Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

Lista newsów

Nasza planeta – wygraj soundtrack!

5 kwietnia na platformie Netflixa zadebiutował ośmioodcinkowy serial dokumentalny zatytułowany Nasza Planeta (Our Planet). Muzykę do tego niezwykłego periodyku skomponował Steven Price, a my dzięki polskiemu wydawcy soundtracku, Universal Music Polska, mamy możliwość przekazania na ręce czytelników dwa egzemplarze tego albumu. W rozwinięciu newsa więcej szczegółów odnośnie wydania i zabawy konkursowej...

Tomek Goska | 14-04-2019 r.

Muzyka Wojciecha Kilara wybrzmi również w Krakowie.

21 marca 2020 wydaje się odległym terminem. Ale to już teraz warto go zaplanować, bo organizatorzy niezapomnianego koncertu muzyki Wojciecha Kilara dają możliwość ponownego przeżycia tego wydarzenia. Tym razem w Krakowie. Więcej szczegółów w rozwinięciu newsa.

Tomek Goska | 11-04-2019 r.

Tom Holkenborg (Junkie XL) – Elektroniczny Morderca

Tom Holkenborg (Junkie XL) skomponuje muzykę do kolejnej odsłony serii o słynnym robocie zabójcy - The Terminator Dark Fate. Film reżyseruje Tim Miller, z którym Holkenborg pracował już przy pierwszym Deadpoolu. Zaś za scenariusz i produkcję odpowiada twórca dwóch pierwszych Terminatorów James Cameron , z którym Holender ostatnio pracował przy adaptacji słynnej mangi Alita: Battle Angel. Czy wykorzystany zostanie kultowy temat Brada Fiedela? Przekonamy się za pół roku, premiera zapowiedziana jest na 1 listopada 2019.

Maciej Wawrzyniec Olech | 25-03-2019 r.

Hans Zimmer skomponuje muzykę do Diuny!

Warner Bros. Pictures i Legendary Entertainment potwierdziły, że Hans Zimmmer skomponuje muzykę do najnowszej adaptacji Diuny Franka Herberta. Za reżyserię odpowiada Denis Villeneuve, z którym Niemiec współpracował przy okazji Blade Runnera 2049, gdzie stworzył oprawę dźwiękową razem z Benjaminem Wallfischem. Premiera tego wielkiego widowiska science fiction zapowiedziana jest na 20 listopada 2020 roku.

Maciej Wawrzyniec Olech | 18-03-2019 r.

Roma – rozwiązanie konkursu.

Kolejny konkurs za nami. Tym razem dzięki uprzejmości wytwórni Sony Music mogliśmy rozdać komplet soundtracków (oficjalny soundtrack i album inspirowany) do filmu Roma. Do kogo powędrują płyty? Zanim poznamy laureata, przypomnijmy pytanie konkursowe...

Tomek Goska | 13-03-2019 r.

Wygraj komplet soundtracków do filmu ”Roma”!

Gala oscarowa już dawno za nami. Emocje powoli opadają, ale w pamięci pozostają świetne filmy doceniane przez amerykańskich akademików. Jednym z nich był film Roma w reżyserii Alfonso Cuarona. Obok genialnych zdjęć i dobrej reżyserii docenionych przez Akademię Filmową, jednym z wyróżniających się elementów tego filmu jest muzyka. Soundtrack kompletujący wybrane przez reżysera piosenki już jakiś czas temu pojawił się na naszym rynku. Ale stosunkowo niedawno zadebiutowała płyta z piosenkami inspirowanymi dziełem Cuarona. Oba te albumy dostępne są nakładem Sony Music. I dzięki uprzejmości tej wytwórni mamy możliwość przekazać na ręce naszych czytelników zestaw rzeczonych krążków. Co należy zrobić aby wziąć udział w losowaniu nagród?

Tomek Goska | 04-03-2019 r.

Nie żyje André Previn. Zdobywca czterech Oscarów miał 89 lat.

