Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

Lista newsów

Top Gun: Maverick – rozwiązanie konkursu

Sprawdzamy komu poszczęściło się w naszej zabawie konkursowej i do kogo trafią nagrody!

Tomek Goska | 14-06-2022 r.

Ruszyła nowa odsłona portalu FilmMusic.pl!

Ruszyła nowa odsłona portalu FilmMusic.pl!

Tomek Goska | 30-05-2022 r.

Hans Zimmer nagrodzony Oscarem za muzykę do Diuny

Hans Zimmer został nagrodzony Oscarem za muzykę do "Diuny". Niemiecki kompozytor bierze aktualnie udział w swojej europejskiej trasie koncertowej i nie był obecny na Gali w Los Angeles. Dokładniej jego córka obudziła go o 2 w nocy, aby zrobić to, na co Akademia Filmowa nie chciała przeznaczyć w tym roku czasu antenowego: Wręczyć mu Oscara za najlepszą ścieżkę dźwiękową!

Maciej Wawrzyniec Olech | 28-03-2022 r.

John Williams – relacja z trzech koncertów w Berlinie

Wrzucaliśmy już na portal osobistą relację redaktora Maćka Olech, teraz zapraszamy do zapoznania się z kolejnym punktem widzenia na wydarzenie – relacją Wojtka Wieczorka, który miał okazję uczestniczyć we wszystkich trzech berlińskich koncertach!

Wojtek Wieczorek | 14-01-2022 r.

GENESIS – rozwiązanie konkursu / Materiał o kulisach powstania projektu

Zgodnie z obietnicą powracamy dziś do naszego konkursu, w ramach którego do wygrania były cztery egzemplarze albumu Genesis autorstwa Tomasza Goski. Zaskoczeni byliśmy tym, jak wielkim zainteresowaniem cieszyła się informacja o tym albumie oraz Wasze zainteresowanie otrzymaniem go. Spośród kilkudziesięciu zgłoszeń jakie otrzymaliśmy wylosowaliśmy następujące osoby...

Tomek Goska | 14-01-2022 r.

GENESIS – premiera autorskiego albumu Tomasza Goski + KONKURS!

Redakcja FilmMusic.pl, to przede wszystkim ludzie z pasją. Dążymy nie tylko do rozwoju swojej wiedzy o muzyce filmowej, ale i siebie samych poprzez realizację muzycznych marzeń. Miło nam poinformować, że jeden z naszych redaktorów opublikował właśnie autorski album z muzyką. Jego treść, choć odwołuje się do zjawisk przyrodniczych i teoretycznie z filmem nie ma nic wspólnego, to jednak pod względem podejmowanych stylów i brzmień bardzo mocno osadzona jest w hollywoodzkiej muzyce filmowej. FilmMusic.pl jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami projektu. Będzie również możliwość zdobycia darmowych egzemplarzy albumu!

John Williams i Berliner Philharmoniker – Osobista relacja z koncertu w Berlinie

Czasami marzenia się spełniają, a czasami nawet dwukrotnie. Zapraszamy do zapoznania się z osobistą relacją naszego redaktora Macieja Wawrzyńca Olech z koncertu Johna Williams, który odbył się 15 października 2021 roku w Berlinie.

Maciej Wawrzyniec Olech | 27-12-2021 r.

”Nie czas umierać” – rozwiązanie konkursu.

Czas zakończyć naszą zabawę konkursową w której do wygrania były egzemplarze ścieżki dźwiękowej do filmu Nie czas umierać. Nagrody ufundowane przez polskiego dystrybutora soundtracku, Universal Music Polska powędrują do czterech szczęśliwców. Kim oni są? Zanim się o tym przekonamy, sprawdźmy jak poradziliście sobie z zadaniami konkursowymi.

Tomek Goska | 22-10-2021 r.

