Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

Lista newsów

Finding Dory – rozwiązanie konkursu!

Zgodnie z obietnicą na naszym portalu opublikowaliśmy recenzję najnowszej pracy Thomasa Newmana, Gdzie jest Dory? Jeszcze zanim to nastąpiło zapraszaliśmy Was do wspólnej zabawy, której stawką był fundowany przez Universal Music Polska egzemplarz ścieżki dźwiękowej do tej cieszącej się sporą popularnością animacji. Dzisiaj poznajemy laureata naszej zabawy!

Tomek Goska | 26-07-2016 r.

Kameralny koncert muzyka filmowa w Toruniu!

Czy chcielibyście usłyszeć największe przeboje muzyki filmowej w kameralnych aranżacjach? Czy chcielibyście zobaczyć piękne wnętrza Dworu Artusa przy akompaniamencie najpopularniejszych ścieżek dźwiękowych ostatnich lat? Jest ku temu niezwykła okazja. W toruńskim Dworze Artusa już w piątek rusza cykl koncertów, podczas których zaprezentowane zostaną znane i mniej znane soundtrackowe hity.

Łukasz Wudarski | 25-07-2016 r.

Gdzie jest Dory? – Wygraj soundtrack Thomasa Newmana

Gdzie jest Dory, to kontynuacja przebojowej animacji Pixara z 2003 roku. Mimo zróżnicowanych recenzji film sprzedaje się na całym świecie fenomenalnie. A wraz z głównymi bohaterami tego sympatycznego, rodzinnego widowiska, do Finding Dory powrócił również kompozytor ścieżki dźwiękowej z pierwszej części. Jak Thomas Newman wywiązał się ze swoich ilustracyjnych powinności? Czy muzyczny sequel proponuje nam coś unikatowego? A może jest tylko swoistego rodzaju powtórką z rozrywki? O tym już niedługo będzie się można przekonać, kiedy na naszym portalu opublikujemy recenzję Marka Łacha. Czas oczekiwania pragniemy umilić Wam specjalną zabawą konkursową, do której zaprasza wspólnie portal FilmMusic.pl oraz polski wydawca soundtracku do filmu Gdzie jest Dory - Universal Music Polska. Co należy zrobić, aby wziąć udział w losowaniu nagród?

Tomek Goska | 17-07-2016 r.

Kącik kolekcjonera: maj-czerwiec 2016

Lato się rozpoczęło na dobre, niemniej niektórzy z wydawców ani myślą iść na majówkę czy brać wakacyjne urlopy. Sporo nowości, długo wyczekiwane tytuły, wpadki producentów a więcej w rozwinięciu...

Tomek Rokita | 04-07-2016 r.

Baby Bump – rozwiązanie konkursu!

Kilka dni temu zakończyliśmy naszą konkursową zabawę, w której do wygrania były egzemplarze ścieżki dźwiękowej do Baby Bump. Dzisiaj poznajemy laureatów naszego konkursu!

Tomek Goska | 26-06-2016 r.

Alicja po drugieje stronie lustra – rozwiązanie konkursu!

Kolejna zabawa konkursowa za nami. Cieszy fakt, że tak wielu z was postanowiło zawalczyć o ufundowane przez Universal Music Polska płyty ze ścieżką dźwiękową do Alicji po drugiej stronie lustra. Tym bardziej to cieszy, bo większość odpowiedzi była poprawna. A pytaliśmy was o pozafilmowe prace Elfmana, których paradoksalnie nie było wcale tak mało. Najczęściej oczywiście kojarzyliście indywidualną twórczość amerykańskiego kompozytora. Wśród kilku takich propozycji najczęściej typowaną była Serenada Schizophrana. Skoro zatem wiemy już jak należało uporać się z konkursowym zadaniem, poznajmy laureata naszego konkursu...

Tomek Goska | 20-06-2016 r.

Baby Bump – wygraj oryginalny soundtrack!