W wieku 89 lat zmarł w swoim domu w Nowym Jorku kompozytor, dyrygent i czterokrotny laureat nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej André Previn. Gigi, Porgy and Bess, Irma La Douce My Fair Lady. Dyrygował on najlepszymi orkiestrami symfonicznymi takimi jak Boston Symphony Orchestra, New York Philharmonic, Wiener Philharmoniker, Houston Symphony, Pittsburgh Symphony Orchestra, Los Angeles Philharmonic, czy wreszcie słynnym London Symphony Orchestra. Dał się też poznać jako wirtuoz pianista.

Maciej Wawrzyniec Olech | 03-03-2019 r.

Oscar dla Hildur Gudnadóttir za muzykę do filmu Joker!

W Hollywood, w mieście aniołów i filmów po raz 92 rozdane zostały nagrody Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Hildur Gudnadóttir odebrała swojego pierwszego Oscara za muzykę do filmu Joker.

Maciej Wawrzyniec Olech | 03-03-2019 r.

”Jak wytresować smoka 3” – rozwiązanie konkursu

Wczoraj upłynął termin nadsyłania zgłoszeń do naszej zabawy konkursowej organizowanej przez portal FilmMusic.pl przy współpracy z wytwórnią Back Lot Music. Sprawdźmy do kogo powędrują dwa egzemplarze ścieżki dźwiękowej do Jak wytresować smoka 3...

Tomek Goska | 01-03-2019 r.

”Jak wytresować smoka 3” – wygraj oryginalny soundtrack!

Kilka dni temu na ekranach naszych kin zadebiutowała trzecia odsłona popularnej serii animacji, Jak wytresować smoka. I tak jak poprzednie części, film zbiera pozytywne opinie ze strony krytyków, jak i widzów. Również od strony muzycznej, za którą od początku odpowiedzialny był John Powell. Ścieżka dźwiękowa tego kompozytora była jedną z najbardziej wyczekiwanych w tym roku. Czy sprostała wysokim oczekiwaniom miłośników muzyki filmowej? O tym będziemy mogli się przekonać czytając recenzję, która za kilka dni opublikowana zostanie na portalu FilmMusic.pl. A my, dzięki uprzejmości amerykańskiego wydawcy tegoż soundtracku, firmie Back Lot Music, mamy przyjemność przekazać na ręce naszych czytelników dwa egzemplarze tej wspaniałej płyty. Przypomnijmy – płyty niedostępnej w formie fizycznej na naszym rynku. Więcej szczegółów w rozwinięciu newsa.

Tomek Goska | 18-02-2019 r.

”Maria, królowa Szkotów” – rozwiązanie konkursu.

Wczoraj minął regulaminowy termin nadsyłania zgłoszeń do zabawy konkursowej organizowanej z okazji premiery ścieżki dźwiękowej do filmu Maria, królowa Szkotów. Muzyka autorstwa Maxa Richtera jest już dostępna na naszym rynku nakładem Universal Music Polska. I właśnie dzięki temu wydawcy mieliśmy okazję rozdać trzy egzemplarze tego soundtracku. Do kogo one trafią? Zanim poznamy nazwiska zwycięzców, przypomnijmy konkursowe pytania...

Tomek Goska | 05-02-2019 r.

”Maria, królowa Szkotów” – wygraj oryginalny soundtrack!

Od kilku dni na ekranach naszych kin możemy oglądać film Maria, królowa Szkotów. Jest to próba zmierzenia się z historią charyzmatycznej Marii Stuart. Jednym z bardziej wychwalanych elementów tego widowiska jest ścieżka dźwiękowa autorstwa Maxa Richtera - jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów nie tylko muzyki filmowej. Dzięki uprzejmości polskiego wydawcy tego soundtracku, Universal Music Polska, mamy możliwość rozdania kilka egzemplarzy tego albumu. W rozwinięciu newsa więcej szczegółów!

Tomek Goska | 28-01-2019 r.

Hans Zimmer Tribute Show – nowy koncert / rozwiązanie konkursu!

