Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

Lista newsów

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie przełożony na następny rok!

Mamy przykrą wiadomość odnośnie tegorocznego Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. W związku z epidemią wirusa COVID-19, festiwal został decyzją organizatorów przeniesiony na maj 2021 roku. Oficjalne oświadczenie organizatorów FMF w rozwinięciu newsa. Jeżeli chodzi o pytania odnośnie zakupionych już biletów i karnetów, odsyłamy na oficjalną stronę krakowskiego festiwalu pod tym linkiem: fmf.fm.

Maciej Wawrzyniec Olech | 27-03-2020 r.

Koncert Muzyki Filmowej Wojciecha Kilara – rozwiązanie konkursu

Co prawda postępująca epidemia koronawirusa odsunęła w czasie planowany na ten tydzień koncert muzyki Wojciecha Kilara, ale nie przeszkodziła w przeprowadzeniu konkursu z biletami na to wyjątkowe wydarzenie. Mimo tego odczuliśmy waszą niepewność, czego dowodem jest stosunkowo mała ilość nadesłanych zgłoszeń konkursowych. W rozwinięciu newsa prezentujemy listę zwycięzców!

Tomek Goska | 19-03-2020 r.

Wygraj bilety na koncert muzyki filmowej Wojciecha Kilara!

AKTUALIZACJA!!! W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i wprowadzonymi przez Rząd restrykcjami, pragniemy poinformować w imieniu organizatora, że planowany na 21 marca koncert muzyki Wojciecha Kilara został przełożony na inny termin. Koncert odbędzie się 18 września 2020 roku. Wszystkie bilety zakupione na to wydarzenie będą honorowane w nowym terminie. Również te, które wygrają Państwo w naszym konkursie! Szczegóły na temat zabawy w rozwinięciu newsa!

Tomek Goska | 08-03-2020 r.

Heroes Orchestra i Paul Anthony Romero – relacja z koncertu

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z koncertu Heroes Orchestra i Paula Anthony'ego Romero, który odbył się 25 lutego 2020 roku w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie

Dominik Chomiczewski | 29-02-2020 r.

Poznaliśmy laureatów 2019 IFMCA Awards

Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Muzyki Filmowej (IFMCA) ogłosiło dzisiaj laureatów swoich corocznie przyznawanych nagród. Wyróżnienia przyznano w kilku kategoriach ogólnych i szczegółowych. I jak w przypadku innych tego typu plebiscytów obyło się bez większych zaskoczeń. W rozwinięciu newsa publikujemy kompletną listę laureatów w podziale na poszczególne kategorie.

Tomek Goska | 20-02-2020 r.

Hildur Guðnadóttir zdobywa Oscara za muzykę do filmu Joker!

W Hollywood, w mieście aniołów i filmów po raz 92 rozdane zostały nagrody Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Hildur Gudnadóttir odebrała swojego pierwszego Oscara za muzykę do filmu Joker. Poniżej jeszcze raz lista nominowanych i zwycięzców: Joker - Hildur Guðnadóttir. 1917 - Thomas Newman Little Women - Alexandre Desplat Marriage Story - Randy Newman Star Wars IX: The Rise of Skywalker - John Williams Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Maciej Wawrzyniec Olech | 10-02-2020 r.

Hildur Guðnadóttir zdobywa Nagrodę BAFTA za muzykę do filmu Joker!

Nagrodę Brytyjskiej Akademii Sztuki Filmowej (BAFTA) w kategorii ścieżka dźwiękowa za rok 2019 zdobyła Hildur Guðnadóttir za muzykę do filmu Joker. Jest to jej pierwsza nominacja i zarazem zwycięstwo. Gratulujemy i jeszcze raz przypominamy resztę nominowanych: Joker - Hildur Guðnadóttir. 1917 - Thomas Newman Little Women - Alexandre Desplat Jojo Rabbit - Michael Giacchino Star Wars IX: The Rise of Skywalker - John Williams

Maciej Wawrzyniec Olech | 02-02-2020 r.

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – rozwiązanie konkursu.

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie powoli kończą swój kinowy pochód. A my kończymy naszą zabawę konkursową, w której do wygrania były egzemplarze soundtracków do tego filmu ufundowane przez polskiego dystrybutora, Universal Music Polska. Do kogo powędrują nagrody? Więcej w rozwinięciu newsa...

Tomek Goska | 28-01-2020 r.

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – wygraj soundtrack!

Premiera ostatniej części Sagi Gwiezdnych Wojen zatytułowanej Skywalker. Odrodzenie już dawno za nami. Wraz z filmem na naszym rynku zadebiutowała ścieżka dźwiękowa skomponowana (tradycyjnie już zresztą) przez Johna Williamsa. W Polsce ukazała się ona nakładem Universal Music Polska. I dzięki tej wytwórni mamy przyjemność rozdać kilka egzemplarzy tego albumu. Więcej szczegółów w rozwinięciu newsa!

Tomek Goska | 17-01-2020 r.

Agent 007 zmienił kompozytora na Hansa Zimmera!