‘’Nie czas umierać’’ – wygraj soundtrack

Po półtorarocznym okresie oczekiwania i kilku zmianach w dacie premiery, najnowszy film o agencie 007 trafił w końcu na duże ekrany. Nie czas umierać to pożegnalnie Daniela Craiga z rolą Jamesa Bonda, a zarazem przywitanie Hansa Zimmera – autora ścieżki dźwiękowej z tą franszyzą. Tymczasem wraz z polskim dystrybutorem soundtracku, wytwórnią Universal Music Polska, zapraszamy do wspólnej zabawy konkursowej w której nagrodą będą egzemplarze ścieżki dźwiękowej. Więcej szczegółów w rozwinięciu newsa.

Tomek Goska | 10-10-2021 r.

30-lecie Giełdy Papierów Wartościowych w akompaniamencie muzyki filmowej

W tym roku Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie świętuje swoje 30-lecie istnienia. W ramach obchodów organizowanych jest wiele przedsięwzięć, wśród których nie brakuje również tych zaskakujących i miłych dla nas, miłośników muzyki filmowej. Na rynku bowiem ukazała się specjalna płyta tworzona pod patronatem GPW, poświęcona klasykom muzyki filmowej. Natomiast całość materiału mieliśmy okazję usłyszeć na żywo podczas specjalnej Gali rocznicowej, gdzie nie zabrakło znakomitych solistów i twórców muzyki filmowej.

Tomek Goska | 09-10-2021 r.

Przebudowa portalu FilmMusic.pl – publiczna zbiórka

FilmMusic.pl – największy i najprężniej działający portal o muzyce filmowej w Polsce, a także jeden z nielicznych tego typu na całym świecie, wchodzi na nowy etap rozwoju. Już wkrótce Wasze ulubione źródło informacji o soundtrackach ma zyskać zupełnie nowe oblicze, dzięki gruntownej modernizacji i przebudowie całej strony. Wszystko to, aby znacząco podnieść jakość oferowanych dla Was treści oraz ułatwić korzystanie z udostępnionych czytelnikom dóbr. Od pełnego sukcesu dzieli nas już naprawdę niewiele - lecz w tym celu potrzebujemy Waszej pomocy! Jako, że nie dostajemy wynagrodzenia za naszą działalność, nie dysponujemy własnymi funduszami do realizacji tego projektu. Dlatego też zwracamy się do Was z serdeczną prośbą o wsparcie w finansowaniu przebudowy portalu, abyśmy jeszcze sprawniej i efektywniej docierali do Was z informacjami dotyczącymi muzyki filmowej. W tym celu na portalu zrzutka.pl otwieramy publiczną zbiórkę, która potrwa przez najbliższe dwa miesiące. Cel jest jeden – uzbierać 8000 złotych na kompletną przebudowę portalu FilmMusic.pl. Nie prosimy o wsparcie dla siebie, tylko dla idei, jaka od samego początku przyświeca działalności portalu FilmMusic.pl. Idei promowania i szerzenia wiedzy na temat muzyki filmowej oraz dostarczania wartościowych treści dla czytelników - czyli dla Was. Liczymy na Waszą pomoc i z góry dziękujemy za każdą, nawet najmniejszą kwotę! Szczegóły zbiórki znajdziecie tutaj w załączonym linku na portalu zrzutka.pl Z pozdrowieniami i serdecznymi podziękowaniami, Redakcja FilmMusic.pl

Maciej Wawrzyniec Olech | 02-08-2021 r.

Mikis Theodorakis – kompozytor i rewolucjonista

Mikis Theodorakis, powszechnie uznawany za największego greckiego kompozytora, kończy dziś 96 lat. To dobry moment, aby przyjrzeć się sylwetce artysty - jego muzyce i burzliwemu życiu politycznemu. Zapraszamy do naszego nowego tekstu!

Dominik Chomiczewski | 29-07-2021 r.

Trent Rezno, Atticus Ross i Jon Batiste z Oscarem za muzykę do Co w duszy gra

Oscary rozdane! Zgodnie z przewidywaniami Trent Reznor Atticus Ross i Jon Batiste otrzymali statuetkę za Najlepszą Muzykę Oryginalną do pixarowskiej animacji Soul (Co w duszy gra). Jest to już drugi Oscar jaki ma na swoim koncie duet z Nine Inch Nails. Pierwszego otrzymali 10 lat temu, za ścieżkę dźwiękową do The Social Network

Maciej Wawrzyniec Olech | 26-04-2021 r.