Niezmiernie miło nam przekazać informację od organizatora, że kolejne miasto będzie miało okazję usłyszeć najpiękniejsze tematy Hansa Zimmera w ramach cykli koncertowych "Hans Zimmer Tribute Show". Tym miastem będzie Lublin. Więcej szczegółów zamieszczamy poniżej. W dalszej części newsa również rozwiązanie konkursu, w którym do wygrania były podwójne zaproszenia na krakowski koncert muzyki Hansa Zimmera...

Tomek Goska | 28-01-2019 r.

Nie żyje Michel Legrand (1932 – 2019)

Dotarły do nas smutne wieści. Dziś w wieku 86 lat zmarł Michel Legrand, jeden z najsłynniejszych kompozytorów znad Sekwany, trzykrotny laureat Oscara. Otrzymał statuetkę za muzykę do filmów Summer of '42 i Yentl oraz piosenkę The Windmills of Your Mind z filmu The Thomas Crowne Affair.

Maciej Wawrzyniec Olech | 26-01-2019 r.

Nominacje do Oscarów ogłoszone! 3

W Los Angeles, w Hollywood, w mieście aniołów i filmów ogłoszone zostały nominacje do 90. edycji nagród Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Muzyka w Filmie Fabularnym Black Panther - Ludwig Göransson Isle of Dogs - Alexandre Desplat BlackkKlansman - Terence Blanchard If Beale Street Could Talk - Nicholas Britell Mary Poppins Returns - Marc Shaiman Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 24 lutego.

Maciej Wawrzyniec Olech | 24-01-2019 r.

Wygraj bilety na Hans Zimmer Tribute Show!

Już za niespełna dwa tygodnie w krakowskiej Tauron Arenie wybrzmią najpiękniejsze tematy w dorobku Hansa Zimmera! Polska Orkiestra Radiowa oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości niemieckiego kompozytora. Wraz z organizatorem koncertu mamy możliwość rozdać naszym czytelnikom podwójne zaproszenia na ten koncert. Co należy zrobić aby wziąć udział w losowaniu?

Tomek Goska | 21-01-2019 r.

Nominacje do nagród BAFTA 2

Sezon nagród trwa w najlepsze. Ledwo poznaliśmy zwycięzców Złotych Globów, a dzień później Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych BAFTA podała listę nominowanych ścieżek dźwiękowych za rok 2017. Poniżej prezentujemy kompletną listę prac, które będą rywalizować o tę prestiżową nagrodę: BLACKkKLANSMAN Terence Blanchard IF BEALE STREET COULD TALK Nicholas Britell ISLE OF DOGS Alexandre Desplat MARY POPPINS RETURNS Marc Shaiman A STAR IS BORN Bradley Cooper, Lady Gaga, Lukas Nelson

Maciej Wawrzyniec Olech | 09-01-2019 r.

76. Złote Globy w kategoriach muzycznych idą do…

Pora ogłosić zwycięzców tegorocznych Złotych Globów w kategorii score i piosenka: Justin Hurwitz za First Man oraz Lady Gaga za piosenkę Shallow do filmu A Star is Born. Gratulujuemy zwycięzcom i jeszcze raz przypominamy nominowanych:

Maciej Wawrzyniec Olech | 09-01-2019 r.

Mary Poppins powraca – rozwiązanie konkursu

Nowy rok zaczynamy od zawsze miłej dla nas powinności – rozstrzygnięcia zabawy konkursowej, która tym razem tyczyła się ścieżki dźwiękowej do filmu Mary Poppins powraca. Album soundtrackowy od kilku tygodni jest dostępny w sprzedaży, a w kinach można jeszcze obejrzeć film, do którego powstała. Tymczasem sprawdźmy do kogo powędrują trzy krążki ufundowane przez Universal Music Polska. Zanim poznamy nazwiska zwycięzców, przypomnijmy sobie pytanie konkursowe.

Tomek Goska | 01-01-2019 r.

Debiutancka płyta Jeffa Goldbluma – rozwiązanie konkursu

Czas zakończyć nasz konkurs związany z premierą jazzowej płyty Jaffa Goldbluma. Przypomnijmy, że krążek trafił na nasz rynek nakładem Universal Music Polska, a portal FilmMusic.pl jest patronem medialnym tego albumu. Do kogo powędrują egzemplarze ufundowane przez wydawcę? Przypomnijmy na początku pytanie konkursowe.