Kilka dni temu nakładem Requiem Records na naszym rynku pojawił się soundtrack do filmu Baby Bump w reżyserii Kuby Czekaja. Baby Bump to nagrodzony na festiwalu w Wenecji najmocniejszy, polski debiut ostatnich lat. Zdaniem amerykańskiej krytyki jest to „niesamowite połączenie wyobraźni Davida Lyncha i Walta Disneya”. Film jest mocny i kontrowersyjny, zupełnie jak muzyka, którą można usłyszeć na czterdziestominutowym soundtracku. Dzisiaj dzięki uprzejmości wydawcy możemy przekazać naszym czytelnikom dwa egzemplarze tegoż albumu. Co należy zrobić, aby wziąć udział w losowaniu?

Tomek Goska | 15-06-2016 r.

Nowy termin konkursu kompozytorskiego Transatlantyku + lista finalistów TFMC!!

Dobra informacja dla wszystkich, którzy myśleli, że termin nadsyłania zgłoszeń już minął. Otóż nie! Można jeszcze wysyłać swoje zgłoszenia w ramach konkursów kompozytorskiego tegorocznego festiwalu Transatlantyk. Nowy termin to 20 czerwca! Znamy również finalistów Transatlantyk Film Music Competition

Tomek Goska | 15-06-2016 r.

Ennio Morricone ponownie wystąpi w Polsce!

Ennio Morricone, legendarny kompozytor muzyki filmowej, znów zaprezentuje swoją twórczość polskiej publiczności. Włoch zagra w Krakowie w Tauron Arenie 7 lutego 2017 roku, osobiście dyrygując Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną liczącą ponad 200 muzyków i wokalistów.

Dominik Chomiczewski | 13-06-2016 r.

Konkursy kompozytorskie na PGNiG Transatlantyk Festival Łódź!

Zgodnie z tradycją festiwalu Transatlantyk (teraz PGNiG Transatlantyk Festival Łódź), ogłoszone zostały konkursy kompozytorskie - pianistyczny Instant i Film Music Competition. Szczegóły dotyczące zgłoszeń i naboru w rozwinięciu newsa!

Paweł Stroiński | 09-06-2016 r.

Alicja po drugiej stronie lustra – wygraj soundtrack!

Kilka dni temu na ekranach naszych kin zagościł sequel popularnego filmu Tima Burtona, Alicja po drugiej stronie lustra. Choć widowisko Jamesa Bobina nie zbiera najlepszych recenzji wśród krytykó, to jednak do kina warto wybrać się chociażby po to, by docenić jak zwykle dobrą grę Johna Deppa oraz... posłuchać świetnej ścieżki dźwiękowej. Do projektu powrócił bowiem Danny Elfman, który już przy poprzedniej części zauroczył miłośników muzyki filmowej fenomenalnym tematem przewodnim. Więcej o samej ścieżce dźwiękowej będziecie mogli już wkrótce przeczytać w recenzji Marka Łacha. Tymczasem dzięki wytwórni Universal Music Polska zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy, gdzie stawką będzie rzeczony soundtrack!

Tomek Goska | 09-06-2016 r.

7 października ukaże się album „Morricone 60”!

Z okazji 60-lecia pracy artystycznej Ennio Morricone, na półki sklepowe trafi kompilacja Morricone 60 zawierająca nowe nagrania jego największych przebojów filmowych. Album wyda wytwórnia Decca Records, która w zeszłym roku wypuściła na rynek nagrodzony Oscarem i Złotem Globem soundtrack z Nienawistnej ósemki. Więcej szczegółów w rozwinięciu newsa!

Dominik Chomiczewski | 06-06-2016 r.

Filmmusic zawitało na Spotify!

By przybliżyć naszym Czytelnikom najlepszą muzykę filmową, postanowiliśmy skorzystać z możliwości serwisu streamingowego Spotify, na którym od dzisiaj pojawiać się będą sygnowane przez nasz portal playlisty "Filmmusicweekly". Na początek proponujemy zestaw "Superhero Score" z największymi przebojami gatunku superbohaterskiego oraz najgorętszymi kawałkami z ostatnich lat i z obecnego sezonu. Williams, Zimmer, Elfman, ale i Junkie XL, Paesano i Beck - oto, czego możecie się spodziewać! Odnośnik do naszej playlisty znajdziecie poniżej - miłego słuchania!

