Your browser is not supported! Update your browser to improve your experience.

Lista newsów

7 października ukaże się album „Morricone 60”!

Z okazji 60-lecia pracy artystycznej Ennio Morricone, na półki sklepowe trafi kompilacja Morricone 60 zawierająca nowe nagrania jego największych przebojów filmowych. Album wyda wytwórnia Decca Records, która w zeszłym roku wypuściła na rynek nagrodzony Oscarem i Złotem Globem soundtrack z Nienawistnej ósemki. Więcej szczegółów w rozwinięciu newsa!

Dominik Chomiczewski | 06-06-2016 r.

Filmmusic zawitało na Spotify!

By przybliżyć naszym Czytelnikom najlepszą muzykę filmową, postanowiliśmy skorzystać z możliwości serwisu streamingowego Spotify, na którym od dzisiaj pojawiać się będą sygnowane przez nasz portal playlisty "Filmmusicweekly". Na początek proponujemy zestaw "Superhero Score" z największymi przebojami gatunku superbohaterskiego oraz najgorętszymi kawałkami z ostatnich lat i z obecnego sezonu. Williams, Zimmer, Elfman, ale i Junkie XL, Paesano i Beck - oto, czego możecie się spodziewać! Odnośnik do naszej playlisty znajdziecie poniżej - miłego słuchania!

Księga dżungli – rozwiązanie konkursu!

Kinowy pochód Księgi dżungli trwa w najlepsze, przynosząc kolejne profity autorom tej wspaniałej produkcji. Sporym zainteresowaniem cieszy się również ścieżka dźwiękowa Johna Debneya o czym świadczyć może ilość zgłoszeń konkursowych, jakie od was otrzymaliśmy. Dzisiaj dowiemy się kto spośród blisko 60 uczestników zabawy otrzyma soundtrack ufundowany przez Universal Music. Zanim jednak podamy nazwisko zwycięzcy, powróćmy do pytania i spróbujmy sobie na nie odpowiedzieć.

Tomek Goska | 06-05-2016 r.

Kącik kolekcjonera: marzec-kwiecień 2016

Przegląd tego co miały do zaproponowania wytwórnie kolekcjonerskie w marcu i kwietniu br. Dla każdego coś miłego, niemniej był to jeden z najmniej atrakcyjnych okresów wydawniczych w ostatnim czasie. Więcej w rozwinięciu newsa...

Tomek Rokita | 04-05-2016 r.

Zwierzogród – wygraj soundtrack Michaela Giacchino!!

Decydenci Walt Disney Animation Studios wiedzą, jak skutecznie sprzedać swój produkt. Mijają dwa miesiące od premiery Zwierzogrodu, a film cieszy się dalej wielkim powodzeniem, powoli, ale konsekwentnie zbliżając się do przełamania bariery 1 mld $ zysków. Wśród wielu elementów tego widowiska chwali się również muzykę Michaela Giacchino, która skutecznie oddaje nastroje panujące w filmie. Więcej o samej ścieżce dźwiękowej przeczytacie w recenzji opublikowanej właśnie na naszym portalu. A wszystkich, którzy chcieliby powalczyć o egzemplarz albumu soundtrackowego zachęcamy do uczestnictwa w specjalnym konkursie FilmMusic.pl i wydawcy tegoż krążka – Universal Music. Więcej szczegółów w rozwinięciu newsa!

Tomek Goska | 01-05-2016 r.

The Jungle Book – wygraj soundtrack Johna Debneya!

W dobie niszczących kultowe dzieła remakeów, sequeli i prequeli, trudno uwierzyć, że kolejna próba „odświeżenia” starej marki zwieńczona będzie jakimkolwiek sukcesem. A jednak! Najnowsza ekranizacja Księgi Dżungli (The Jungle Book), pozytywnie zaskoczyła nie tylko widzów, ale i krytyków chwalących dzieło Jona Favreau za świetne kreacje. Także za niesamowite animacje CGI stawiające konkurencji wysoką poprzeczkę. Tymczasem wraz z polskim dystrybutorem albumu soundtrackowego, Universal Music, zapraszamy do wspólnej zabawy konkursowej, w której do wygrania będzie egzemplarz ścieżki dźwiękowej Debneya. Co należy zrobić, aby wziąć udział w losowaniu nagród?