Elements – nowy album Pawła Pudło już dostępny! KONKURS!

22 kwietnia ukazał się długo oczekiwany album Pawła Pudło zatytułowany Elements: Symphony For The Future (Żywioły: Symfonia dla przyszłości). W rozwinięciu newsa prezentujemy zawartość wydaniaka oraz idee jakie przyświecały powstaniu tego wyjątkowego projektu. Będzie również możliwość wygrania płyty!

Tomek Goska | 24-04-2021 r.

Oscary 2021 – Nominacje!

Dzisiaj poznaliśmy nominacje do 93. edycji Oscarów. W kategorii muzycznych Trent Reznor i Atticus Ross mogą chwalić się aż dwoma nominacja za oprawy muzyczne do filmów Mank i Co w duszy gra. Poniżej przedstawiamy pełną listę nominowanych: Muzyka w Filmie Fabularnym Mank - Trent Reznor i Atticus Ross News of the World - James Newton Howard Da 5 Blood - Terence Blanchard Minari - Emile Mosseri Soul - Trent Reznor, Atticus Ross i Jon Batiste Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 25 kwietnia.

Maciej Wawrzyniec Olech | 15-03-2021 r.

Złoty Glob dla Trenta Reznora, Atticusa Rossa i Jona Batiste za muzykę do Soul

Złote Globy rozdane! W kategorii najlepsza ścieżka dźwiękowa triumfują Atticus Ross, Trent Reznor i Jon Batiste za muzykę do animacji Pixara Soul (Co w duszy gra). Gratulujemy i jeszcze raz przypominamy resztę nominowanych: Soul - Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste. News of the World - James Newton Howard The Midnight Sky - Alexandre Desplat Tenet - Ludwig Göransson Mank - Trent Reznor, Atticus Ross

Maciej Wawrzyniec Olech | 01-03-2021 r.

FILMMUZY 2020 – Nagrody portalu FilmMusic.pl

Rok 2020 był szczególny, choć niekoniecznie pozytywnym tego słowa znaczeniu. Pandemia wywarła wielki wpływ na życie każdego z nas, w tym na branżę filmową. Ze względów bezpieczeństwa kina były zamykane, otwierane na chwilę i znowu zamykane. W efekcie wiele filmowych premier, szczególnie jeżeli chodzi o te duże produkcje, zostało przełożonych na następny rok. Dlatego wiele ścieżek dźwiękowych, na które liczyliśmy, czeka na lepsze i bezpieczniejsze czasy. Nie oznacza to jednak, że w 2020 roku nie ukazały się albumy godne uwagi. Na pierwszy rzut oka nasze listy Najlepszych Ścieżek Dźwiękowych i Najlepszych Utworów mogą wydać się dość eklektyczne, ale są one odzwierciedleniem tego specyficznego roku. Znajdują się na nich oprawy dźwiękowe m.in. do niezależnych produkcji, telewizyjnych hitów i dokumentów. Przy tym znamiennym jest, że ostatecznie najwięcej głosów zyskała u nas klasyczna, przygodowa ścieżka dźwiękowa do dużej (i przekładanej) hollywoodzkiej produkcji. Trochę jakby na te niepokojące czasy w jakich przyszło nam żyć, potrzebujemy antidotum, czy też szczepionkę w postaci zastrzyku pozytywnej energii i nieskrępowanej zabawy. Chcąc optymistycznie patrzeć w przyszłość, dokonaliśmy pewnej zmiany w naszych nagrodach i zdecydowaliśmy się tym razem nie wybierać Najgorszej Ścieżki Dźwiękowej Roku. To był ciężki rok, więc skupmy się wyłącznie na tym, co dobre i przejdźmy do naszych nagród

Maciej Wawrzyniec Olech | 08-02-2021 r.