Tomek Goska | 28-12-2018 r.

Wesołych Świąt! 5

Redakcja FilmMusic.pl życzy naszym czytelnikom wesołych Świąt Bożego Narodzenia! Niech worki z prezentami będą pełne najlepszych soundtracków!

Maciej Wawrzyniec Olech | 24-12-2018 r.

”Mary Poppins powraca” – wygraj oryginalny soundtrack!

Na ekrany naszych kin trafiła właśnie kolejna produkcja studia Disneya. Tym razem jest to kontynuacja przygód słynnej Mary Poppins. A my dzięki uprzejmości polskiego dystrybutora ścieżki dźwiękowej, Universal Music Polska, mamy do rozdania egzemplarze tego soundtracku. Co należy zrobić, aby wziąć udział w losowaniu?

Tomek Goska | 22-12-2018 r.

Jeff Goldblum jako muzyk jazzowy – wygraj debiutancki album tego artysty

Wszyscy doskonale znamy Jeffa Goldbluma z wielu jego wspaniałych kreacji filmowych. Nie każdy wie natomiast, że ów aktor ma również inny talent muzyczny. Kilka tygodni temu nakładem wytwórni Decca / Universal Music, ukazała się debiutancka płyta tego artysty w roli jazzowego pianisty. Album The Capitol Studios Sessions zarejestrowany został z udziałem The Mildred Snitzer Orchestra i gości takich jak: Imelda May, Hailey Reinhard. Poznajcie szczegóły tego wydawnictwa, którego patronem medialnym jest portal FilmMusic.pl. W rozwinięciu newsa również konkurs, w którym do wygrania egzemplarze tego albumu.

Tomek Goska | 18-12-2018 r.

Znamy program 12. edycji FMF w Krakowie!

Alexandre Desplat, Craig Armstrong, Bruno Coulais, Antonio Sánchez, Don Davis, Krzysztof Zanussi, Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Bartosz Chajdecki i Marcin Masecki znajdą się w gronie gości najbliższej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Program 12. FMF to eksplozja różnorodności! Źródło: Informacja prasowa

Tomek Goska | 18-12-2018 r.

„Górecki. Geniusz i upór” – rozwiązanie konkursu!

Kolejny konkurs za nami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Tym razem pytaliśmy o nazwisko hollywoodzkiego reżysera, dla którego komponowania muzyki Henryk Mikołaj Górecki się nie podjął. Nagrodą jest biografia kompozytora "Górecki. Geniusz i upór", a poprawną odpowiedź oraz zwycięzców poznacie w rozwinięciu newsa.

Tomasz Ludward | 16-12-2018 r.

„Górecki. Geniusz i upór” – recenzja książki

Niejaki Simon The Bard, użytkownik YouTube, trzy miesiące temu umieścił pod jednym z filmów dotyczących Henryka Mikołaja Góreckiego taki oto komentarz: “Świetny program. Brakuje mi książki biograficznej o Góreckim, na miarę tej o Kilarze.” Myśląc o Kilarze, miał pewnie na uwadzę tą autorstwa Marii Wilczek-Krupy. Simon nie wiedział jeszcze, że komentarz to w istocie proroctwo, bo Wilczek-Krupa właśnie skończyła swoją nową książkę - Geniusz i upór, biografię Henryka Mikołaja Góreckiego właśnie. Zapraszamy do recenzji książki.

Tomasz Ludward | 11-12-2018 r.

”Górecki. Geniusz i upór” – wygraj książkę!

Z okazji premiery pierwszej biografii Henryka Mikołaja Góreckiego, a także dzięki uprzejmości wydawnictwa Znak, chcielibyśmy rozdać 4 egzemplarze tej wyjątkowej biografii. My już czytaliśmy i ogromnie polecamy. Aby ją otrzymać, odpowiedzcie na jedno nietrudne pytanie, które zadajemy w dalszej części newsa.

Tomasz Ludward | 06-12-2018 r.