Tomek Goska | 27-04-2016 r.

Abel Korzeniowski Early Works – rozwiązanie konkursu!

Ogłaszanie konkursów na portalu FilmMusic.pl wiąże się z taką samą przyjemnością, co ostateczne przyznawanie nagród. Tym bardziej, jeżeli na zadane przez nas pytanie odpowiadacie niemalże bezbłędnie. I tak oto dobiega końca zabawa, w której dzięki Caldera Records mieliśmy do rozdania unikatowy, niedostępny na polskim rynku album Abel Korzeniowski – Early Works. Kto okaże się szczęśliwym posiadaczem dwupłytowego albumu? O tym w dalszej części newsa!

Tomek Goska | 12-03-2016 r.

Kącik kolekcjonera: styczeń-luty 2016

Pierwsze koty za płoty roku 2016 na rynku kolekcjonerskim. Podsumowanie pierwszych dwóch miesięcy, które obfitowały w kilka ciekawych propozycji, wznowień a także premier, jednak daje się odczuć, że to raczej tylko wstępna rozgrzewka przed tym, co czekać nas będzie w dalszej części roku. Więcej w rozwinięciu newsa...

Tomek Rokita | 05-03-2016 r.

Oscar dla Ennio Morricone 2

więcej informacji w rozwinięciu.

Wygraj niedostępny w Polsce album z muzyką Abla Korzeniowskiego!

Cieszy nas ogromnie, że polskich kompozytorów docenia się nie tylko na naszym poletku, ale i za granicą. Coraz częściej bowiem w katalogach zachodnich wytwórni soundtrackowych pojawiają się prace naszych rodaków. I właśnie na dniach nakładem niemieckiego labela, Caldera Records, światło dzienne ujrzy kompilacja teatralnych partytur Abla Korzeniowskiego zatytułowana Early Works. O zawartym na dwóch krążkach materiale muzycznym możecie więcej przeczytać w recenzji Tomka Goski opublikowanej na portalu FilmMusic.pl. A my, dzięki uprzejmości wydawcy, mamy niesamowitą przyjemność oddać na Wasze ręce jeden egzemplarz tego cennego wydawnictwa. Co należy zrobić aby wziąć udział w losowaniu? Przed Wami jedno proste pytanie...

Dziewczyna z portretu – rozwiązanie konkursu!

I tak oto dobiegł do końca nasz kolejny konkurs, w którym do wygrania były płyty ufundowane przez wytwórnię Universal Music Polska. Zabawa polegała na skojarzeniu pięciu fragmentów muzycznych związanych z twórczością Alexandre Desplata. A jako, że staraliśmy się dobierać w miarę proste utwory z flagowych wręcz prac Francuza, nie mieliście większych problemów z prawidłowym zidentyfikowaniem tytułów. W rozwinięciu tekstu publikujemy nazwiska laureatów!

Tomek Goska | 16-02-2016 r.

Dziewczyna z portretu – wygraj soundtrack!

Zupełnie niepostrzeżenie, w natłoku innych głośnych tytułów, przeszła polska premiera najnowszego filmu Toma Hoopera, Dziewczyna z portretu (The Danish Girl). Redakcja FilmMusic.pl oczywiście odnotowała obecność tego jakże ciekawego obrazu, a wszystko dzięki staraniom największego znanego nam miłośnika twórczości Alexandre Desplata, Jarka Zawadzkiego. Jego ocenę zarówno filmu, jak i ścieżki dźwiękowej Francuza, możecie przeczytać klikając na ten odnośnik. A my dzięki nieocenionemu wsparciu wytwórni Universal Music Polska będącej polskim dystrybutorem soundtracku, proponujemy Wam konkurs, w którym do wygrania dwa egzemplarze tegoż krążka!

Tomek Goska | 08-02-2016 r.

Przebudzenie Mocy – rozwiązanie konkursu

No i stało się. Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy ma na swoim koncie 2 mld $. Tak wielkiego sukcesu na pewno nie spodziewano się u progu prac nad nową trylogią, ale zaangażowanie twórców każe z optymizmem patrzeć nie tylko na podejmowane nowe odsłony Sagi, ale i towarzyszące im spin-offy. W dzień tego małego święta pragniemy również zakończyć i rozstrzygnąć naszą zabawę, w której do wygrania były ufundowane przez Universal Music egzemplarze ścieżki dźwiękowej Johna Williamsa.

