Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

Lista newsów

Kraina Lodu 2 – wygraj soundtrack!

Od dwóch tygodni na ekranach naszych kin niepodzielnie rządzi animacja Kraina Lodu 2. Sequel hitowej produkcji z 2013 roku zdaje się powtarzać ten sukces oczywiście w akompaniamencie chwytliwej muzyki stworzonej na potrzeby tego widowiska. Kilka dni temu na polskim rynku zadebiutował soundtrack, na którym znalazły się polskie wersje piosenek wybrzmiewających w animacji. Wydawcą tego albumu jest Universal Music Polska. I to właśnie dzięki uprzejmości tej firmy mamy możliwość rozdania aż pięciu egzemplarzy tego soundtracku. Co należy zrobić, aby wziąć udział w losowaniu nagród? Więcej w rozwinięciu newsa.

Tomek Goska | 07-12-2019 r.

Ad Astra – rozwiązanie konkursu

Z lekkim opóźnieniem, ale kończymy naszą zabawę konkursową związaną ze ścieżką dźwiękową do filmu Ad Astra. Dzięki uprzejmości Universal Music Polska mogliśmy rozdać trzy egzemplarze tego dwupłytowego soundtracku. Do kogo one trafią?

Tomek Goska | 05-12-2019 r.

Koncert ”Sport Celebration” – wygraj bilety!

Już za kilka dni, 15 grudnia 2019 roku, w hali COS Torwar w Warszawie, Orkiestra Polskiego Radia i Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego pod batutą Macieja Sztora wykonają Koncert Muzyki Filmowej - Sport Celebration, którego motywem przewodnim będą utwory z kinowych hitów o sporcie. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną specjalnie wyselekcjonowane utwory autorstwa m.in. Billa Contiego, Vangelisa, Jamesa Hornera, Hansa Zimmera oraz wielu innych twórców. Większość kompozycji zostanie wykonana publicznie po raz pierwszy. A my, w związku z tym, że patronujemy medialnie temu wydarzeniu, mamy do rozdania trzy podwójne zaproszenia na to wyjątkowe wydarzenie. Szczegóły koncertu i konkursu w rozwinięciu newsa!

Tomek Goska | 03-12-2019 r.

Filharmonia na filmowo – relacja z koncertu w Filharmonii Podkarpackiej

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z koncertu abonamentowego Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej.

Dominik Chomiczewski | 03-12-2019 r.

Ad Astra – wygraj album soundtrackowy!

Na naszym rynku nakładem Universal Music Polska pojawił się właśnie długo oczekiwany album ze ścieżką dźwiękową do filmu Ad Astra. Jako patron medialny tego wydawnictwa zapraszam oczywiście do wspólnej zabawy konkursowej, w której do wygrania będą trzy egzemplarze tego soundtracku. W rozwinięciu newsa więcej szczegółów...

Tomek Goska | 22-11-2019 r.

Voyager – nowy album Maxa Richtera. Rozwiązanie konkursu.

Przedwczoraj upłynął termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych w zabawie organizowanej wspólnie z wytwórnią Universal Music Polska. Stawką buł najnowszy album kompilacyjny Maxa Richtera zatytułowany Voyager. Do kogo powędruje nagroda? Zanim poznamy zwycięzcę, przypomnijmy pytanie konkursowe...

Tomek Goska | 19-11-2019 r.

Hans Zimmer Tribute Show w Lublinie – rozwiązanie konkursu.

Kolejny koncert z cyklu Hans Zimmer Tribute Show zbliża się wielkimi krokami. Czas więc zakończyć naszą okazjonalną zabawę konkursową i wyłonić trzech szczęśliwców, do których powędrują zaproszenia na to wyjątkowe wydarzenie. W rozwinięciu newsa podajemy nazwiska laureatów.

Tomek Goska | 13-11-2019 r.

”Voyager: Essential Max Richter” – wygraj album kompilacyjny!

Kilka tygodni temu nakładem wytwórni Deutsche Grammophon i Universal Music Polska ukazał się dwupłytowy album Maxa Richtera zatytułowany Voyager: Essential Max Richter. Jest to pierwsza próba „rozliczenia” brytyjskie artysty z jego bogatej twórczości indywidualnej oraz filmowej. W rozwinięciu newsa poznajemy szczegóły wydania i zapraszamy do wspólnej zabawy konkursowej, w której do wygrania będzie egzemplarz płyty Voyager.

Tomek Goska | 07-11-2019 r.

Hans Zimmer Tribute Show w Lublinie – KONKURS!

