konkursu związanego ze zbliżającym się koncertem muzyki Wojciecha Kilara. Do kogo powędrują podwójne zaproszenia ufundowane przez organizatora eventu, Trinity Group? Zanim poznamy laureatów, przypomnijmy pytania konkursowe...

Tomek Goska | 21-11-2018 r.

PLANETY – wygraj bilety na niezwykły koncert muzyki G. Holsta!

Półtora tygodnia – tyle dzieli nas od koncertu „Planety”Gustawa Holsta prezentowanego w ramach cyklu „Moc Klasyki”. 170 artystów Polskiej Orkiestry Radiowej, Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego, Chóru Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, Chóru Tibi Domine i Zespołu Wokalistyki Chóralnej UMFC pod dyrekcją Michała Klauzy wykona tą słynną suitę w budynku Focus w Warszawie. Utwór ten stał się inspiracją dla wielu współczesnych kompozytorów muzyki filmowej. A my jako patron medialny tego wydarzenia i dzięki uprzejmości organizatora, mamy do rozdania dwa podwójne zaproszenia na to wyjątkowe wydarzenie. Co należy zrobić aby wziąć udział w zabawie?

Tomek Goska | 19-11-2018 r.

„Moje życie, moja muzyka” Ennio Morricone – rozwiązanie konkursu!

Nasz konkurs dotyczący Ennio Morricone dobiegł końca. Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi. Pytaliśmy was o ścieżkę dźwiękową, za którą Włoch odebrał statuetkę Oskara. Chodziło oczywiście o "Nienawistną ósemkę" (The Hateful Eight) w reżyserii Quentina Tarantino. W dalszej części newsa prezentujemy zwycięzców, a nagrodą jest autobiografia kompozytora "Moje życie, moja muzyka" wydawnictwa Mando.

Tomasz Ludward | 18-11-2018 r.

Koncert Muzyki Filmowej Wojciecha Kilara – WYGRAJ BILETY!

Już 9 grudnia na warszawskim Torwarze, Polska Orkiestra Radiowa, Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej i Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają premierowy Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości wybitnego polskiego kompozytora, Wojciecha Kilara. Portal FilmMusic.pl jest partonem medialnym tego wydarzenia. I dzięki uprzejmości organizatora mamy przyjemność rozdać na ręce naszych czytelników aż trzy podwójne zaproszenia na to wspaniale zapowiadające się wydarzenie! Co należy zrobić aby wziąć udział w losowaniu nagród?

Tomek Goska | 14-11-2018 r.

Dziadek do orzechów – rozwiązanie konkursu!

Czas zakończyć naszą zabawę konkursową zawiązaną z premierą ścieżki dźwiękowej do filmu Dziadek do orzechów i cztery któlestwa. Wraz z wytwórnią Universal Music Polska. mieliśmy do rozdania trzy egzemplarze albumu z muzyką Jamesa Newtona Howarda. Do kogo one powędrują? Zanim się o tym przekonamy, zmierzmy się z pytaniami konkursowymi.

Tomek Goska | 12-11-2018 r.

Hans Zimmer Tribute Show – rozwiązanie konkursu. 3

Już za niespełna tydzień w szczecińskiej Atlas Arenie wybrzmią najbardziej popularne tematy z dorobku Hansa Zimmera. W konkursie organizowanym wraz z Trinity Group mieliśmy do rozdania trzy podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Do kogo one powędrują?

Tomek Goska | 12-11-2018 r.

”Ennio Morricone. Moje życie, moja muzyka” – wygraj książkę!

Na polskim rynku, nakładem wydawnictwa Mando ukazała się właśnie autobiografia Ennio Morricone, obszerna, pełna niuansów opowieść o kompozytorze-legendzie. Mamy dla was 4 egzemplarze tej wyjątkowej książki. Aby ją otrzymać, wystarczy opwiedzieć na pytanie w rozwinięciu newsa.

Tomasz Ludward | 10-11-2018 r.

Zmarł Francis Lai (1932 – 2018)

Dotarły do nas smutne wieści - w wieku 86 lat zmarł Francis Lai, francuski twórca muzyki filmowej, autor min. niezapomnianej ścieżki dźwiękowej z Love Story, za którą otrzymał Oscara. Skomponował muzykę do ponad stu filmów, w tym między innymi, do wspomnianego Love Story, jak A Man and Woman, Live for Live, Bilitis, Boler i wielu innych. O śmierci muzyka poinformowała jego najbliższa rodzina, czyli żona i dwójka dzieci.

Maciej Wawrzyniec Olech | 08-11-2018 r.

Hans Zimmer Tribute Show w Szczecinie – wygraj bilety!