Księga dżungli – rozwiązanie konkursu!

Kinowy pochód Księgi dżungli trwa w najlepsze, przynosząc kolejne profity autorom tej wspaniałej produkcji. Sporym zainteresowaniem cieszy się również ścieżka dźwiękowa Johna Debneya o czym świadczyć może ilość zgłoszeń konkursowych, jakie od was otrzymaliśmy. Dzisiaj dowiemy się kto spośród blisko 60 uczestników zabawy otrzyma soundtrack ufundowany przez Universal Music. Zanim jednak podamy nazwisko zwycięzcy, powróćmy do pytania i spróbujmy sobie na nie odpowiedzieć.

Tomek Goska | 06-05-2016 r.

Kącik kolekcjonera: marzec-kwiecień 2016

Przegląd tego co miały do zaproponowania wytwórnie kolekcjonerskie w marcu i kwietniu br. Dla każdego coś miłego, niemniej był to jeden z najmniej atrakcyjnych okresów wydawniczych w ostatnim czasie. Więcej w rozwinięciu newsa...

Tomek Rokita | 04-05-2016 r.

Zwierzogród – wygraj soundtrack Michaela Giacchino!!

Decydenci Walt Disney Animation Studios wiedzą, jak skutecznie sprzedać swój produkt. Mijają dwa miesiące od premiery Zwierzogrodu, a film cieszy się dalej wielkim powodzeniem, powoli, ale konsekwentnie zbliżając się do przełamania bariery 1 mld $ zysków. Wśród wielu elementów tego widowiska chwali się również muzykę Michaela Giacchino, która skutecznie oddaje nastroje panujące w filmie. Więcej o samej ścieżce dźwiękowej przeczytacie w recenzji opublikowanej właśnie na naszym portalu. A wszystkich, którzy chcieliby powalczyć o egzemplarz albumu soundtrackowego zachęcamy do uczestnictwa w specjalnym konkursie FilmMusic.pl i wydawcy tegoż krążka – Universal Music. Więcej szczegółów w rozwinięciu newsa!

Tomek Goska | 01-05-2016 r.

The Jungle Book – wygraj soundtrack Johna Debneya!

W dobie niszczących kultowe dzieła remakeów, sequeli i prequeli, trudno uwierzyć, że kolejna próba „odświeżenia” starej marki zwieńczona będzie jakimkolwiek sukcesem. A jednak! Najnowsza ekranizacja Księgi Dżungli (The Jungle Book), pozytywnie zaskoczyła nie tylko widzów, ale i krytyków chwalących dzieło Jona Favreau za świetne kreacje. Także za niesamowite animacje CGI stawiające konkurencji wysoką poprzeczkę. Tymczasem wraz z polskim dystrybutorem albumu soundtrackowego, Universal Music, zapraszamy do wspólnej zabawy konkursowej, w której do wygrania będzie egzemplarz ścieżki dźwiękowej Debneya. Co należy zrobić, aby wziąć udział w losowaniu nagród?

Tomek Goska | 27-04-2016 r.

Abel Korzeniowski Early Works – rozwiązanie konkursu!

Ogłaszanie konkursów na portalu FilmMusic.pl wiąże się z taką samą przyjemnością, co ostateczne przyznawanie nagród. Tym bardziej, jeżeli na zadane przez nas pytanie odpowiadacie niemalże bezbłędnie. I tak oto dobiega końca zabawa, w której dzięki Caldera Records mieliśmy do rozdania unikatowy, niedostępny na polskim rynku album Abel Korzeniowski – Early Works. Kto okaże się szczęśliwym posiadaczem dwupłytowego albumu? O tym w dalszej części newsa!

Tomek Goska | 12-03-2016 r.