Szukaj: w


biografie

Maciej Dobrowolski

Maciej Dobrowolski to młody polski twórca, dopiero rozpoczynaj±cy swoj± przygodę z muzyk± filmow±, od wielu lat zaprzyjaĽniony z naszym portalem. Co prawda jego studia na Uniwersytecie Warszawskim nie s± zwi±zane z muzyk±, ale trudno o Maćku pisać do końca jako samouku. Już jako mały chłopak pobierał lekcje gry na fortepianie, póĽniej przez trzy lata w szkole muzycznej szlifował grę na gitarze. Pisania muzyki, pod wpływem fascynacji najpierw Twierdz± Zimmera a potem Titanikiem Hornera uczył się jednak sam. Dopiero wiele lat póĽniej ukończył zakończony certyfikatem korespondencyjny kurs zwi±zany z muzyk± filmow± a organizowany przez słynny Berklee College of Music.

Pierwszym poważniejszym projektem była muzyka napisana dla internetowej strony jedenej z kampanii piwowarskich. PóĽniej dla tego pokroju zleceń Maciek napisał jeszcze trochę różnego rodzaju utworów i dżingli. Jego filmowym debiutem była Warszawa w 2007r. - 7-minutowa filmowa etiuda ukazuj±ca życie stolicy. Kolejne krótkometrażówki to Ocalony, Cena życia oraz Klucz - we wszystkich muzyka oparta była o sample i syntezatory. Przełom nast±pić miał w 2009r. Studio Metropoli Software zatrudniło Dobrowolskiego do napisania score’u do gry They, gdzie poł±czyć miał elektronikę z żyw± orkiestr±. Młody twórca zd±żył napisać i nagrać około 20 minut muzyki (z planowanych 100) ale niestety projekt zawieszono, gdyż studio całe swoje siły skupiło na WiedĽminie 2.

Na całe szczę¶cie wła¶nie wtedy do Maćka zgłosił się Khalifa Almuraikhi – reżyser z Kataru, który rozpoczynał pracę nad pierwszym pełnometrażowym filmem z tego państwa, zatytułowanym Clockwise. Dobrowolski napisał do tej produkcji bardzo dobry score, ł±cz±cy w sobie orkiestrę smyczkow± z elementami etnicznymi (jednak nie tylko arabskimi, ale pochodz±cymi z różnych regionów) i tym sposobem pod koniec 2010r. zaliczył swój debiut w pełnym metrażu.

Clockwise-film furory na ¶wiecie nie zrobił i nie zrobi, więc nie będzie wielk± trampolin± do kariery Maćka , ale może ni± być Clockwise-score, który zebrał bardzo dobre recenzje i po wielu trudach doczekał się wydania, może zwrócić na młodego twórcę uwagę także poza Polsk± i Katarem. Dzięki osobistym staraniom Maćka wydana została także jego kolejna praca - sk±pana w celtyckim folklorze, bardzo atrakcyjna w odsłuchu muzyka z krótkometrażówki The Winde. Tymczasem Dobrowolski czeka na kolejne propozycje a my na rozwój jego kariery i kolejne udane score’y.

Oficjalna strona kompozytora: mdobrowolski.comAutor biografii:  Łukasz Koperski
Filmografia
2012:
 • The Winde

  2010:
 • Clockwise

  2009:
 • Klucz (krótk.)

  2008:
 • Cena życia (krótk.)

  2007:
 • Ocalony (krótk.)
 • Warszawa (krótk.)
 • Maciej Dobrowolski

  Data urodzenia:

  1986-03-03

  Miejsce urodzenia:

  Warszawa, Polska

  R E K L A M A

  NASI PARTNERZY:  Poki.pl
  Grydladzieci.pl


   
  Strona hostowana przez
  www.twojastrona.pl
  Copyright © 2005-2021 FilmMusic.pl.
  Wszelkie materiały multimedialne wykorzystane na tej stronie służ± jedynie celom informacyjnym.
  Projekt i wykonanie