Już 17 listopada po raz pierwszy w szczecińskiej Netto Arenie Polska Orkiestra Radiowa oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera. Partie solowe zaśpiewa Anna Lasota, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Całość wzbogacą fragmenty filmów na ekranie kinowym. Wraz z organizatorem koncertu mamy możliwość przekazania aż trzech podwójnych zaproszeń na koncert Hans Zimmer Tribute Show w Szczecinie. Co należy zrobić, aby wziąć udział w losowaniu tych wejściówek? Przed Wami jedno proste pytanie...

Tomek Goska | 07-11-2018 r.

”Dziadek do orzechów i cztery królestwa” – wygraj soundtrack!

2 listopada na naszych ekranach debiutuje najnowsza produkcja studia Disneya. Film Dziadek do orzechów i cztery królestwa to barwna opowieść o dziewczynie, która przenosi się do baśniowej krainy, by tam przeżyć swoją przygodę życia. Filmowa produkcja została głęboko zakorzeniona w klasyku baletowym, do którego muzykę napisała wielka persona muzyki klasycznej, Piotr Czajkowski. I już od samego początku wiadomym było, że tworzący ścieżkę dźwiękową, James Newton Howard, bardzo mocno opierał się będzie na wybranych fragmentach tej wspaniałej pracy. Jaki jest efekt końcowy tych starań?

Tomek Goska | 02-11-2018 r.

”Planety” Holsta w Warszawie – UPDATE!

Koncert "Planet" Gustawa Holsta organizowany w ramach cyklu Moc Klasyki już za niewiele ponad miesiąc! Pojawiły się nowe, ważne informacje związane z tym wydarzeniem. A więcej w rozwinięciu newsa...

Tomek Goska | 31-10-2018 r.

My Memory of Us – rozwiązanie konkursu

Z lekkim opóźnieniem ale przystępujemy w końcu do losowania szczęśliwców, do których powędrują obiecane przez kompozytora elektroniczne egzemplarze soundtracku do My Memory of Us. A są nimi..

Tomek Goska | 30-10-2018 r.

Poznaj muzykę do nietuzinkowej gry! [UWAGA KONKURS!]

Kilka dni temu na rynku gamingowym zadebiutowała ciekawa, polska produkcja.My Memory of Us to bajeczna i emocjonalna opowieść inspirowana tragicznymi wydarzenia z okresu drugiej wojny światowej, w szczególności holokaustu i środowiska warszawskiego getta. Pomimo ponurego tła historycznego, jest to pozytywna, pełna emocji opowieść dwójki dzieci, które starają się przetrwać okrutny czas dzięki wzajemnej przyjaźni. Gra stworzona została pod szyldem studia Juggler Games. Autorem muzyki do tego przedsięwzięcia jest młody polkski kompozytor, Patryk Scelina. W rozwinięciu newsa więcej za równo o samym projekcie, jak i muzyce...

Tomek Goska | 21-10-2018 r.

Star Wars in Concert – rozwiązanie konkursu!

Czas zakończyć naszą okolicznościową zabawę konkursową, w której dzięki uprzejmości firmy JVS Group mieliśmy do rozdania podwójne wejściówki na Star Wars in Koncert. Pokazy z kultową muzyką Johna Williamsa wykonywaną na żywo już niedługo zawitają do czterech polskich miast: Krakowa, Wrocławia, Gdańska i Warszawy. A kto z naszych czytelników będzie miał okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu? Zanim poznamy laureatów spróbujmy zmierzyć się z zadaniami konkursowymi…

Tomek Goska | 06-10-2018 r.

Muzyczne Pejzaże – SYNTHEMBER III(2018)(Audycja o muzyce elektronicznej)

Trzecią edycję Synthemberu podsumowujemy audycją, którą można było usłyszeć 30 września na antenie Radia Podlasie. Redaktorzy Tomasz Goska i Maciej Wawrzyniec Olech omawiają najciekawsze, elektroniczne ścieżki dźwiękowe 2018 roku. Zapraszamy serdecznie!

Maciej Wawrzyniec Olech | 04-10-2018 r.

Hans Zimmer z najwyższym odznaczeniem Republiki Federalnej Niemiec!

Z okazji Dnia Zjednoczenia Niemiec, Prezydent Frank Walter Steinmeier odznaczył Hansa Zimmera Związkowym Krzyżem Zasług ("Bundesverdientskreuz") za zasługi na rzecz kultury Jest to najwyższe odznaczenie państwa niemieckiego. Ceremonia odbyła się w Berlinie w Pałacu Bellevue. Gratulujemy!

Maciej Wawrzyniec Olech | 04-10-2018 r.

Kamerdyner – rozwiązanie konkursu.