Tomek Goska | 06-02-2016 r.

Star Wars: The Force Awakens – KONKURS!!

Dawno dawno temu, w odległej galaktyce... Obiecaliśmy Wam konkurs, w którym do wygrania będą ścieżki dźwiękowe do najnowszej odsłony Gwiezdnych Wojen – Przebudzenia Mocy. No i właśnie nastała ta chwila! Dzięki uprzejmości wytwórni Universal Music mamy dla Was cztery egzemplarze tegoż soundtracku – trzy w wersji regularnej no i jeden Deluxe Edition! Co należy zrobić, aby wziąć udział w losowaniu nagród?

Tomek Goska | 28-01-2016 r.

Nienawistna ósemka – rozwiązanie konkursu!

I proszę bardzo, kolejny konkurs tworzony wspólnie z Universal Music dobiegł końca. Tym razem daliśmy Wam możliwość powalczenia o sześć egzemplarzy ścieżki dźwiękowej do Nienawistnej ósemki...

Tomek Goska | 26-01-2016 r.

”He Named Me Malala” – rozwiązanie konkursu

Cóż, za nami kolejny konkurs, w którym dzięki udanej współpracy z wytwórnią Sony Music mogliśmy oddać w wasze ręce ścieżkę dźwiękową do filmu He Named Me Malala.

Tomek Goska | 21-01-2016 r.

Nienawistna ósemka – rozdajemy soundtracki!!

Dzisiaj ma miejsce długo oczekiwana, polska premiera filmu Quentina Tarantino, Nienawistna ósemka. Obraz zbiera bardzo pozytywne recenzje krytyki, czego najlepszym dowodem jest ogrom nominacji do najbardziej prestiżowych nagród przemysłu filmowego. Nas, miłośników muzyki filmowej najbardziej cieszy fakt, że doceniono również muzykę włoskiego Maestro, Ennio Morricone. Kilka dni temu ogłaszaliśmy, że został laureatem tegorocznych Złotych Globów, a teraz pretenduje do otrzymania najwyższego wyróżnienia za muzykę - Oscara. Czy włoski kompozytor będzie laureatem tegorocznej Gali? O tym przekonamy się już 28 lutego. Tymczasem korzystając z premiery filmu chcielibyśmy zaprosić wszystkich do wspólnej zabawy, w której do wygrania będzie aż 6 egzemplarzy ścieżki dźwiękowej do Nienawistnej ósemki. Nagrody ufundowała wytwórnia Universal Music, a portal FilmMusic.pl jest patronem medialnym tego soundtracku!

Tomek Goska | 15-01-2016 r.

Amerykańska Akademia Filmowa publikuje nominacje do tegorocznych Oscarów.

Długo czekaliśmy na ten moment. Wielu z nas obstawiało, że wśród wyróżnionych nie zabraknie laureata tegorocznych Złotych Globów, Ennio Morricone. No i przypuszczenia okazały się słuszne. Amerykańska Akademia Filmowa opublikowała właśnie listę nominowanych do tegorocznych Oscarów. Kto będzie lautreatem 88 Gali? Przekonamy się już 28 lutego w nocy z niedzieli na poniedziałek. W dalszej części newsa publikujemy więc pełną listę nominowanych w dwóch najbardziej interesujących nas kategoriach: Najlepsza ścieżka dźwiękowa i Najlepsza piosenka...

Tomek Goska | 14-01-2016 r.

”He Named Me Malala” – rozdajemy oryginalny soundtrack!

Trochę to trwało, ale w końcu opublikowaliśmy długo oczekiwany przez Was tekst dotyczący ścieżki dźwiękowej do He Named Me Malala. A skoro pojawiła się recenzja, to przy tej okazji proponujemy również mini-konkurs, w którym do wygrania będzie egzemplarz tegoż soundtracku ufundowany przez wytwórnię Sony Music. Co należy zrobić, aby wziąć udział w losowaniu?

Tomek Goska | 11-01-2016 r.