Słynny niemiecki kompozytor Hans Zimmer skomponuje muzykę do najnowszego filmu o Agencie 007 pt. No Time To Die (Nie czas umierać). Tym samym zastąpił on zaangażowanego wcześniej do tego filmu Dana Romera.

Maciej Wawrzyniec Olech | 13-01-2020 r.

Hildur Guðnadóttir zdobywa Złoty Glob za najlepszą muzykę do filmu Joker!

Złotego Globa w kategorii score za rok 2019 zdobyła Hildur Guðnadóttir za ścieżkę dźwiękową do filmu Joker. Jest to jej pierwsza nominacja i zarazem zwycięstwo. Gratulujemy i jeszcze raz przypominamy resztę nominowanych: Joker - Hildur Guðnadóttir. 1917 - Thomas Newman Little Women - Alexandre Desplat Marriage Story - Randy Newman Motherless Brooklyn - Daniel Pemberton

Maciej Wawrzyniec Olech | 06-01-2020 r.

Kraina Lodu 2 – rozwiązanie konkursu

Czas zakończyć naszą zabawę konkursową, w której do wygrania były egzemplarze ścieżki dźwiękowej do animacji Kraina Lodu 2. Do kogo powędrują płyty ufundowane przez Universal Music Polska? Tego dowiadujemy się w rozwinięciu newsa!

Tomek Goska | 17-12-2019 r.

Koncert ”Sport Celebration” – rozwiązanie konkursu

Już za kilka dni na Torwarze wybrzmi koncert „Sport Celebration”, gdzie usłyszymy utwory (nie tylko filmowe) skojarzone z tematyką sportową. Niespełna tydzień temu, wraz z organizatorem koncertu, ogłosiliśmy konkurs, w którym do wygrania były trzy podwójne zaproszenia na to wyjątkowe wydarzenie. W rozwinięciu newsa poznajemy laureatów.

Tomek Goska | 10-12-2019 r.

Kraina Lodu 2 – wygraj soundtrack!

Od dwóch tygodni na ekranach naszych kin niepodzielnie rządzi animacja Kraina Lodu 2. Sequel hitowej produkcji z 2013 roku zdaje się powtarzać ten sukces oczywiście w akompaniamencie chwytliwej muzyki stworzonej na potrzeby tego widowiska. Kilka dni temu na polskim rynku zadebiutował soundtrack, na którym znalazły się polskie wersje piosenek wybrzmiewających w animacji. Wydawcą tego albumu jest Universal Music Polska. I to właśnie dzięki uprzejmości tej firmy mamy możliwość rozdania aż pięciu egzemplarzy tego soundtracku. Co należy zrobić, aby wziąć udział w losowaniu nagród? Więcej w rozwinięciu newsa.

Tomek Goska | 07-12-2019 r.

Ad Astra – rozwiązanie konkursu

Z lekkim opóźnieniem, ale kończymy naszą zabawę konkursową związaną ze ścieżką dźwiękową do filmu Ad Astra. Dzięki uprzejmości Universal Music Polska mogliśmy rozdać trzy egzemplarze tego dwupłytowego soundtracku. Do kogo one trafią?

Tomek Goska | 05-12-2019 r.

Koncert ”Sport Celebration” – wygraj bilety!

Już za kilka dni, 15 grudnia 2019 roku, w hali COS Torwar w Warszawie, Orkiestra Polskiego Radia i Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego pod batutą Macieja Sztora wykonają Koncert Muzyki Filmowej - Sport Celebration, którego motywem przewodnim będą utwory z kinowych hitów o sporcie. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną specjalnie wyselekcjonowane utwory autorstwa m.in. Billa Contiego, Vangelisa, Jamesa Hornera, Hansa Zimmera oraz wielu innych twórców. Większość kompozycji zostanie wykonana publicznie po raz pierwszy. A my, w związku z tym, że patronujemy medialnie temu wydarzeniu, mamy do rozdania trzy podwójne zaproszenia na to wyjątkowe wydarzenie. Szczegóły koncertu i konkursu w rozwinięciu newsa!

Tomek Goska | 03-12-2019 r.

Filharmonia na filmowo – relacja z koncertu w Filharmonii Podkarpackiej

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z koncertu abonamentowego Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej.

Dominik Chomiczewski | 03-12-2019 r.

Ad Astra – wygraj album soundtrackowy!

Na naszym rynku nakładem Universal Music Polska pojawił się właśnie długo oczekiwany album ze ścieżką dźwiękową do filmu Ad Astra. Jako patron medialny tego wydawnictwa zapraszam oczywiście do wspólnej zabawy konkursowej, w której do wygrania będą trzy egzemplarze tego soundtracku. W rozwinięciu newsa więcej szczegółów...

Tomek Goska | 22-11-2019 r.

Voyager – nowy album Maxa Richtera. Rozwiązanie konkursu.

Przedwczoraj upłynął termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych w zabawie organizowanej wspólnie z wytwórnią Universal Music Polska. Stawką buł najnowszy album kompilacyjny Maxa Richtera zatytułowany Voyager. Do kogo powędruje nagroda? Zanim poznamy zwycięzcę, przypomnijmy pytanie konkursowe...