Przed nami kolejna odsłona koncertowego cyklu Hans Zimmer Tribute Show - tym razem w Lublinie. Już 17 listopada (niedziela) o godz. 15.30 w Hali Globus, Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Macieja Sztora wykona koncert poświęcony twórczości Hansa Zimmera. Portal FilmMusic.pl jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia. I tradycyjnie już zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie konkursowej, w której do wygrania będą podwójne zaproszenia na to wydarzenie!

Tomek Goska | 02-11-2019 r.

Michael Giacchino skomponuje muzykę do Batmana!

Michael Giacchino skomponuje muzykę do najnowszego Batmana Matta Reevesa, gdzie w rolę Bruce'a Wayne'a/Człowieka Nietoperza wcieli się Robert Pattinson. Informacja ta została oficjalnie podana podczas koncertu Giacchino Royal Albert Hall w Londynie. Nie jest ona też zaskoczeniem, zważywszy, że do poprzednich 4 filmów Reevesa muzykę skomponował właśnie Giacchino. Premiera zapowiedziana jest na 25 Czerwca 2021 roku.

Maciej Wawrzyniec Olech | 19-10-2019 r.

Hans Zimmer Tribute Show we Wrocławiu – rozwiązanie konkursu

Czas rozwiązać nasz ekspresowy konkurs zorganizowaliśmy wraz z organizatorem koncertów Hans Zimmer Tribute Show, które odbędą się już w ten weekend we Wrocławiu. W rozwinięciu newsa poznajemy laureatów.

Tomek Goska | 10-10-2019 r.

Hans Zimmer Tribute Show we Wrocławiu – wygraj bilety!

Już za tydzień (12 października) w Hali Stulecia we Wrocławiu Orkiestra Polskiego Radia pod dyrekcją Macieja Sztora wykona Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera. W programie zapowiadanego koncertu nowe suity! Portal FilmMusic.pl jest patronem medialnym tego eventu i dzięki uprzejmości organizatora mamy możliwość przeznaczyć na ręce naszych czytelników trzy podwójne zaproszenia na to wyjątkowe wydarzenie. Więcej szczegółów w rozwinięciu newsa.

Tomek Goska | 05-10-2019 r.

Król Lew – rozwiązanie konkursu

No i stało się. Zaskoczenia nie ma. Remake Króla Lwa podbija światowe kina śrubując wysoki wynik w box office, a "odświeżona" ścieżka dźwiękowa robi spore poruszenie w świecie miłośników muzyki filmowej. Dzisiaj poznamy dziesięciu szczęśliwców, do których powędrują darmowe egzemplarze wspomnianego soundtracku. Nagrody ufundowała wytwórnia Universal Music Polska, a przypomnijmy przy okazji, że portal FilmMusic.pl jest patronem medialnym tego albumu. Zanim jednak poznamy zwycięzców, przypomnijmy pytanie konkursowe...

Tomek Goska | 30-07-2019 r.

Król Lew – muzyka z filmu już w sprzedaży [KONKURS!]

Dokładnie dzisiaj, czyli 19 lipca na nasze ekrany trafia nowa produkcja od studia Disneya - film w reżyserii Jona Favreau, który przywraca na ekran ulubione postacie w całkiem nowym wymiarze! Nowa adaptacja Króla Lwa, podobnie jak oryginał filmu z 1994 roku, to doskonała mieszanka akcji i humoru w przepięknej oprawie muzycznej! Portal FilmMusic.pl jest patronem medialnym tego soundtracku. Więcej szczegółów i konkurs, w którym do wygrania aż 10 egzemplarzy tego albumu ufundowanych przez Universal Music Polska - w rozwinięciu newsa!

Tomek Goska | 19-07-2019 r.

12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie: Craig Armstrong – rozmowa

Na tegorocznym Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie rozmawialiśmy z Craigiem Armstrongiem, jednym z najbardziej znanych brytyjskich kompozytorów, zdobywcą Złotego Globu za muzykę do Moulin Rouge!, a także autorem ścieżek do m.in. Romea i Julii, To właśnie miłość, Snowdena. Specjalnie dla Filmmusic.pl urodzony w Glasgow artysta opowiada o współpracy z Bazem Luhrmanem, łączeniu muzycznych gatunków, piosenkach w filmach i komponowaniu.

Tomasz Ludward | 03-07-2019 r.

Agent 007 znalazł nowego kompozytora, to Romer, Dan Romer!

Muzyczny świat najsłynniejszego brytyjskiego szpiega pozostaje w amerykańskich rękach. Po Thomasie Newmanie, nowym kompozytorem agenta z licencją do zabijania został Dan Romer. Angaż ten tylko na pierwszy rzut oka może trochę zaskakiwać. Gdyż jak się dokładnie przyjrzymy Dan Romer współpracował już w przeszłości z reżyserem 25 Bonda Cary Fukunagą przy jego serialu Maniac oraz Beasts Of No Nation. Zapowiadana premiera filmu to 8 kwietnia 2020 roku.