Czas rozwiązać naszą zabawę konkursową, w której do wygrania był egzemplarz ścieżki dźwiękowej od filmu Kamerdyner ufundowany przez wydawcę albumu, Agorę. Do kogo powędruje płyta? Zanim poznamy laureata spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie konkursowe.

Tomek Goska | 02-10-2018 r.

Wygraj bilety na pokaz ”Gwiezdnych Wojen” z muzyką na żywo!!!

Już za kilka dni, na czterech polskich arenach będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie - pokaz filmu Gwiezdne Wojny - Nowa Nadzieja z muzyką wykonywaną na żywo. Na ogromnym ekranie widzowie zobaczą kultowy film, który zapoczątkował serię Gwiezdne Wojny. Równie kultową muzykę Johna Williamsa na żywo będzie wykonywać Praska Orkiestra Symfoniczna. Bilety na to wydarzenie są jeszcze dostępne w sprzedaży na portalu Eventim. A my dzięki uprzejmości organizatora, JVS Group, mamy możliwość rozdania po jednym podwójnym zaproszeniu na każdy z koncertów! Co należy zrobić aby wziać udział w losowaniu nagród? O tym w dalszej części newsa...

Tomek Goska | 27-09-2018 r.

Kamerdyner – wygraj oryginalny soundtrack!

W miniony piątek na ekrany naszych kin trafił najnowszy film Filipa Bajona, Kamerdyner. Obraz przedstawiający historię miłości dwójki młodych ludzi w niezwykle burzliwych dla naszego kraju czasach przypadła do gustu widzom i jury tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Jurorzy docenili również muzykę autorstwa Antoniego Komasy-Łazarkiewicza, który wyróżniony został Złotym Lwem między innymi właśnie za tą ścieżkę dźwiękową. A my dzięki wydawcy soundtracku, Agora, mamy możliwość oddać na ręce czytelników FilmMusic.pl jeden egzemplarz tego soundtracku.

Tomek Goska | 23-09-2018 r.

Usłyszeć Wszechświat. ”Planety” Holsta w Warszawie!

Już 2 grudnia w budynku Focus w Warszawie 120 artystów Polskiej Orkiestry Radiowej i Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego pod dyrekcją Michała Klauzy wykona suitę „Planety” Gustawa Holsta oraz fragmenty poematu symfonicznego Ryszarda Straussa „Tako rzecze Zaratustra”. Narrację w trakcie koncertu poprowadzą znani popularyzatorzy astronomii z Torunia: Jerzy Rafalski i Piotr Majewski. W kulisy powstania muzyki wprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Wydarzenie będzie drugą odsłoną cyklu koncertów Moc Klasyki.

Tomek Goska | 14-09-2018 r.

Koncert Muzyki Filmowej Wojciecha Kilara!

9 grudnia 2018 roku, na warszawskim Torwarze Polska Orkiestra Radiowa, Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej i Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają premierowy Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości wybitnego polskiego kompozytora, Wojciecha Kilara. Partie solowe zaśpiewają Anna Lasota i Jasin Rammal-Rykała, a całość poprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Koncert najbardziej znanych tematów filmowych skomponowanych przez Wojciecha Kilara wzbogaci projekcja na wielkim ekranie kinowym fragmentów filmów oraz najsłynniejszych filmowych kadrów. Portal FilmMusic.pl jest partonem medialnym tego wydarzenia. A więcej informacji w rozwinięciu newsa!

Tomek Goska | 06-09-2018 r.

SYNTHEMBER: Episode III – Revenge of the Synths – Miesiąc z muzyką elektroniczną

Sezon wakacyjny powoli zbliża się ku końcowi. Dzieci, młodzież i nauczyciele wracają do szkół. Studenci stresują się przed egzaminami poprawkowymi. Dni robią się coraz krótsze, liście żółknieją na drzewach... Tak wszyscy wiemy co to oznacza... SYNTHEMBER!!! Tak jest już po raz trzeci na portalu FilmMusic.pl wkraczamy w miesiąc poświęcony elektronice w muzyce filmowej. Oto:

Maciej Wawrzyniec Olech | 05-09-2018 r.

James Horner- The Classics – rozwiązanie konursu

Czas rozstrzygnąć naszą zabawę konkursową związaną z albumem James Horner- The Classics, któremu patronuje medialnie portal FilmMusic.pl. Wśród nadesłanych zgłoszeń wylosujemy aż pięć osób, do których powędrują albumy od Sony Classical. Zanim jednak poznamy szczęśliwców, przypomnijmy sobie pytania i spróbujmy sobie na nie odpowiedzieć.

Tomek Goska | 20-08-2018 r.