Szukaj: w


linki
Polskie strony
 • Soundtracks.pl - Najpopularniejszy w Polsce serwis zajmujący się muzyką filmową. Pracujący nad nim ośmioro redaktorów dba o systematyczne aktualizowanie bazy danych serwisu. Znajdziemy tu mnóstwo recenzji, wiele biografii kompozytorów, ciekawe artykuły i prężnie działające forum. Strona szczyci się ponadto świetną grafiką i częstokroć burzliwymi dyskusjami w komentarzach.
 • Muzykafilmowa.pl - Ciekawa strona Łukasza Waligórskiego. Recenzje, artykuły, biografie kompozytorów, a dla samodzielnie muzykujących - zapisy nutowe niektórych tematów muzycznych.
 • Klub Miłośników Filmu - Chyba najstarszy polski dział o muzyce filmowej, prowadzony przez braci Łudzeń. Trochę tekstów z zewnątrz, specjalny dział na forum, ogromna baza recenzji, interesujące artykuły.
 • Hatak24 - Największa w Polsce internetowa przestrzeń zrzeszająca fanów seriali i wszystkiego, co z nim związane. Bogata baza napisów do wielu seriali, ciekawe podstrony tematyczne oraz systematycznie pojawiające się niusy z branży, sprawiają, że Hatak24.pl jest miejscem, gdzie każdy miłośnik serialów telewizyjnych odnajdzie się z powodzeniem. Niedawno rozpoczęliśmy merytoryczną współpracę z tym portalem.
 • Biuletyn Filmowy - Internetowy magazyn poświęcony kinu prowadzony przez Dishmana. Zawiera recenzje, informacje o ludziach filmu, a także, co jest ewenementem, o postaciach filmowych. Ostatnio pojawił się także, stworzony we współpracy z naszym portalem, dział o muzyce filmowej. Najnowszy numer biuletynu możecie przeczytać w piśmie CD-Action
 • Instytut Rozbitek - Założony w 2004 roku przez kompozytora Jana A. P. Kaczmarka instytut ma na celu jednoczenie wokół siebie artystów filmu, muzyki i teatru. W ramach instytutu raz na jakiś czas organizowane są warsztaty i seminaria, gdzie uczestnicy mogą dowiedzieć się z ust znanych osobistości branży filmowej wielu praktycznych rzeczy, prawideł funkcjonowania rynku filmowego i nie tylko. W przyszłości instytut ma ambicje stać się miejscem produkcji artystycznej. Ośrodek mieści się w w gminie Kwilcz położonej 60 km na zachód od Poznania.
 • Strona Maćka Dobrowolskiego - Strona domowa Macieja Dobrowolskiego, młodego kompozytora który choć dopiero wchodzi w świat szeroko rozumianej muzyki ilustracyjnej, już wkrótce może stać się solidnym i uznanym twórcą. Oczywiście aby przepowiednie się ziściły potrzebna jest specyficzna mieszanka pracy, talentu i zakraszona przysłowiowym łutem szczęścia. O ile za pierwsze dwa odpowiada Maciek, o tyle w tym ostatnim portal filmmusic.pl postanowił pomóc młodemu twórcy. Postaramy się Wam przedstawić i spopularyzować, na razie jeszcze skromny, ale w wielu miejscach w pełni profesjonalny dorobek autora. Niniejszy link odsyła do strony domowej Maćka, tam znajdziecie wszelkie informacje i newsy, jak również spora dawkę plików muzycznych prezentującą twórczość kompozytora, twórczość, z którą warto się zapoznać.
Strony zagraniczne
 • FilmTracks - Jedna z najpopularniejszych stron poświęcona współczesnej muzyce filmowej. Ciekawe, choć bardzo konserwatywne, recenzje Christiana Clemmensena. A na dodatek komentarze (niestety Polacy najwyraĄniej nie mogą ich odczytać), forum i konkursy.
 • Music from the Movies - Bardzo dobre newsy, dużo recenzji (chyba najwięcej w tej chwili), strona magazynu pod tym samym tytułem.
 • Film Score Monthly - Zaprzyjaźniona z FilmMusic.pl strona czasopisma branżowego pod tym samym tytułem. Profesjonalne recenzje, artykuły, podsumowanie tygodnia.
 • MovieWave - Ciekawe, fachowe, choć bardzo często kontrowersyjne recenzje Jamesa Southalla.
 • Soundtrack.net - Dan Goldwasser, który prowadzi tą stronę ma bardzo dobre wejś cia w branży, więc jego newsom można wierzyć. Duża baza partytur, trochę mniej recenzji, filmografie. Goldwasser prowadzi też strony wielu kompozytorom.
 • Cinemusic.net - Pomarańczowa strona Ryana Keaveneya. Obiektywne recenzję, klipy dźwiękowe a do tego konkursy z cyklu mystery clip.
 • Movie Music UK - Pozbawiona wszelkich uprzedzeń strona Jonathana Broxtona. Recenzje, biografie (obecnie największa na świecie baza), recenzja Pana Tadeusza (!). Autor współpracuje z kompozytorem Peterem Simonsem. Burzliwe, prężnie działające forum.
 • SoundtrackCollector - Największa i najbardziej profesjonalna baza płyt z muzyką filmową. Jeśli szukasz tracklisty, okładki lub daty wydania portal zaspokoi Twe oczekiwania. Dodatkowo świetny dział z filmografiami i najświeższe newsy z soundtrackowego rynku fonograficznego.
 • Internet Movie DataBase - zawiera filmografie wszystkich twórców, jednak bardzo często zdarzają się błędy (każdy może dodać informacje, które rzadko kiedy posiadają oficjalne potwierdzenie).
Wspierają nas

R E K L A M A

NASI PARTNERZY:Poki.pl
Grydladzieci.pl


 
Strona hostowana przez
www.twojastrona.pl
Copyright © 2005-2021 FilmMusic.pl.
Wszelkie materiały multimedialne wykorzystane na tej stronie służą jedynie celom informacyjnym.
Projekt i wykonanie