Maciej Wawrzyniec Olech | 03-07-2019 r.

Pavarotti – rozwiązanie konkursu.

Czas zakończyć naszą zabawę konkursową dotyczącą ścieżki dźwiękowej od dokumentu Rona Howarda, Pavarotti. Przypomnijmy, że album ukazał się w Polsce nakładem Universal Music Polska, a FilmMusic.pl jest patronem medialnym tego wydawnictwa. Do kogo powędrują dwa egzemplarze tej płyty? Zanim poznamy laureatów, sprawdźmy jak należało uporać się z konkursowym zadaniem.

Tomek Goska | 01-07-2019 r.

First to the Moon – rozwiązanie konkursu

Czas zakończyć naszą zabawę konkursową związaną ze ścieżką dźwiękową do filmu First To The Moon - The Journey Of Apollo 8. Kto otrzyma ufundowany przez amerykańską wytwórnię Notefornote, niedostępny w Polsce soundtrack? Zanim poznamy zwycięzcę, przypomnijmy pytanie konkursowe...

Tomek Goska | 25-06-2019 r.

Pavarotti – premiera soundtracku + konkurs!

21 czerwca na nasz rodzimy rynek trafia ścieżka dźwiękowa do filmu dokumentalnego zatytułowanego Pavarotti. I jak nie trudno się domyśleć, album zawiera piosenki słynnego tenora, które zdobią najnowsze dzieło Rona Howarda. Portal FilmMusic.pl jest patronem medialnym tego wydawnictwa. A w rozwinięciu newsa poznacie więcej szczegółów odnośnie filmu oraz muzyki.

Tomek Goska | 21-06-2019 r.

First to the Moon – wygraj niedostępny w Polsce soundtrack!

50 rocznica lądowania na Księżycu daje sposobność filmowcom do poruszania tego tematu w bardzo szerokim kontekście. Niczym grzyby po deszczu pojawiają się kolejne obrazu trakujące o misji Apollo 11, choć nie brakuje również projektów eksplorujących peryferia tego wielkiego czynu. I jednym z takowych jest amerykański dokument First To The Moon - The Journey Of Apollo 8, opowiadający o misji Apollo 8 mającej na celu zbadanie orbity Srebnego Globu. Czemu o tym mówimy? Ponieważ niedawno nakładem wytwórni Notefornote ukazał się soundtrack z muzyką do tego dokumentu. I dzięki uprzejmości wytwórni mamy okazję przeznaczyć na ręce naszych czytelników egzemplarz z tą barwną muzyką Alexandra Bornsteina.

Tomek Goska | 17-06-2019 r.

Become Great Before God – rozwiązanie konkursu

Za nami kolejna zabawa konkursowa, która tym razem dotyczyła najnowszej ścieżki dźwiękowej Szymona Szewczuka do filmu Bądź wielkie przed Bogiem. W rozwinięciu newsa poznajemy dwójkę laureatów...

Tomek Goska | 14-06-2019 r.

Aladyn – rozwiązanie konkursu.

Za nami kolejna zabawa konkursowa zorganizowana z okazji premiery soundtracku do najnowszego filmu studia Disneya, Aladyn. Dzięki uprzejmości polskiego wydawcy, Universal Music Polska, mogliśmy przekazać na ręce naszych czytelników trzy egzemplarze tej ścieżki. W dalszej części newsa poznajemy zwycięzców.

Tomek Goska | 10-06-2019 r.

Become Great Before God – wygraj soundtrack z muzyką Sz. Szewczyka

Autor ścieżki dźwiękowej do Wyklętego, Szymon Szewczyk, powraca z kolejnym projektem. Ze ścieżką dźwiękową do polsko-watykańskiego dokumentu Bądź wielki przed Bogiem (Become Great Before God). Dzięki uprzejmości kompozytora, mamy możliwość przekazania na ręce czytelników dwa egzemplarze tego soundtracku. W rozwinięciu newsa więcej szczegółów...

Tomek Goska | 05-06-2019 r.

Aladyn – wygraj oryginalny soundtrack z filmu!

Studio Disneya stawia ostatnio na odświeżanie klasyków animacji. Po Pięknej i Bestii oraz Dumbo, przyszedł czas na jedną z najpopularniejszych produkcji tego studia z lat 90. Pełnometrażowy, aktorski film, Aladyn wdziera się do naszych kin z niemałym impetem, notując całkiem dobre opinie krytyków i widzów. Widowisko wyreżyserował Guy Ritchie (Sherlock Holmes, Król Artur: Legenda miecza), a w rolach głównych pojawili się między innymi Will Smith, Naomi Scott oraz Mena Massoud. Wraz z premierą filmu, na rynku ukazuje się również soundtrack, który dzięki polskiemu wydawcy, Universal Music Polska, mamy okazję rozdać w specjalnej zabawie konkursowej. Więcej szczegółów w rozwinięciu newsa...