Tomek Goska | 19-11-2019 r.

Hans Zimmer Tribute Show w Lublinie – rozwiązanie konkursu.

Kolejny koncert z cyklu Hans Zimmer Tribute Show zbliża się wielkimi krokami. Czas więc zakończyć naszą okazjonalną zabawę konkursową i wyłonić trzech szczęśliwców, do których powędrują zaproszenia na to wyjątkowe wydarzenie. W rozwinięciu newsa podajemy nazwiska laureatów.

Tomek Goska | 13-11-2019 r.

”Voyager: Essential Max Richter” – wygraj album kompilacyjny!

Kilka tygodni temu nakładem wytwórni Deutsche Grammophon i Universal Music Polska ukazał się dwupłytowy album Maxa Richtera zatytułowany Voyager: Essential Max Richter. Jest to pierwsza próba „rozliczenia” brytyjskie artysty z jego bogatej twórczości indywidualnej oraz filmowej. W rozwinięciu newsa poznajemy szczegóły wydania i zapraszamy do wspólnej zabawy konkursowej, w której do wygrania będzie egzemplarz płyty Voyager.

Tomek Goska | 07-11-2019 r.

Hans Zimmer Tribute Show w Lublinie – KONKURS!

Przed nami kolejna odsłona koncertowego cyklu Hans Zimmer Tribute Show - tym razem w Lublinie. Już 17 listopada (niedziela) o godz. 15.30 w Hali Globus, Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Macieja Sztora wykona koncert poświęcony twórczości Hansa Zimmera. Portal FilmMusic.pl jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia. I tradycyjnie już zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie konkursowej, w której do wygrania będą podwójne zaproszenia na to wydarzenie!

Tomek Goska | 02-11-2019 r.

Michael Giacchino skomponuje muzykę do Batmana!

Michael Giacchino skomponuje muzykę do najnowszego Batmana Matta Reevesa, gdzie w rolę Bruce'a Wayne'a/Człowieka Nietoperza wcieli się Robert Pattinson. Informacja ta została oficjalnie podana podczas koncertu Giacchino Royal Albert Hall w Londynie. Nie jest ona też zaskoczeniem, zważywszy, że do poprzednich 4 filmów Reevesa muzykę skomponował właśnie Giacchino. Premiera zapowiedziana jest na 25 Czerwca 2021 roku.

Maciej Wawrzyniec Olech | 19-10-2019 r.

Hans Zimmer Tribute Show we Wrocławiu – rozwiązanie konkursu

Czas rozwiązać nasz ekspresowy konkurs zorganizowaliśmy wraz z organizatorem koncertów Hans Zimmer Tribute Show, które odbędą się już w ten weekend we Wrocławiu. W rozwinięciu newsa poznajemy laureatów.

Tomek Goska | 10-10-2019 r.

Hans Zimmer Tribute Show we Wrocławiu – wygraj bilety!

Już za tydzień (12 października) w Hali Stulecia we Wrocławiu Orkiestra Polskiego Radia pod dyrekcją Macieja Sztora wykona Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera. W programie zapowiadanego koncertu nowe suity! Portal FilmMusic.pl jest patronem medialnym tego eventu i dzięki uprzejmości organizatora mamy możliwość przeznaczyć na ręce naszych czytelników trzy podwójne zaproszenia na to wyjątkowe wydarzenie. Więcej szczegółów w rozwinięciu newsa.

Tomek Goska | 05-10-2019 r.

Król Lew – rozwiązanie konkursu

No i stało się. Zaskoczenia nie ma. Remake Króla Lwa podbija światowe kina śrubując wysoki wynik w box office, a "odświeżona" ścieżka dźwiękowa robi spore poruszenie w świecie miłośników muzyki filmowej. Dzisiaj poznamy dziesięciu szczęśliwców, do których powędrują darmowe egzemplarze wspomnianego soundtracku. Nagrody ufundowała wytwórnia Universal Music Polska, a przypomnijmy przy okazji, że portal FilmMusic.pl jest patronem medialnym tego albumu. Zanim jednak poznamy zwycięzców, przypomnijmy pytanie konkursowe...

Tomek Goska | 30-07-2019 r.

Król Lew – muzyka z filmu już w sprzedaży [KONKURS!]

Dokładnie dzisiaj, czyli 19 lipca na nasze ekrany trafia nowa produkcja od studia Disneya - film w reżyserii Jona Favreau, który przywraca na ekran ulubione postacie w całkiem nowym wymiarze! Nowa adaptacja Króla Lwa, podobnie jak oryginał filmu z 1994 roku, to doskonała mieszanka akcji i humoru w przepięknej oprawie muzycznej! Portal FilmMusic.pl jest patronem medialnym tego soundtracku. Więcej szczegółów i konkurs, w którym do wygrania aż 10 egzemplarzy tego albumu ufundowanych przez Universal Music Polska - w rozwinięciu newsa!

Tomek Goska | 19-07-2019 r.