Tomek Goska | 30-05-2019 r.

12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie – relacja

Aż trudno uwierzyć, że to już 12 lat! Ale właśnie tyle ma Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, który zaczynał na krakowskich Błoniach. W międzyczasie przeniósł się w industrialne klimaty nowohuckiej ocynowni, aż zagościł na stałe w wielkich halach i arenach koncertowych. Aktualnie FMF (najczęściej używany skrót) jest jednym z najważniejszych miejsc dla miłośników muzyki filmowej w Europie, a też nie jednym. I w tym też leży największe wyzwanie dla festiwalu, który nie jest już jedynym tego typu eventem, nie tylko w Europie, ale i samej Polsce, gdzie koncerty poświęcone muzyce z filmów stały się stałą częścią wydarzeń kulturowych. Jak poradzić sobie z narastającą konkurencją i być dalej atrakcyjną ofertą na rynku? Czy skupić się na wydarzeniach komercyjnych, czy też pójść w stronę komercyjną? To wyzwania przed jakimi stoi Krakowski Festiwal Muzyki Filmowej. Jak poradził sobie z nimi w tym roku?

Maciej Wawrzyniec Olech | 28-05-2019 r.

Celebrating John Williams – rozwiązanie konkursu.

Z lekkim poślizgiem wywołanym obecnością redakcji na FMF w Krakowie, przystępujemy do rozwiązania konkursu związanego z albumem Celebrating John Williams. Do kogo powędrują ufundowane przez Universal Music Polska płyty? O tym dowiemy się za chwilę. Na początku spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie konkursowe.

Tomek Goska | 21-05-2019 r.

Premiera nowego Koncertu Muzyki Filmowej!

15 grudnia 2019 roku w hali COS Torwar w Warszawie Polska Orkiestra Radiowa i Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego pod batutą Macieja Sztora wykonają Koncert Muzyki Filmowej - Sport Celebration, którego motywem przewodnim będą utwory z kinowych hitów o sporcie. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną specjalnie wyselekcjonowane utwory autorstwa m.in. Billa Contiego, Vangelisa, Jamesa Hornera i Hansa Zimmera oraz wielu innych twórców. Większość kompozycji zostanie wykonana publicznie po raz pierwszy.

Tomek Goska | 09-05-2019 r.

Celebrating John Williams – wygraj wspaniały album!

Wydawać by się mogło, że każda kolejna, koncertowa prezentacja twórczości wybitnego kompozytora muzyki filmowej, Johna Williamsa, to próba doścignięcia ideału. Tworzone pod okiem samego Maestro lub innych artystów zawsze dają przestrzeń do wejścia w znaną nam treść, ale na całkowicie odmiennych warunkach. I jednym z takich niezapomnianych koncertów, który ostatnio doczekał się swojego albumowego wydania było głośne wydarzenie Celebrating John Williams. A my dzięki uprzejmości polskiego dystrybutora płyt, Universal Music Polska, mamy możliwość przekazania na ręce naszych czytelników dwa egzemplarze albumu. Więcej szczegółów w rozwinięciu newsa...

Tomek Goska | 06-05-2019 r.

Remasterowane albumy Popol Vuh m.in. z muzyką filmową od dziś w sprzedaży.

Dzisiaj, to znaczy 26 kwietnia na naszym rynku trafia do sprzedaży zestaw remasterowanych albumów znanej krautorockowej formacji, Popol Vuh. Wśród tytułów pojawiających się w ofercie nie brakuje również kultowych soundtracków do filmów Wernera Herzoga. W rozwinięciu newsa przyglądamy się temu wydawnictwu.

Tomek Goska | 26-04-2019 r.

Nasza planeta – rozwiązanie konkursu.

W świąteczny, niedzielny wieczór minął termin nadsyłania zgłoszeń w sprawie naszej zabawy konkursowej organizowanej wspólnie z Universal Music Polska. Przypomnijmy, że nagrodą były egzemplarze ścieżki dźwiękowej do serialu dokumentalnego Nasza Planeta. Więcej o tej wspaniałej muzyce Stevena Price'a pisaliśmy zarówno w konkursowym newsie, jak i w recenzji autorstwa Łukasza Grzesika. Dziś czas poznać laureatów zabawy. Do kogo powędrują nagrody? Zaraz wszystko będzie jasne. Tymczasem spróbujmy zmierzyć się z pytaniem konkursowym...

Tomek Goska | 23-04-2019 r.